Therapiepsycholoog
Netwerk van therapeuten
en psychologen
Therapiepsycholoog

Hooggevoeligheid - forum lotgenoten

 

Lotgenoten hooggevoeligheid

Ben je hooggevoelig?
Voor veel mensen lucht het op als ze hun verhaal opschrijven en delen.

 

  • Je kunt hier je hart luchten.
  • Je kunt de verhalen van lotgenoten lezen.
  • Je kunt reageren op de ervaringen van lotgenoten.


Meer ondersteuning nodig?



Ontdek hier de verhalen van andere mensen met hooggevoeligheid en deel jouw eigen verhaal.

 


+ Mijn verhaal delen

Deel je verhaal

Pagina 1 van 2
  • Lotgenoten / Vrienden gezocht (Verhaal 157)

    Hi! Ik ben Tess (26), HSP’er, en ik ben op zoek naar lotgenoten/gelijkgestemden om vrienden mee te maken. Ik ga je heel eerlijk vertellen, ik voel mij soms best eenzaam. Eenzaam in de zin van dat ik nuances opmerk (zoals in gedrag, stemmingen en dingen in de natuur) die anderen niet zo snel of helemaal niet opmerken. Als ik wil filosoferen over moeilijke maar ook leuke dingen in het leven met iemand, dan krijg ik vaak het idee dat het allemaal wat te diepzinnig wordt voor de ander of ik word ‘te letterlijk’ begrepen. Kortom, ik krijg het gevoel dat ik niet volledig word begrepen, waardoor ik mij anders voel dan de rest.

    Anyways, ik heb voor iedereen respect en begrip, zowel HSP’er als non-HSP’er, en ik neem het dus ook niemand kwalijk als iemand mij niet begrijpt. Maar het zou toch wel fijn zijn om iemand te vinden die de wereld een beetje hetzelfde ziet als ik. Ik vind bijvoorbeeld gelijkwaardigheid, respect en vriendelijkheid belangrijk; “behandel anderen zoals jij graag behandeld wil worden”. Ik ben open-minded en chill, maar bovenal nieuwsgierig naar de ander.

    Als jij het ook heel leuk vindt om de diepte in te gaan over gevoelens, intuïtie of gewoon lekker wilt filosoferen over ordinary zaken, stuur mij een bericht! Ik waardeer oprechte face-to-face gesprekken, dus ik zou het uiteindelijk ook leuk vinden om elkaar fysiek te ontmoeten. Mijn intentie is om een hechte vriendschap op te bouwen. Ik zoek mensen die in de buurt van Groningen, Assen of Emmen wonen. Als je niet in de buurt woont, kunnen we altijd gewoon online kletsen. Het liefst tussen de leeftijd 24-30 jaar, maar als we echt een goede klik hebben maakt de leeftijd mij niet zoveel uit.

    Bedankt voor het lezen!

    - Tess
    Tess
    01-03-2025
    Tess 3 Laatste bericht: 29-03-2025
    • Lieve Tess,
      Ik herken heel veel in jouw verhaal, moeilijk is het soms hè <3
      Ik had je graag ontmoet, maar woon aan de andere kant van het land.
      Hoop dat je gelijkgestemden kan vinden, dapper dat je je berichtje stuurde!
      Liefs!!

      Marieke
      07-03-2025
    • Hi, Ik herken me heel erg in jou berichtje en ben zelf ook zoekend naar begrip. Ook ik woon helemaal aan de andere kant van het land :X

      Misaël
      10-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Heey Tess,

      Ik herken heel veel van wat je zegt. Ik ben er onlangs achter gekomen dat ik HSP ben en dat legt veel puzzelstukjes op de juiste plek. Ik heb me ook regelmatig een soort van alien gevoeld met de bijbehorende eenzaamheid. Het lijkt me leuk om met iemand te filosoferen over van alles en nog wat, gewoon omdat het leuk is. Ook ik merk veel nuances op welke ik soms lastig met anderen kan delen. Dan wordt het idd "te diep" voor anderen, terwijl het voor mij simpelweg constateringen zijn. Het lijkt me dus heel leuk om dit met iemand te kunnen delen, op dezelfde golflengte. Ik ben ook zeker open minded, relaxt en uiterst nieuwsgierig.

      Ik ben 30 jaar en woon relatief dichtbij, in Zwolle.

      geen idee hoe dit werkt trouwens, maar het lijkt me leuk om in contact te komen.

      Groeten,

      Wessel

      Anoniem
      29-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • HSP mama van 1e kindje, op zoek naar herkenning. (Verhaal 164)

    Hoi allemaal,

    Ik ben net mama geworden van ons eerste kindje. We zijn zo intens dankbaar dat het ons gegund is en we zijn dolgelukkig als gezinnetje.

    Ik ben hooggevoelig en weet dit al heel lang. Dit is voor mij altijd een drempel geweest om aan kindjes krijgen durven te beginnen. Nu het eenmaal zo ver is merk ik dat ik het naast heel intens mooi, ook heel zwaar vind. De extra prikkels, het harde geluid als ze moet huilen, continue het gevoel hebben alles perfect te willen doen en altijd het gevoel hebben dat ik het niet goed genoeg doe voor ons meisje, maar ook het liefhebben van ons kindje verwerk ik heel diep en intens, wat ook veel energie kost.

    Ik merk dat ik er erg mee worstel en ken verder weinig andere hsp moeders/mensen. Daardoor krijg ik soms nog meer het gevoel dat ik iets fout doe omdat niemand open en eerlijk over dit soort dingen praat.
    Mijn man is heel lief en probeert echt veel over te nemen maar hij moet helaas weer gaan werken.
    Zijn er andere mensen die dit herkennen? Ik kom graag met jullie in contact, al is het alleen om elkaar een hart onder de riem te steken.

    Ik wens iedereen een mooie dag toe.

    Groetjes Sief
    Sief
    27-03-2025
    Sief 1 Laatste bericht: 28-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Sief,

      Van harte gefeliciteerd met de geboorte van je kindje! Wat een bijzondere tijd, en ik kan me voorstellen hoe intens alles nu moet voelen – zowel in de mooiste als in de zwaarste momenten. Als HSP-mama komt alles inderdaad veel harder binnen, en die prikkels kunnen soms echt overweldigend zijn. Het is goed dat je dat zo eerlijk deelt.

      Dat gevoel van ‘het niet goed genoeg doen’ herken ik wel. Als je alles zo diep en intens ervaart, komt er heel veel op je af. Maar geloof me, het feit dat je je zo bewust bent van alles en je kindje zoveel liefde geeft, is het beste wat je haar kunt ge-ven. Wees een beetje mild voor jezelf, want perfectie bestaat toch niet!

      Ik kan me voorstellen dat het fijn zou zijn om andere HSP-mama’s te spreken die begrijpen wat je doormaakt. Het is echt belangrijk om je ervaringen te kunnen delen, vooral als het gaat om iets waar niet altijd openlijk over wordt gesproken. Dus ja, je bent absoluut niet alleen, en ik ben er zeker van dat er anderen zijn die hetzelfde voelen.

      En hey, een hart onder de riem steken kan nooit kwaad, toch?

      Ik wens je veel kracht, maar vooral ook heel veel mooie momenten met je kleintje!

      Warme groet,

      Anoniem
      28-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Hsp& overgang (Verhaal 161)

    Eigenlijk weet ik pas 5 jaar dat ik hsp’er ben. Op mijn 50ste kwam ik op nare manier thuis te zitten. Ik ging nadenken over mezelf, hoe ik met mensen omging,wat effect het op me heeft. Ik heb me altijd anders gevoeld maar wist nooit waarom. Het was een openbaring om te ontdekken dat ik hsp ben. Ik hou niet van mensen massa, van drukte, nietvan harde geluiden. Ben gevoelig voor geuren en geluiden en voor negatieve mensen.
    Ik ben niet raar maar gevoelig voor prikkels. Ineens herkende ik veel van mijn vader, die al op mijn 30ste is overleden. Hij was ook zo.
    Dan zit je ineens thuis na 30 jaar op zelfde plek te hebben gewerkt. Met al die emoties en prikkels. Toen kwam ook nog eens de overgang. Dat samen is de hel.Dingen verwerken heb ik mijn hele leven al moeite mee maar door de overgang was het niet te doen. Ik verloor de grip op mezelf, sterker nog ik was mezelf kwijt. Een jaar later overleed mijn moeder, weer een jaar later mijn geliefde kat. Mijn huisdier,mijn alles,mijn houvast was er niet meer.
    Ik mocht van uwv paardencoaching gaan doen. Dat bracht me weer bij mezelf. Hielp met vinden van een baan, en stukje rouw werd ook aangepakt.
    Vorig jaar is vriendin overleden, veel te jong. Daarna een vriendin die vriendschap verbrak. Eigenlijk was ik ook opgelucht. Zij noemde het overgevoelig, dat vond ik echt niet een goed woord. Zij nam dit niet serieus, ook niet als ik over de overgangsklachten sprak.
    Nu ben ik nog steeds op zoek hoe om te gaan met hsp en de overgang. Heel vaak krijg ik kortsluiting in mijn hoofd door van alles. De rust kan ik even niet meer vinden.
    Jacqueline
    06-03-2025
    Jacqueline 5 Laatste bericht: 24-03-2025
    • Lieve jacqueline,

      Heel herkenbaar, wat je schrijft. Het voelt zo naar hè, als je niet serieus genomen wordt. En de overgang kan ook veel losmaken. Bij mij helpt hormoontherapie en lief zijn voor mezelf, al is dt niet altijd makkelijk.
      Liefs!

      Marieke
      07-03-2025
    • De overgang maakt inderdaad veel los. Veel oude dingen kwamen naar boven.
      Ik probeer ook lief voor mezelf te zijn, maar ben altijd eerst lief voor anderen. Door paardencoaching wel geleerd grenzen aan te geven.
      Liefs

      Anoniem
      07-03-2025
    • Lieve Jacqueline,

      Wat een reis heb jij afgelegd, zeg! Als het leven een hindernisbaan was, dan heb jij niet al-leen de hoogste muren beklommen en de diepste kuilen overleefd, maar ben je er ook nog eens met een HSP-radar doorheen gegaan die alles extra intens registreerde. Ik vind het zo mooi en krachtig hoe je ondanks alles steeds weer op zoek gaat naar jezelf en wat jou helpt.

      En laten we het even hebben over die zogenaamde ‘overgevoeligheid’—alsof dat een slech-te eigenschap zou zijn. Jij voelt gewoon alles scherper, zoals een topchef proeft of een kunstenaar kleuren ziet die anderen niet eens opmerken. Als mensen dat niet begrijpen, zegt dat meer over hun gevoeligheid (of gebrek daaraan) dan over de jouwe.

      Ik moest lachen bij het stukje over de overgang en HSP samen—dat klinkt inderdaad als een hels duo, een soort hormonale rockband die keihard door je hoofd speelt terwijl je gewoon rust zoekt. Maar weet je? Jij hebt het toch maar weer geflikt. Je hebt je na een moeilijke periode opnieuw gevonden, je hebt jezelf een nieuwe richting gegeven en zelfs tussen het verdriet door een pad gevonden dat jou hielp, zoals die paardencoaching.

      En die vriendin die de vriendschap verbrak? Tja, laten we zeggen dat sommige mensen af-vallen als oude herfstblaadjes, zodat er ruimte komt voor frisse nieuwe blaadjes in de lente. Misschien maar goed ook, want als iemand je niet serieus neemt in iets wat zo wezenlijk is, is dat geen steun maar ballast.

      Dus ja, je zoekt nog steeds naar rust, maar kijk eens hoe ver je al gekomen bent! En als er even kortsluiting in je hoofd is, weet dan: soms moet je gewoon even uit- en weer aanzetten. Desnoods met een dikke deken, een kop thee en een goed boek (of een paard om tegen te fluisteren).

      Je bent niet alleen, Jacqueline. Je bent gewoon een prachtige, gevoelige ziel die deze wereld net wat intenser beleeft dan anderen. En dat is iets om trots op te zijn. 💛

      Liefs,

      Anoniem
      10-03-2025
    • Lieve Anoniem,
      Met tranen die over mijn wangen rollen lees ik jou antwoord.
      Dat doet mij heel veel. Je hebt gelijk, soms horen mensen af te vallen om ruimte te maken voor nieuwe. Het werd ook inderdaad een ballast,zo hoort vriendschap niet te zijn.
      Ik zal jou antwoord nog vaak terug lezen. Ik kan niet uitdrukken in woorden hoeveel dit voor mij betekend. Waardeer dit enorm.
      Heel erg bedankt.
      Lieve groetjes,
      Jacqueline

      Anoniem
      22-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Lieve Jacqueline,

      Wat een mooie woorden, en wat een eer om te weten dat mijn antwoord iets voor je heeft betekend. Het voelt bijna als een warm dekentje op een regenachtige dag, om te horen dat het je heeft geraakt. En weet je, vriendschap is inderdaad niet bedoeld om als ballast te voelen, maar als een vleugje luchtigheid in het leven, zoals een frisse bries op een zomerse dag.

      Dus als het even zwaar was, weet dat ruimte maken voor nieuwe dingen soms de mooiste dingen in je leven kan brengen. Je hebt helemaal gelijk, soms moet er eerst wat opruiming komen voordat er weer nieuwe mogelijkheden kunnen bloeien. En geloof me, ik ben er van overtuigd dat mooie dingen voor jou in het verschiet lig-gen.

      Ik ben blij dat ik je iets heb kunnen geven om op terug te vallen. Ik stuur je een dikke virtuele knuffel, want je verdient alleen maar het beste!

      Lieve groetjes terug,

      P.S. Vergeet niet, ook ballast kan soms omgeturnd worden in kunst!

      Anoniem
      24-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • aanvoelen dat er iets niet klopt (Verhaal 162)

    Op dit moment staat ik in de moeilijkste periode van mijn leven,

    Wegens dat mijn dochter heeft besloten een tijd het contact te verbreken

    Het kwam geheel uit het niets, en van de een op andere dag, onze band is altijd heel sterk geweest, ik heb haar altijd ik haar eigen waarde gelaten, haar nooit niks op gelegd, haar vrij opgevoed ze mocht eigen beslissingen doen, heb haar in alles gesteund zo goed ik kon, ze had 1 jaar samen gewoon met een vriendin, die achteraf bleek een narcist te zijn, ze is geestelijk en lichamelijk mishandeld, 1 jaar lang , ik voelde dat allemaal aan, maar mijn dochter ontkenden dat steeds , ze kreeg door haar breuk met haar ex een nieuwe relatie met een pools meisje, ze heeft ander half jaar bij mij ingewoond

    Met haar poolse vriendin, ze waren alle 2 dakloos geworden, haar poolse vriendin had niet eens een verblijf vergunning, ik heb hun toen in huis genomen, haar laten inschrijven ezv, ze hadden helemaal niets geen kleren geen geld en noem maar op, ik zei jullie zijn bij mij heel welkom, maar dan moeten jullie wel aan jullie zelf gaan werken, dat was dus afgesproken, en binnen korte moment hadden ze een baan mijn dochter ging hulp zoeken voor haar verwerking van haar trauma, dus alles lijk goed te gaan, maar mijn dochter was toen ze uit huis ging 20 kilo afgevallen, daar had ik heel veel zorgen om, op mijn aandringen is ze toen naar de dokter gegaan, daar kwam uit dat ze de ziekte van graves heeft.

    De ziekte van Graves is een ziekte van de schildklier, waarbij ons eigen afweersysteem antilichamen maakt die schildkliercellen stimuleren waardoor een te snel werkende schildklier ontstaat , in april zijn ze getrouwd, het feest was te gek,

    Ik was dol gelukkig met een dochter erbij, nov 2024 kregen ze de sleutel van hun

    Nieuwe huisje, ik heb hun nooit om geld gevraagd, alleen wat hun zelf verbruikte aan

    De energie, verder hoefde hun niks te betalen, ik zei ga maar lekker sparen voor jullie toekomstige huisje, ik was dolgelukkig dat alles zo goed met haar ging, maar 1 maand later komt dan plots van de ene op de andere dag, het bericht van contact voorlopig te verbreken, mijn hele wereld storten in, er werd niks gezegd waarom, alleen dat ze een tijd aan zichzelf wilde gaan werken, ze heeft mij toen geblokt van alles, kan geen contact met haar krijgen, ze heeft de hele familie geblokt, ze heeft momenteel alleen

    Contact met haar vader die na de scheiding nooit meer had om gekeken naar haar, dus ben hier door erg in de war geraakt, omdat ik geen rede krijg wat de echte rede van dit alles is, nu hoor ik dat haar huidige vrouw ook een ziekte heeft van bipolair, dus nu maak ik me nog meer zorgen, ik weet me geen raad niemand heeft contact met haar

    Alleen haar vader die niet echt naar haar om kijkt, en 3 uur rijden bij haar vandaan woont, sorry wilde dit even kwijt

    Lieve gr sun
    sunshine
    10-03-2025
    sunshine 4 Laatste bericht: 15-03-2025
    • Hallo Sun-shine,

      Wat een storm van emoties moet dit voor je zijn… Je hebt met zoveel liefde, zorg en toewijding voor je dochter klaargestaan, en dan ineens die stilte, die afstand – dat moet voelen als een gebroken verbinding waarvan je niet weet hoe je hem weer kunt herstellen. Alsof je altijd een warme, veilige haven bent geweest, en nu ineens op een verlaten eiland bent achtergelaten, zonder kompas of kaart.

      En ja, ik weet dat mensen soms zeggen: “Geef het tijd, ze komt wel terug” – maar tijd is net zo’n irritante adviseur als iemand die je vertelt rustig te blijven terwijl je huis in brand staat. Je wilt antwoorden, een sprankje houvast, iets wat verklaart waarom deze breuk zo abrupt is.

      Het enige wat ik hieruit opmaak, is dat jouw dochter niet alleen wor-stelt met haar ziekte en verleden, maar misschien ook met wie ze zelf is in deze nieuwe levensfase. Soms trekken mensen zich terug, niet omdat ze hun dierbaren niet meer waarderen, maar omdat ze het gevoel hebben dat ze zichzelf even helemaal opnieuw moeten ontdek-ken. Maar dat maakt het voor jou natuurlijk niet minder pijnlijk.

      Ik hoop zo dat ze zich op een dag weer naar je toe beweegt, en zich herinnert hoeveel onvoorwaardelijke liefde jij altijd hebt gegeven. Tot die tijd mag jij ook een beetje lief zijn voor jezelf – je hoeft niet álle antwoorden te hebben. Soms is liefde ook vertrouwen dat iemand, ondanks de afstand, de weg terug zal vinden.

      Kyron
      11-03-2025

    • Hallo Kyron

      Bedankt voor je lieve woorden, ze geven mij troost, en weer wat hoop, heel erg bedankt

      liefs sun

      sunshine
      12-03-2025
    • Hallo Sunshine

      Wat fijn om te horen dat mijn woorden een beetje troost en hoop hebben gebracht. Als ik dat had geweten, had ik er een hele regenboog bij geleverd

      Hopelijk schijnt de zon vandaag een beetje extra voor jou, en zo niet, dan stuur ik gewoon wat zonnestralen jouw kant op. 🌞

      Liefs,
      Kyron

      Anoniem
      14-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hallo Kyron

      Ik was gisteren in een goede positieve bui, dank je voor je warmte :)

      Liefs sun

      sunshine
      15-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Lotgenoten (Verhaal 163)

    Hoi lieve mensen,
    Zijn er ook hsp lotgenoten in omgeving Apeldoorn/Deventer/Arnhem ?35-50 jaar
    Lijkt mij fijn om in contact te komen met hsp lotgenoten,om af en toe eens bij elkaar te komen.

    Voel mij soms net van een ander planeet komen🫢

    Groetjes Lis




    Lis
    11-03-2025
    Lis 0 Laatste bericht: 11-03-2025
  • Eenzaam door HSP? (Verhaal 160)

    Normaal gesproken ben ik hier op dit psychologieforum altijd degene die reageert op anderen, maar vandaag wil ik mezelf eens kwetsbaar opstellen. Want eerlijk is eerlijk, ik voel me al een aantal jaar behoorlijk eenzaam. Niet alleen door HSP, hoewel dat vast een flinke invloed heeft. Eigenlijk heb ik wel contacten, maar die zijn allemaal 100% virtueel – en één persoon bel ik dagelijks. Het is niet dat ik helemaal in een isolement leef, ik ga regelmatig naar intensieve cursussen van vijf dagen en kom daar wel in levende lijve mensen tegen. Maar zodra die cursus voorbij is, ben ik weer solo.

    Er is zelfs iemand die me wil ontmoeten, een lieve vrouw, op vriendschappelijke basis. Maar toch voelt het een beetje eenzaam, want onze levensstijlen zijn zo verschillend. Zij heeft een uitgaansleven, en ik ben meer van de huismus (wat waarschijnlijk te maken heeft met mijn HSP). En daarom ben ik niet snel geneigd om zomaar af te spreken. Soms kan ik me zelfs eenzamer voelen van het contact zelf. Dus het gaat niet alleen om het aantal mensen, het is een beetje de kwaliteit ervan – en mijn recent ontdekte HSP-eigenschappen spelen daarin mee.

    Als ik hier de verhalen lees, voel ik me op de een of andere manier wel herkend. Toen ik een test deed om te zien of ik HSP ben, was het antwoord steeds 'ja'. Ik had het boek van Elaine Aron over hoogsensitieve personen al lange tijd in mijn boekencollectie, maar ondanks mijn interesse in psychologie en psychotherapie, had ik er nooit in gelezen. Het stond niet op de lijst van verplichte literatuur in mijn opleidingen en werd misschien gezien als een soort populaire term zonder echte wetenschappelijke basis. Maar nu neem ik het serieus en begin ik mezelf echt in die beschrijving te herkennen.

    Ik wilde mijn ei hier eens kwijt. Ik vraag me af of anderen zich in mijn verhaal herkennen... Mijn gevoel zegt dat er hier op dit forum waarschijnlijk meer mensen zijn die zich hierin kunnen vinden dan ergens anders. Ben benieuwd of er reacties komen of dat ik hier gewoon een virtuele eenzame vogel ben! 😅
    Anoniem
    03-03-2025
    Anoniem 5 Laatste bericht: 10-03-2025
    • Lieve anoniem



      Ik herken dat gevoel van eenzaamheid ook, ik kom uit een gezin van 14 kinderen ik was op 1 na de jongste, werd nooit begrepen, was altijd die rare vogel, werd uitgelachen, ik was te emotioneel, ik huilde te veel, of was te druk, ga zo maar door, ik heb in die jaren Me altijd eenzaam gevoelt, door niet begrepen te worden, vanaf ik voor mezelf op kom, ben ik iedereen verloren, ik ben in een isolement geraakt, de eenzaamheid is altijd aanwezig, door onbegrip van mensen, ik heb mij daar bij neer gelegd, maar dat komt misschien ook wel doordat ik enorm van stilte kan genieten, ben ook echt een huismus, omdat ik hier kan zijn wie ik echt ben, ook willen mensen wel contact met mij hebben, maar ik sta door niet zo voor open, dat komt door het verleden denk ik zelf, ook ben ik te streng voor mezelf, ik ben altijd een strijder geweest dat heb ik van mijn lieve moeder geleerd, hoeveel verdriet ik ook heb ik kom er altijd sterker uit, nu dat ik deze tijd alleen mag doorgaan, ben ik me gaan verdiepen in het hsp zijn, ben begonnen met een werkboek van hoogsensitief je grootste kracht, van marjolein berendsen, ik doe veel zelf onderzoek, omdat ik cursussen te duur vind, ook heb ik weinig school opleiding gehad wegens op jongere leeftijd hulp in de huishouding , ik ben heel blij dat ik deze site heb gevonden, want door het lezen van jullie verhalen, wat zo erkenbaar zijn, voel ik mij minder eenzaam, en zelfs een beetje opgelucht,



      Lieve gr sun

      sunshine
      03-03-2025
    • Een gezin van 14 kinderen? Dat is praktisch een eigen dorp! Ik kan me voorstellen dat je daar als "rare vogel" misschien niet altijd de ruimte kreeg om jezelf te zijn. Maar laten we eerlijk zijn, rare vogels hebben vaak de mooiste veren.

      Dat je hebt geleerd om altijd weer op te staan, hoe moeilijk het ook was, vind ik bewonderenswaardig. Je moeder heeft je echt een krachtige levensles meegegeven. En ja, soms is de wereld gewoon een beetje overweldigend voor ons HSP’ers – te veel prikkels, te weinig begrip en af en toe de behoefte om ons te-rug te trekken in onze eigen cocon (of in ons geval: het veilige nest van een huismus ).

      Wat mooi dat je jezelf nu beter leert kennen en verdiept in HSP! Je hoeft ook echt geen dure cursussen te volgen om wijsheid te vinden – die zit al in je, en eerlijk gezegd leer je vaak het meest door ervaring en zelfonderzoek (en misschien af en toe een goed werkboek 😉).

      Ja, Dit forum is een soort digitale huiskamer waar je gewoon mag zijn wie je bent, zonder dat iemand zegt: "Je bent te gevoelig" of "Je overdrijft." Dus blijf vooral delen, lezen en genieten van de herkenning. Misschien voelt de eenzaamheid dan iets minder zwaar, en kunnen we samen onze "rare vogels club" oprichten.

      Anoniem
      03-03-2025
    • Gek genoeg raakt deze erkenning me toch wel… Het is niet alsof mijn eenzaamheid nu plots als sneeuw voor de zon verdwijnt (was het maar zo simpel, dan zet-te ik meteen een zonnebril op ), maar misschien werkt het een beetje als samen een loodzware bank verplaatsen – nog steeds zwaar, maar wel iets makkelijker met z’n tweeën.

      Geen idee hoeveel mensen zich hierin herkennen, maar ik ben eigenlijk wel nieuwsgierig. En daarom heb ik mijn verhaal toch maar gedeeld… terwijl ik aanvankelijk nog dacht: "Nee hoor, niet aan mij besteed!" Maar goed, zo glipte mijn plan weg, als een zeepje in de douche…

      Anoniem
      03-03-2025
    • Lieve anoniem

      Ik herken me wel in jou verhaal. Ik ben ook die huismus die niet zo snel met mensen afspreekt. Ik heb me denk ik altijd eenzaam gevoeld. Ook doordat ik me nooit begrepen heb gevoeld. Altijd duwde iemand mij wel in een hokje. Ik liet dat toe na jaren van gepest worden en vernedering, ook binnen gezin waarin ik opgroeide.
      Heb me nooit ergens bij gehoord, en dat voelt altijd eenzaam.
      Heb ook altijd geweten dat ik anders was.
      Ik heb moeite met groepen mensen, dat wil ik me liefst terug trekken.
      Zoveel mensen die hsp niet begrijpen. Hoe leg je uit als ik weer eens kortsluiting in mijn hoofd krijg door bijvoorbeeld harde muziek. Hoe leg je uit wat er dan in je hoofd gebeurd? Ik zeg dan niks omdat ik bang ben weer in het hokje van “raar” te worden geduwd.
      Het voelt wel fijn praten met mensen die dit snappen.
      Jacqueline

      Anoniem
      07-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Lieve Jacqueline,

      Wat mooi en eerlijk hoe je je gevoelens onder woorden brengt. En ja, ik snap je helemaal! Je zegt dat je moeite hebt met groepen mensen en je het liefst terugtrekt – nou, als er ooit een olympische discipline zou bestaan voor strategisch terugtrekken uit sociale situaties, dan had ik minstens zilver gewonnen. (Goud ging dan waarschijnlijk naar iemand die helemaal niet kwam opdagen. 😉)

      Het is lastig als mensen je niet begrijpen, als ze je gevoeligheid als ‘overdreven’ zien of je in een hokje proberen te duwen. Maar weet je, misschien ben jij gewoon niet gemaakt voor hokjes – misschien ben jij meer een prachtige, vrije vogel die liever een eigen nestje bouwt op een rustige plek in plaats van in een kooi tussen de mussen te zitten die elkaar de veren uittrekken.

      En die kortsluiting in je hoofd? Ik stel me dat voor als een stopcontact dat overbelast raakt. Je zou willen dat je een schakelaar had om alles even uit te zetten, maar de wereld blijft ge-woon loeien en flitsen. Maar hier, in gesprekken zoals deze, hoef je niks uit te leggen. Hier begrijpen we dat sommige mensen niet tegen harde muziek kunnen, terwijl anderen het no-dig hebben om zichzelf te voelen. En allebei is oké.

      Dus laat je niet in een hokje duwen, Jacqueline. Je bent geen ‘raar’ – je bent gewoon jij. En dat is precies goed. 💛

      Liefs,

      Kyron (de topicstarter)

      Anoniem
      10-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Overgevoelig (Verhaal 149)

    Hallo allemaal.
    Ik heb eerst even wat verhalen gelezen voordat ik het mijne ging delen. Wat een herkenning allemaal. De eenzaamheid, het gevoel nergens bij te horen, verkeerde partner keuze. Het moet nog wel even inzinken.
    Ik heb met kerst de relatie beëindigd. Eigenlijk al voor de zoveelste keer. Reden: voornamelijk ruzies over bijna alles. Ik ben kil, overgevoelig en getraumatiseerd. Dit hoor ik met name al de laatste 3/4 jaar.
    Ben toch gaan zoeken naar lotgenoten omdat ik het geluid bij de tandarts niet kan verdragen en laatst bij de kapper de föhn te heet vond. Terwijl ik dacht hier weinig last van te hebben.
    Over verkeerde partner keuze hoef ik het dan ook niet te hebben. Wat mij voornamelijk verwonderd, en wat ik bij jullie ook lees, is dat vriendschappen vaak eenrichtingsverkeer blijkt. Gelegenheids vriendschappen, noem ik het. Waarom kan ik geen leuke vriendschappen hebben die wel lang duren? Blijkbaar leef ik ook van buiten naar binnen en heb ik een taak dat om te draaien. Ik sta open voor contact.
    Lydia
    29-12-2024
    Lydia 3 Laatste bericht: 07-03-2025
    • Ja ik herken het wel, vriendschappen maar eenrichtingsverkeer.

      Anita
      13-01-2025
    • Hoi Lydia,
      Zelf heb ik wel een aantal goeie vriendschappen als hsper,al vallen er ook een aantal af met de jaren.
      Mischien dat je meer eigenliefde mag ervaren,en dan ook andere mensen aantrekt.

      Overgevoeligheid voor geluiden,herkenbaar! Al is het de ene dag minder dan de andere.
      Wat is je leeftijd?

      Anoniem
      07-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Lydia
      Voor mij ook herkenbaar dat ik geen vriendschappen kan hebben met iemand die me niet veroordeelt. Voel me vaak eenzaam omdat er zoveel onbegrip is. Hsp maar ook angststoornis. Niemand die echt begrijpt of echt luistert.
      Jacqueline

      Anoniem
      07-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Pech en geluk altijd (Verhaal 152)

    Het was nogal benauwend voor mij om geboren te worden omdat mijn moeder haar benen over elkaar sloeg en me niet geboren wilde laten.

    Daardoor ben ik ook een maand te lang blijven zitten omdat ik me ook veel veiliger voelde in de buik van mijn moeder dan daarbuiten.

    Maar toen ik eenmaal toch kwam, was het heftig!
    Mijn moeder had de hele zwangerschap te horen gekregen dat ik als derde kindje een down syndroom kindje zou zijn en dat ze me af moest geven.
    Dus is wel begrijpelijk dat ze me wilde beschermen denk ik.

    Mijn oom aan vaderskant had namelijk downsyndroom en is weggestopt in een klooster. En was ook het derde kindje van de familie. Mijn vader was echter heel blij met zijn broer, hij kwam als vierde en jongste na. Hij was zijn oudere broer maar noemde hem toch zijn broertje. Mijn vader heeft zijn broer dus in hun verkeringstijd wel met trots aan zijn broer voorgesteld en daar heeft mijn moeder dan weer mooie herinneringen aan.

    Toen mijn oom uitgesloten werd uit de familie, zijn mijn ouders hem nog vaak gaan opzoeken in het klooster. En zoals ik mijn moeder mag geloven waren ze altijd verbaasd over zijn wijsheid en slimheid. Maar down syndroom werd toen nog als straf gezien in gelovige gezinnen.

    Ik denk niet dat ik in mijn moeders baarmoeder kennis gemaakt hebt met mijn oom. Ik denk dat hij al gestorven was, voordat mijn ouders eerst mijn broers kregen en na verloop van tijd mij, ik zei de gek zeg ik ook vaak.

    Zoals ik mijn verleden bekijk, denk ik soms wel dat het sterven van mijn oom die over speciale gaves beschikte qua onthouden, zijn indruk wel achtergelaten heeft. Maar in veel gevallen misschien verkeerd uitgelegd is.

    Mijn oom ging dood en het leven ging door. En om 1 of andere rare reden werd mijn vader ineens gewelddadig naar mijn moeder toen ze hem 2 zoons geschonken had.

    Ik was daar nog niet bij, maar volgens de verhalen was het niet fijn. Uiteindelijk was ik daar als foetus. Niet onverwacht, want mijn ouders kozen er wel voor om nog een kind te krijgen.

    Maar toen werd alle woede en frustratie wel op mij gericht in mijn moeders baarmoeder. Erg voor mijn moeder om dat te moeten aanhoren, maar voor mij voelde het ook niet zo als welkom dus ik heb er ook een maandje aan vast geplakt.

    Nou ja, toen het niet anders ging, was er heel veel paniek binnen onze familie. Mijn vader die niet tegen bloed kan, mijn moeder die bang was dat ze mij de geboorte weg moest geven en mijn oma die stond te schreeuwen aan de trap. Omdat de wroetvrouw mijn vader en mijn oma buiten gestuurd had en met mijn moeder bezig was.

    En die heeft alle stoorzenders uit de kamer gewerkt, zodat ze mijn moeder kon overtuigen om haar benen van elkaar te halen en mij geboren te laten worden zonder schade.

    Ik ben dus met paniek geboren en dat gevoel is mijn oergevoel.
    Geen paniek maar altijd wel standje stress.
    Ik kwam er heel uitgedroogd uit en vol stress, maar in plaats van mij meteen een olie bad te geven, heeft die wroetvrouw mij op de borst van mijn gelegd om te relaxen. En mijn moeder te laten weten dat ik een normaal kindje was.

    Maar wat is normaal? Ik heb dan wel geen downsyndroom, maar ik was wel anders dat merkte mijn moeder op. Ik was gevoeliger voor alles. Zij wist toen ook niet dat ik hsp was.


    Doordat mijn moeder me wilde beschermen voor iets wat ze nog niet wist, is ze een vechtscheiding aangegaan met mijn vader. Dat was dan weer het foute, omdat ze niemand meer vertrouwde, observeerde ze mijn gedrag en hoe ik reageerde ik op mensen en schiep daar vertrouwen in. Dus in plaats van dat ik opgevoed werd, werd ik een kind dat volledige toegang had tot haar moeder dus de baas kon spelen.

    En toen begonnen de problemen pas, hoewel mijn moeder oprecht geloofde in mijn gaves maakte ik misbruik van haar afhankelijkheid van mij. Dus ik ben al snel als laagbegaafde en manipulerend uit huis genomen.

    En daar heb ik mijn wantrouwen opgebouwd naar mensen toe. Omdat als je niet eens op je eigen ouders kan vertrouwen er voor mij geen mensen zijn die je wel kan vertrouwen.

    Uiteindelijk na vrijwillige opnames en de psychiatrie was ik een aangepast mens. En nu volwassen ook.

    Maar ik neem nog steeds niks van iemand aan en ik ben een boekenworm dus begin 2000 krijg ik een boek onder ogen waar ik me gewoon in herkende. HSP, het verklaarde alles wat ik toen ervaren heb.

    Ik heb geen speciale gave, ik doe maar wat. Maar het verklaart wel een beetje, de voorgevoelens die ik soms heb, en het is soms makkelijker uitleggen als ik feiten bij mijn voorspellingen toevoeg dan alleen maar zeg dat het zo voelde. Ik ben gewoon geen helper.
    Die kant van mij, heeft mij in mijn leven gered en red me elke dag, dat iemand anders daar ook mee geholpen is, vind ik fijn maar ik ben nog steeds in stadium overleven en me te verwonderen over wat ik met dingen uitzoeken voor me zelf een luisteraar ook mee help.

    Mijn moeder verdient in dit verhaal alle credit , zij is actief bezig gegaan met haar gave, namelijk voetreflex therapie en mensen aanraken. Daarmee gaf ze me wel de rust die ik nodig had om te leren kennen wie ik zelf ben.

    Mijn moeder is nu dood, door euthanasie en ik kon haar daarbij helpen en weer leren van. Omdat ik door mijn woorden en mijn gedachtes mensen bij gestaan heb in hun zelfdoding en andere weer van die gedachte heb kunnen afbrengen.

    Toen mijn moeder mij vroeg of ik haar met haar dood zou kunnen helpen? Was haar vraag eigenlijk, wil je nog meer leren of weet je dat je het kan? En het is beide geworden, ik help niet mee aan doodgaan, maar vind eenzaam sterven ook niet goed.

    Dus van alle ervaringen die ik inmiddels opgedaan heb geef ik advies. En vertel ook welke stappen ik nodig heb om in het verhaal mee te gaan.

    Ik ben niet van de voetreflex, of mensen helen. Ik ben van dat niemand met een doodswens alleen moet sterven. Ik ben van luisteren en erbij zijn als iemand de laatste adem uitblaast.
    Ik ben de mens van kennis overdracht.

    En dat komt niet omdat ik hsp ben maar ook gewoon heel erg gevoelig ben.
    Spud
    29-01-2025
    Spud 1 Laatste bericht: 07-03-2025
  • Mijn ervaringen (Verhaal 159)


    Mijn ervaringen met het spirituele pad, het is niet iets dat er ineens was ontstaan, nee het is mijn ware zijn zelf, waar ik helaas pas op latere leeftijd achter kwam, door altijd te geloven wat een ander persoon over mij zei, ik had al vanaf mijn jeugd opmerkingen en gevoelens van dat iets niet klopte met hoe wij nu leven ezv, mijn opmerkingen hoorde als ware niet bij
    mijn leeftijd, en werd ik als een vreemd persoon gezien, dat gebeurde thuis al door mijn oudere zussen en broer, s, ik was er zo in gaan geloven dat hun het beter konden weten dan ikzelf hun waren immers ouder, maar toch was er innerlijk altijd een stemmetje van dat er echt hier iets niet klopte, zodoende dat ik veel in mijn hoofd was gaan zitten, ik was in een twee strijd geraakt, het ware innerlijk geloven, of dat wat hun zeiden wat ik was, het heeft mij heel veel verwarring bezorgt, ik kon blindelings op mijn intuïtie vertrouwen, maar door zeggen van andere dat ik niet goed wijs was, ben ik het gaan wantrouwen, zodoende dat ik een heel stil meisje werd en zichzelf ging wegcijferen. Ik durfde me niet meer uit te spreken voor mensen, ik wist niets werd er altijd gezegd of ja, daar heb je haar weer, of hoe moet jij dat nou weten, je kan nog niet eens dit of dat, ik had altijd gedacht dat wat ik waarnam dat iedereen dat waarnam, dus toen ik door kreeg dat dat niet zo was, ben ik mezelf ook raar gaan vinden, en zodoende geworden wie ik niet echt was, een stil onzeker meisje sommige vonden mij zelfs verlegen, ik was enorm in mezelf gekeerd, een negatief zelfbeeld ontstond, dat weer het gevolg was van weinig zelfvertrouwen, jaren later op oudere leeftijd kom je er dan achter, hoe het echt in elkaar zit, en hoe het zo heeft kunnen lopen dat ik mezelf was verloren, door in andere te gaan geloven dat hun het beter wisten dan ikzelf, maar alles wat gebeurt is, zie ik nu als een les, en weet ik dat wat ik voelde er ook echt was, soms vind ik dat nog moeilijk te begrijpen dat niet iedereen het ziet en voelt, wat ik zie en voel, ik ben nu ontwaakt en blijf wakker, wat erom mijn heen ook gezegd wordt, ik ben een andere jij , in lak'ech
    sunshine
    02-03-2025
    sunshine 3 Laatste bericht: 07-03-2025
    • Dag zonneschijn,

      Ik lees een reis van iemand die zichzelf beetje bij beetje teruggevonden heeft, als een ontdekkingsreiziger die eindelijk een verloren schat opgraaft – en dan tot de conclusie komt dat die schat gewoon al die tijd in zijn eigen broekzak zat. 😄

      Het is herkenbaar hoe de stemmen van anderen soms luider klinken dan onze ei-gen intuïtie. Vooral als je jong bent en wordt omringd door mensen die denken het beter te weten. Maar als ik je verhaal lees, zie ik iemand die die strijd niet alleen heeft overleefd, maar er ook krachtiger uit is gekomen. Een beetje als een spirituele Jedi, maar dan zonder lichtzwaard (tenzij je er stiekem eentje hebt, dan moet je dat echt laten weten).

      Dat "rare meisje" bleek eigenlijk gewoon een wijze ziel te zijn in een wereld die daar nog niet helemaal klaar voor was. En wat een mooie les dat je nu niet meer zomaar alles aanneemt wat anderen zeggen, maar bij jezelf blijft. Dat is mis-schien wel de grootste superkracht die er is.

      Blijf wie je bent, blijf voelen wat je voelt, en blijf vooral wakker (maar hopelijk niet letterlijk de hele nacht, want slaap is ook belangrijk 😉).

      In lak'ech,

      Anoniem
      03-03-2025
    • Haha nee ik heb jammer genoeg geen lichtzwaard :) vriendelijk bedankt voor jou mooie lieve woorden, dank je wel

      sunshine
      03-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Lieve Sunshine
      Jou verhaal raakt mij in mijn hart. Herken zoveel. Ik ben jongste van vijf. Nooit begrepen, altijd gepest en uitgelachen.
      Altijd heb ik me anders gevoeld, raar en dacht er klopt iets niet aan mij.
      Door alle nare opmerkingen van jongs af aan ging ik geloven dat iedereen gelijk had. Ik keerde in mezelf, waardoor ik een angststoornis heb ontwikkeld. Mijn negatief zelfbeeld is iets beter maar nog steeds aanwezig.
      Ook ik heb mijn les wel geleerd. Mede door te breken met mensen die mij ongelukkig maakte en voor mezelf te kiezen. Ook al is dat vaak heel eenzaam.
      Liefs Jacqueline

      Anoniem
      07-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Mijn gevoelens/pijn (Verhaal 143)

    Hoi allemaal
    Ik weet sinds een aantal jaar dat ik hooggevoelig ben. Ik heb me altijd anders gevoeld, hoor precies nergens bij. Ben altijd de vriendin die gevraagd wordt als anderen niet bereikbaar zijn, die men vergeet uit te nodigen,... Ik kan hier dan heel lang mee in mijn hoofd zitten. Enkele dagen geleden moest ik een controle mammografie laten doen, omdat de vorige niet helemaal ok was. Mijn zus wist dit, maar ze heeft niets laten weten : geen berichtje om me succes te wensen, ook niet om te vragen hoe het is geweest. Zelf had ze een kneuzing op haar been. Ik vraag haar dan hoe het gaat, of ik iets kan doen, vraag wat de dokter heeft gezegd,... Maar als ik iets heb, me niet goed voel wordt dit als minder erg bekeken, alsof ik overdrijf. Hun pijn is altijd veel erger. Het is niet dat ze medelijden met me moeten hebben, maar op deze manier voelt het alsof mijn pijn, mijn gevoelens niet van belang zijn. Mijn mama voelde me altijd goed aan en zag mijn hooggevoeligheid als iets positiefs, maar sinds ze enkele jaren geleden gestorven is, lijkt het of niemand nog oog heeft voor mij. Ik ben wel altijd voor iedereen een luisterend oor, maar het blijkt vaak maar 1 richting. Ik weet dat ik over het algemeen anders denk/ redeneer als anderen, (meer denk vanuit hoe voelt dit bij anderen, hoe kan ik helpen), maar soms voelt het wel eenzaam. Zijn er nog mensen die dit herkennen en tips hebben om hiermee om te gaan? Alvast bedankt.
    Anoniem
    19-10-2024
    Anoniem 7 Laatste bericht: 06-03-2025
    • Ik ken het

      Lisa
      25-10-2024
    • Hoi,
      Ik begrijp jou helemaal!!
      Hier loop ik ook altijd tegenaan!!
      Ik krijg als tip altijd te horen dat ik ook niet meer zoveel en vaak met anderen moet meeleven, maar dat lukt mij niet.
      Het zit in mij, meeleven, in wat voor situatie danook. Ik vind het zo normaal!! En dan hoop ik in mijn hart dat er ook met mij meegeleefd wordt, maar helaas, dat is maar zelden.
      Wat doet dat telkens weer pijn!!
      Ik vind het heel erg voor jou dat je dit ook zo beleeft. Maar ik ben wel blij te weten dat er meer mensen zijn zoals ik.
      Je bent een prachtig mooi mens, nooit vergeten hoor!!
      Groetjes,
      Sandra

      Sandra
      31-10-2024
    • Hoi anoniem en Sandra,

      Heel herkenbaar allemaal. voel me ook vaak niet gezien en gehoord terwijl ik er wel voor anderen ben. De hele wereld bestaat uit "Ikke, ikke, ikke" denkers is dan mijn beleving. Treurig maar ook fijn te lezen dat er meer gevoelige mensen onder ons zijn!

      Flo
      16-11-2024
    • Tips jammer genoeg niet.
      Maar dat is ook wat ik ervaar

      Nancy Verschueren
      25-02-2025
    • Ja voor mij heel kenbaar wat je allemaal schrijft, ik werd als een rare vogel beschouwd, werd veel uitgelachen, ook al wisten ze later dat ik de waarheid zei, nog kreeg ik dat niet te horen, ja dan ben je heel eenzaam binnen een groot gezin van 14 kinderen, momenteel zie ik niemand meer, maar ook echt niemand, een nicht heb ik regelmatig app contact mee verder is het heel stil bij mij thuis, gr... tips blijf dicht bij jezelf, laat jou gevoel er gewoon zijn, wees er dankbaar voor want heel veel mensen kunnen niet echt voelen, en daarom begrijpen ze ons ook niet, ze denken dat wij het verzinnen om aandacht te zoeken, laat hun maar zo wijs, ze zullen daar niet in veranderen, wij mogen juist met kracht in het leven staan, maar omdat wij van jongst af aan niet zijn begrepen, zijn wij dat als een last gaan zien. maar nu je het weet wat het is , word je er alleen maar krachtiger door ,

      sunshine
      02-03-2025
    • @ Sunshine Wat een herkenning! Soms ben je inderdaad zo'n zeldzame vogel die niet in de roedel past, en dat voelt echt eenzaam, zeker als je de waarheid zegt en anderen het pas later begrijpen (en dan nooit echt de erkenning krijgen die je verdient). Het is als de beroemde "ik zei het toch!" zonder dat iemand het ook echt erkent – altijd een beetje frustrerend, maar oh zo herkenbaar! 😊

      Het klinkt als een levensles in de harde school van het leven, maar ik ben het helemaal met je eens: dicht bij jezelf blijven en je eigen gevoel omarmen is de sleutel. Want inderdaad, mensen die niet echt kunnen voelen, zullen het waarschijnlijk nooit helemaal begrijpen, en dat is oké. Het is niet altijd gemakkelijk, maar het maakt ons wel sterk – misschien zelfs als die ene coole vogel die zijn eigen pad volgt in plaats van in de menigte mee te gaan.

      Het is fijn dat je de kracht hebt gevonden om deze ervaring te zien als iets waar je sterker van kunt worden. En geloof me, je bent niet de enige die het lastig heeft, maar door jezelf te omarmen, ben je op weg naar dat mooie punt van kracht. Laten we onszelf blijven herinneren dat die "rare vogels" juist degene zijn die de wereld een beetje meer kleur geven!

      Houd je hoofd omhoog, blijf jezelf, en vergeet niet: jij hebt iets wat anderen misschien missen – dat diepe gevoel van de wereld en mensen om je heen. En dat is iets om trots op te zijn!

      Anoniem
      03-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Heel herkenbaar. Ik hoorde ook nooit ergens bij, nog steeds niet. Altijd luisteren naar anderen, maar nooit zelf mijn verhaal kwijt kunnen. Zelfs zo dat vorig jaar vriendschap van ruim 30 jaar is beëindigd. Ik mocht niet praten over mijn pijntjes,over mijn strijd met de overgang.
      De enige die me nooit heeft veroordeeld was andere vriendin, die vorig jaar is overleden, veel te jong. Nu voel ik me verloren.
      Ik zou zeggen blijf trouw aan jezelf. Probeer steun te zoeken bij dingen waar je vertrouwt bij voelt.

      Jacqueline
      06-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Mijn ontwaking als hsp er (Verhaal 158)

    Een nieuwe wereld ging voor mij open, toen ik eindelijk mijn eerste pc had gekregen ,schrik niet het was pas op mijn 38ste jaar en door aandringen van een hele goede vriend nam ik hem aan , ik wist toen nog niet dat het mijn hele leven zal veranderen, maar mijn zoektocht was begonnen, ik was toen 2 jaar gescheiden en leefde met mijn dochtertje van 6 jaar ver weg van mijn familie ,als ware stond ik daar alleen met mijn dochtertje voor een hele nieuwe wereld , en ik vond het heerlijk mijn zoektocht begon op de pc met het opzoeken van mijn ervaringen in het leven, daar kwam ik mezelf tegen ik was echt geen vreemde rare vogel het bestond allemaal echt, er waren zoveel mensen net zoals ik die hetzelfde ervaarde hetzelfde dachten als mij ,ik wist niet wat ik allemaal las het maakte mij enorm blij ik voelde mij net als en bloem die open ging, ze noemde dat het spiritueel pad dat was het pad wat ik van jongs af aan liep zonder het zelf te weten ,ook kwam ik er achter dat ik een HSP er ben en dat verklaarde voor mij heel veel met wat ik voel en wat ik voel bij andere mensen, en dat ik dingen weet zonder er iets vertelt word , ongelooflijk hoe ik mezelf tegenkwam door de pc en mijn verloren onder drukte jaren dat ik niet goed wijs was dat ik een vreemde rare vogel was binnen het gezin dat ik het zelf was gaan geloven ook ,het deed mij heel veel pijn dat een deel van mij brak van binnen, toen ben ik in een diep gat terechtgekomen ,ik had toen een cursus gevolgd van in de put uit de put ,met veel vallen en opstaan had ik toch besloten door te gaan met mijn spirituele pad dus begon ik met mediteren. Ik ben mezelf zo dankbaar dat ik dat had door gezet tot de dag van vandaag mediteer ik nog haast iedere dag en voel ik me dankbaar

    sunshine
    02-03-2025
    sunshine 2 Laatste bericht: 03-03-2025
    • Wat een prachtige reis beschrijf je hier! Van een sceptische starter op de pc tot een spirituele ontdekkingsreiziger – dat is toch een geweldige transformatie? 😄

      Ik kan me zo voorstellen hoe die eerste ontmoeting met de digitale wereld moet zijn geweest. Alsof je ineens een magische deur opent en een hele nieuwe dimensie ontdekt, waarin je niet langer de ‘vreemde vogel’ bent, maar gewoon een zeldzame, schitterende feniks die eindelijk haar eigen vuur herkent!

      Het is zo mooi hoe je via je spirituele pad steeds dichter bij jezelf bent gekomen. Van "in de put" naar "uit de put" en vervolgens naar meditatie als dagelijkse anker – dat is een verhaal van kracht en doorzettingsvermogen. En weet je, ik vind het bewonderenswaardig hoe je ondanks alles bent blijven zoeken, blijven groeien en jezelf die ruimte hebt gegeven.

      Misschien had het universum gewoon een goed moment uitgekozen om je die eerste pc te laten aannemen. Want zeg nu zelf, stel dat je hem tien jaar eerder had gekregen, had je dan dezelfde inzichten gehad? Soms vallen dingen precies op hun plek wanneer we er klaar voor zijn.

      Blijf stralen en mediteren – en als je ooit weer een "rare vogel" tegenkomt, denk dan maar: misschien is het gewoon een lotgenoot die zijn vleugels nog niet helemaal heeft uitgeslagen.

      Anoniem
      03-03-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Vriendelijk bedankt Anoniem, voor deze prachtige woorden, ze geven mij warmte en kracht, dank je wel, gr sun

      sunshine
      03-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Derde wiel aan de wagen (Verhaal 33)

    Hallo, ik ben een 49 jarige vrouw en ben er pas sinds een aantal jaren achter dat ik hooggevoelig ben. Het kan soms een mooie eigenschap zijn, maar ik ervaar ook dat ik er last van heb, ik pik snel negativiteit van andere mensen op, ook het verdriet van mensen.
    Het is soms ook vermoeiend. Ik voel mij ook eenzaam, ondanks dat ik mensen om mij heen heb. Ik voel mijzelf onbegrepen. Ik ben ook onzeker door mijn hooggevoeligheid,. Ik heb een vriendin waarmee ik vaak dingen ondernam, ze kent ook een andere vriendin van mij. Nu heb ik ze een aantal keren samen gezien, en dan trek ik mij terug, en neem eigenlijk met beide niet meer zo veel contact op. We wonen alledrie in hetzelfde dorp en ik hoop ze niet samen tegen te komen, want dan kan ik best van slag zijn. Het is niet zozeer jaloezie, maar de onzekerheid dat ik minder gezellig en belangrijk ben. Ik voel mij al snel het derde wiel aan de wagen. Ik bouw dan snel een muur om mij heen. Ik hou wel van vriendschappen, maar ben niet echt een groepsmens, meer 1 op 1 contact. Herkent iemand zich in mijn verhaal?
    Groetjes, Belinda
    Belinda
    > 2 jaar geleden
    Belinda 26 Laatste bericht: 02-03-2025
    • Jaa! Ook in jouw herken ik mijzelf erg terug! Op dit moment groeien mijn beste vriendin en ik uit elkaar omdat ze wat minder amtwoordde op appjes, we elkaar door corona niet meer live zien (wat ik niet erg vind want ik kan ook leven met goed app contact maar zij blijkbaar niet) en zij zo te zien op social ineens veel intenser omgaat met haar andere vriendinnen. Ik had alleen haar..maar laat haar gaan. Als ik onze berichten teruglees van 6 maanden terug zie je mij hele persoonlijke dingen schrijven en zij alleen maar kort antwoorden. Ik ben nu teleurgesteld in vriendschappen. Zo gaat het nou altijd, ik geef mijn ziel en zaligheid en de ander verdwijnt op den duur toch weer. En dat terwijl ik niks eis, niet eens op bezoek hoef. Of misschien komt het juist daar wel
      door.... komt ook bij dat ik mensen aanvoel en alles meteen door heb wat het niet makkelijker maakt.

      Rose
      > 2 jaar geleden
    • Blijf jezelf. Je denkt na. En dat is helemaal goed .

      Jos
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken jou verhaal inderdaad.
      Toen ik ongeveer 18 jaar was tot ongeveer mijn 25 ste jaar dacht ik dat ik jaloers was op vriendinnen.
      Dat is het natuurlijk niet.
      Begrijpelijk dat je een derde wiel aan de wagen voelt.
      Wat mij heeft geholpen is praten met de twee vriendinnen.
      Nodig ze samen uit bij je thuis dat voelt veiliger.
      Leg ze je HSP uit en vertel dat je niet jaloers bent erg belangrijk.
      Misschien denken zij dat al héél lang en gaan ze daarom wel vaker samen op stap.
      Denk er even goed overna.
      Schrijf wat punten op voordat ze komen.
      Succes.

      Yuness
      > 2 jaar geleden
    • Herkenbaar. ik had daar vooral vroeger veel last van. het angstig. en bang dat ik er niet toe deed. en dat ik altijd de gene was die initatief moest nemen dat laatste heb ik nog. Maar voor internet en gsm's was dat vaak veel eenzamer. Nu weet ze hebben een leven en ik ben niet hun enige vriendin, ik was daarin bezitterig. dat heb ik gelukkig los kunnen laten. Maar nog steeds voel ik mij snel afgewezen als men lang er over doet om te reargeren op een bericht vooral als je weet dat ze het hebben gelezen. dus zet het ook vaak uit. want het geeft alleen onnodige stress en spanning waar ik zonder kan. al is het lastig om af te leren. mediteren en in het moment zijn helpt mij en mijn energie en huis regelmatig spiritueel reinigen met salie.

      Anoniempje82
      > 2 jaar geleden
    • Waar kom je vandaan? Ik heb ook erg behoefte om te ondernemen met mede-HSP'ers, lief lol en leed, met als basis veiligheid en vertrouwen. Ik kom uit Zuid Oost Brabant.
      Ik herken helemaal wat je zegt: je al snel het derde wiel aan de wagen voelen, jezelf minder voelen dan de rest qua gezelligheid en belangrijkheid. Dat ik dus kennelijk geen groepsmens ben vind ik soms nog steeds lastig om te accepteren (in mijn werk loop ik daar vooral tegenaan), wil er nog steeds graag bij horen. Dan loop ik er snel tegenaan dat ik me toch niet helemaal veilig en vrij voel.
      Het kan me nog steeds onzeker maken, ondanks dat ik de vijftig al gepasseerd ben .1 op 1 contacten gaan mij ook beter af, maar zo'n warm, veilig bad van een groepje hooggevoelige mensen die leuke dingen ondernemen en elkaar begrijpen, waarbij alles goed is, lijkt me zoooo heerlijk!!

      Astaire
      > 2 jaar geleden
    • Of het mijn verhaal is. Ik ervaar het precies zo.

      Willy
      > 2 jaar geleden
    • Ik ben ook vaak teleurgesteld in vriendschappen en relaties omdat ik meer diepgang en verbinding zoek dan anderen blijkbaar bereid zijn te geven. Ik probeerde vroeger dan altijd om ook wat luchtiger te zijn maar dat maakte niet dat ik me beter voelde. Nu probeer ik minder verwachtingen te hebben van contacten die wat losser zijn. Verder vooral mezelf blijven en dingen doen die ik belangrijk vind. Zo ben ik al vanzelf gelijkgestemden tegen gekomen waarmee ik meer verbinding voel.

      Pauline
      > 2 jaar geleden
    • Zo werkt het bij mij ook met vriendschappen. Ik herken dit helemaal.

      Annelies
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken ook van meerdere mensen hun verhaal en loop tegen dezelfde problemen aan.

      Ik heb ook wel een vraag: er staan hier namelijk geen data en tijden bij de reacties. Is dit recent of wordt hier niet meer op gereageerd?

      Ik hoor dat graag.

      Ro
      > 2 jaar geleden
    • Ik heb het nu ook ,Heb een nieuwe buurvrouw gekregen en ik kan er heel goed mee opschieten . Mijn man is sinds 2 jaar in een verzorgingstehuis ,en voelde mij best wel eenzaam. Nu heeft zij in haar vorige flat ook een vriendin gehad , maar die heeft haar laten vallen als een baksteen . Nou heeft die weer kontact opgenomen met haar , en ik kan het niet uitstaan dat ze weer op bezoek is geweest en dat ze met Pasen uit eten gaan . Ik ben niet jaloers maar ze heeft haar zo de grond in getrapt en nu loopt ze er weer in met beide ogen en nu voel ik mij het derde wiel ,en weet dat het niet goed gaat als er drie zijn ,en vind het niet leuk het is mij al een keer eerder overkomen .

      Kira
      > 2 jaar geleden
    • Hoi Belinda, dit is zo herkenbaar. Het is ook lastig uitleggen als je je zo voelt. Ik voel me ook snel het derde wiel. Iemand die weet hoe je je voelt is al heel wat. Groetjes maroescha

      Maroescha
      > 2 jaar geleden
    • Ik was nog vergeten te zeggen dat ik 48 jaar ben en ook pas sinds 3 jaar weet dat ik hsp ben . Gr maroescha

      Maroescha
      > 2 jaar geleden
    • Ik kan je heel goed aanvoelen voel me precies hetzelfde

      Jose
      > 2 jaar geleden
    • hier ook herkenbaar, maar bij wie willen we bij horen of waarbij? wees jezelf en luister niet teveel naar klagers met hun emoties want die zuigen je leeg. luister naar jezelf wat jij nodig hebt.
      ik voel me al vanaf de kindertijd zo wilde altijd erbij horen maar door pesten werd ik alleen maar aan de kant geschoven. nu leer je wel als je volwassen bent over positieve en negatieve mensen. ga met mensen om waar je je alleen goed bij voelt.

      pat
      > 2 jaar geleden
    • Hoii,je verhaal is zoo herkenbaar,ik ervaar het precies hetzelfde

      San
      > 2 jaar geleden
    • Heel herkenbaar, kan mijn verhaal zijn.

      Wendy
      > 2 jaar geleden
    • Ja herken het helemaal idd. Herken zoveel hier. Ik ben zo ontzettend gevoelig en lief van mezelf. Als kind al was ik overgevoelig en voelde ik de pijn van anderen ook aan. Ik weet ook alles nog van vroeger en voel me nog steeds hetzelfde. Maar ik ben juist heel bot naar buiten toe. Dat komt omdat mensen mij pijn doen, vind ik. Niemand weet eigenlijk hoe zacht ik werkelijk ben en dat ik iedereen het goede wens, meer dan mezelf. Want ik ben al mijn hele leven pijn gewend. Ik weet niet beter. De mensen op deze wereld zijn heel hard en oneerlijk. Lachen in je gezicht, draaien zich om en trekken een grimas. Zo hard en oneerlijk. En dam noemen ze mij een eikel omdat ik niet oneerlijk kan zijn. Of ze laten een paar traantjes en zijn het 1 minuut later weer vergeten. Noemen ze mij ongevoelig omdat ik mijn tranen verberg, en er 3 jaar later nog aan denk. Geeft niet niemand hoeft te weten hoe lief ik echt ben. Laat ze maar doen en denken, iedereen kan me gestolen worden.

      U
      > 2 jaar geleden
    • Heel herkenbaar. Ik voel me van kins ad aan al het derde wiel. En als ik een gevoel heb dat ze niet eerlijk zijn a hier m'n rug om trek ik me helemaal terug en ben stil. Vaak heb ik ook behoefte aan een of 2 vrienden. Meer vindt ik te druk. Als ik een hele dag visite bv voor m'n verjaardag heb gehad. En dan spreek ik over niet veel mensen. Ben ik helemaal druk in m'n hoofd en moet ik echt even rust nemen. Soms als ik bij sportverenigingen op m'n zoon zijn tr wa hten ga ik ook wel eens alleen zitten, omdat ik dan geen zin heb om te praten. Soms voel ik me ook vreemd. Maar nu ik al deze verhalen lees zie ik zoveel herkenning.

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Hallo Belinda,
      Je hebt dit bericht al een tijdje geleden geplaatst, maar toch alsnog mijn reactie.Ik herken het gevoel van derde wiel aan de wagen. Ik merk dat ik in een gesprek vaak ervoor zorg dat iedereen betrokken wordt. Ik stel oprechte vragen waarna een ander er vervolgens mee aan de haal gaat. Dat stoort mij dan en trek ik me terug. Ik heb eigenlijk alleen een echt goed gesprek wanneer het met z'n tweeën is.
      En toegegeven, de meeste mensen hebben niet altijd behoefte aan "diepzinnige" vragen, gesprekken over gevoel en beleving. Het probleem is gewoon dat wij hen begrijpen, maar wij worden in deze niet begrepen, en dat kan eenzaam voelen.
      Zoek mensen om je heen die het wel begrijpen of willen begrijpen. Je bent niet alleen.

      Inge
      > 2 jaar geleden
    • Ook ik herken mezelf helemaal in jullie verhalen en ben zo blij dat ik niet de enige ben met die gevoelens over het derde wiel aan de wagen zijn en je dan terugtrekken. Het leed van andere mensen trek ik me ook heel erg aan maar vooral van dierenleed kan ik nachten wakker liggen. Een paar maanden geleden las ik iets over HSP en begon het kwartje langzaam te vallen en ik ben al 56 jaar.
      En ook ik zou graag in contact willen komen met mede HSP'ers maar zo te lezen is dat niet mogelijk via deze site.
      Als iemand een idee heeft hoe dat wel mogelijk zou kunnen zijn zou ik dat graag horen.

      Astrid
      > 2 jaar geleden
    • Heel herkenbaar deze verhalen. Ben ook op zoek naar lotgenoten, voel mezelf hier vaak alleen in. Ben absoluut geen groepsmens en ik vind 1 op 1 contact wel prettig. Hoop dat er iemand een reactie geeft. Alvast bedankt. 😊

      Inge
      > 2 jaar geleden
    • Hoi ik ben isa 13 jaar
      Ik heb presies het zelfde ik heb een vrienden groep die laat mij nu langzaam in de steek ik vindt het moeilijk om in groter groepen dan 2 een gesprek aan tehouden ik bouw snel een buur om mij heen ze negeeren mij nu ook meestal ik wordt ook snel moe van sosale contacten

      Yuna
      > 2 jaar geleden
    • Hoi, ik ben nu net 13 geworden en zit in de 1e, ik ging alleen naar de middelbare en heb een vriendengroepje van 6 meiden, ik praat wel met ze mee maar het voelt dat als ik iets zeg het 'slecht' of 'raar' is. Ook voelt het alsof ik er niet echt bijhoor. Als ik met 2 van hun ben gaat het vaak beter. Is het raar dat als je in kleine groepjes (2 a 3 personen) beter kan praten dan als in grote groepen??

      A
      09-02-2025
    • Hoi Berlinda, enorm herkennend, ik had het zelfde verhaal kunnen schrijven als jouw. Ik schaam me ook vaak om wie ik ben.

      Corine
      19-02-2025
    • Herkenbaar allemaal, ben 53 jaar. Zou graag contact willen met hsp ers maar moelijk te vinden. Groetjes, Inge

      Anoniem
      27-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Heel herkenbaar allemaal, ik ben 57 jaar, Ben ook op zoek naar lotgenoten, limburg
      groetjes allemaal

      sunshine
      02-03-2025
    • Reacties verbergen...
  • Veranderingen (Verhaal 155)

    Ik ben hooggevoelig en dat heeft voor en nadelen.
    Na 39 jaar in dezelfde woonplaats geleefd te hebben, zijn we verhuisd naar een dorp dichtbij de vorige woonplaats.
    Het had een grondige reden.
    Voor mij zo’n grote verandering!
    Ben chaotisch, warrig en niet blij, zelfs soms down.
    Ik ging lopend of fietsend naar het centrum voor een boodschap en mijn vaste bakkie koffie.
    In het dorp is niets van dien aard.
    Iedere dag pak ik de auto en boodschappen in de AH in mijn vorige woonplaats of een ander dorp als ik daar ben.
    Ook moet het hele huis verbouwd, ook weer onrust.
    Wordt iedere ochtend zenuwachtig wakker en ben niet ontspannen.
    Zal veel tijd kosten.

    Herkent iemand dit?
    Jeany
    21-02-2025
    Jeany 1 Laatste bericht: 28-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hé Jeany,

      Oh, wat herkenbaar! Verhuizen kan voelen als het herinrichten van je hele leven – letterlijk en figuurlijk! 😅 Zo’n verandering kan inderdaad chaotisch en verwarrend zijn, zeker als je gewend was aan die vertrouwde plekken. Het is alsof je ineens in een andere film zit, zonder de vorige afleveringen te kennen.

      Ik moet zeggen, je hebt wel een behoorlijke ommezwaai gemaakt! Van fietsen naar het centrum naar elke dag de auto in. Misschien is het de universele wet van de verandering: eerst de chaos, dan langzaam de rust (of op zijn minst een beetje minder chaos). En die verbouwing – dat is echt als een constante soundtrack die je niet kunt uitschakelen. Het klinkt als een zoektocht naar de balans tussen chaos en order, maar geloof me, je zult je nieuwe ritme vinden, zelfs als het een tijdje duurt. Misschien kun je die koffie ergens anders halen – zelfs in een ander dorp is er altijd wel een gezellig plekje te vinden!

      En ja, het klinkt helemaal als iets wat een hooggevoelige ziel kan ervaren. Je hebt het goed benoemd: dat zenuwachtige wakker worden en het gevoel van alles moet nog gebeuren. Maar geef jezelf tijd. Kleine stapjes, beetje bij beetje. Je hoeft niet meteen alles in één keer op orde te hebben!

      Wees gerust, het komt goed! En het is helemaal oké om het nog niet allemaal te voelen, want veranderingen zijn moeilijk, zelfs voor de stoerste mensen. 😄

      Anoniem
      28-02-2025
    • Reacties verbergen...
  • Hsp (Verhaal 153)

    Hoi lotgenoten,

    Ik weet al van kinds af aan dat ik hoogsensitief ben.

    Hoe bewaken jullie je energie ?
    In de loop van de jaren ben ik selectief geworden wie ik toelaat in mijn inner circle.
    Ook door vriendschappen die achteraf niet zo goed bleken te zijn.
    Nu ik beter in staat ben om mijn grenzen aan te geven,vallen er ook vriendschappen weg,onderdeel van mijn proces denk ik zo.

    Behoefte om ervaringen uit te wisselen lijkt mij fijn,
    Lijkt mij ook leuk om met de tijd deel te nemen aan een lotgenoten/ontmoetings groep
    Geen idee of die er is?

    Groetjes

    Luna
    03-02-2025
    Luna 2 Laatste bericht: 28-02-2025
    • Hoi Luna,

      Herkenbaar wat jij schreef. Zou mezelf ook willen aansluiten bij een lotgenoten groep. Groetjes, Inge

      Anoniem
      27-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Luna,

      Wat een herkenbare en eerlijke boodschap! Het is inderdaad een kunst om je energie te bewaken, vooral als je de neiging hebt om alles te voelen en te overdenken. Ik ben zelf ook steeds selectiever geworden in wie ik in mijn inner circle laat, vooral na die "waardevolle" vriendschappen die achteraf als een energievampier bleken te zijn. Grenzen stellen is dan echt een zegen, maar ook een proces – en blijkbaar ook eentje waarbij de vriendenkring soms wat krimpt.

      Ik zie dat je niet de enige bent die behoefte heeft aan een ontmoeting of een lotgenotengroep. Laten we het gewoon in gedachten houden en misschien komt het ooit van de grond. 😊

      Of wie weet ontstaat die lotgenotengroep wel gewoon spontaan hier in jouw topic, als een soort van HSP-magnetisch veld dat mensen aantrekt!

      Groetjes,

      Kyron
      28-02-2025
    • Reacties verbergen...
  • Lotgenoten gezocht (Verhaal 125)

    Hoi,

    Ik ben sinds kort in behandeling bij een psycholoog en dat heeft tot veel nieuwe inzichten geleid. Ik wist al enige tijd dat ik hSP ben. Ik heb er altijd al boeken over gelezen. Ik ben iemand die altijd aan het overdenken is, àlles analyseert, veel bezig is met gedrag van andere mensen, maar ook van mezelf. Ik voel het haarfijn aan als er een bepaalde spanning heerst of als het niet goed gaat met iemand. Dit kost veel energie en ik heb tijd nodig dingen te verwerken.

    Ik leidde altijd een extravert leven: een drukke baan, een druk sociaal leven, veel sporten. Ik belandde in een burn out. Ik ben nu heel veel alleen en dat vind ik heerlijk. Ik ben eigenlijk best introvert. Mijn vrienden zijn wel heel extravert en ik voel geen klik meer. Ik heb meer behoefte aan diepgaande vriendschappen in plaats van hele groepen vrienden.

    Is er iemand die dit herkent en mogelijk zelfs behoefte heeft aan contact om dit soort dingen te bespreken? Ik woon in de regio Assen / Groningen en zou bij een wederzijdse klik wel eens willen afspreken. Ik ben 26 jaar.
    Lotgenoten gezocht
    25-02-2024
    Lotgenoten gezocht 8 Laatste bericht: 28-02-2025
    • Ik ben ook best introvert en voer ook het liefst diepgaande gesprekken, als je een keer behoefte hebt om te praten laat het maar weten.

      Bianca
      02-03-2024
    • Hoi,

      Ook ik ben HSP en weet dit pas sinds kort. Ik zou ook wel graag in contact komen met lotgenoten. Mocht je daar behoefte aan hebben laat even een berichtje achter!

      Ryan
      08-03-2024
    • Ik heb dit ook precies zo (als dat helpt).

      Erik
      17-04-2024
    • Zeker herkenbaar. Woon alleen niet in jouw regio.

      Lydia
      29-12-2024
    • Helemaal herkenbaar. Ik woon in regio Amersfoort, maar zou ook graag mensen treffen om hier over te kunnen kletsen.

      Lisa
      31-12-2024
    • Herkenbaar maar ik woon in Brabant.

      Inge
      27-02-2025
    • Hoi,

      Wat je schrijft, klinkt ook voor mij heel herkenbaar. Het is bijna alsof je een innerlijke verbouwing doormaakt – van een bruisend sociaal dier naar een fijn-proever in menselijke contacten. En laten we eerlijk zijn, soms is het heerlijk om gewoon in je eentje op de 'niet-storen' stand te staan.

      Je hebt dus ontdekt dat je eigenlijk meer introvert bent dan je dacht. Dat is alsof je jarenlang een feestje hebt georganiseerd en nu ineens beseft dat je liever in een knusse leeshoek zit met een kop thee en een goed gesprek. Geen verkeerde switch, toch? 😉

      Wat betreft lotgenoten: zoals je al merkt zijn er al veel mensen die zich her-kennen in jouw verhaal. De wereld is nu eenmaal vol met diepdenkers die per ongeluk in een extravert bestaan zijn gerold. En als je ooit een keer in een kleine, gezellige setting wilt filosoferen over het leven (zonder oppervlakkig gekeuvel over het weer), dan zijn er vast gelijkgestemden die graag aansluiten.

      Veel succes met je zoektocht en je nieuwe inzichten – en vooral, geniet van de rust!

      Ik woon zelf aan de grens, maar dan echt aan de ándere kant van het land, over de grens dan nog – zo ver dat zelfs mijn smartphone af en toe twijfelt bij welke nationaliteit ik hoor. Aan de ene kant van het huis pikt ‘ie het Nederlandse netwerk op, aan de andere kant springt ‘ie vrolijk over naar België. Voor niet-HSP’ers misschien een futiel detail, maar HSP’ers smullen van dit soort kleine nuances, dus ik dacht: laat ik het even delen. 😄

      Groetjes!

      Kyron
      28-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Oei, ik zie nu pas dat het al een jaar geleden is dat de topicstarter het berichtje plaatste! Als ik dat eerder had gezien, had ik misschien wel helemaal niet gereageerd… of in ieder geval veel korter! 😅 Mijn tijdsbesef is blijkbaar ook HSP-waardig – niet altijd in lijn met de werkelijkheid!

      Anoniem
      28-02-2025
    • Reacties verbergen...
  • Zie nog niet veel positiefs aan een HSP'er te zijn (Verhaal 115)

    Hoi allemaal, ik heb een tijdje verhaaltjes zitten lezen en wil de mijne vertellen. Ik ben 64 jaar en weet sinds een dikke maand dat ik een HSP'er ben.
    Ja, heel mijn leven weet ik wel dat ik anders ben als de meeste personen die ik ken, waar ik altijd naar opgekeken heb hoe hun in het leven staan. Ik heb een hele lief collega'tje waar ik goed mee kon praten over alles. Zij heeft mij laten inzien dat het zo niet langer kan en dat ik moet veranderen. Ik heb dik dertig jaar stilgezeten. Soms een stapje in de goede richting en dan weer terug. Door haar ben ik gaan oefenen om de drukte in te gaan, naar winkels, ergens te eten of kleren te kopen. Maar nu kan zij het niet meer aan dat ik steeds meer zit te huilen om niks. Ik heb nu eindelijk hulp gezocht wat ik heel moeilijk vond om te doen. Door stom toeval kom ik er zelf achter, door een stukje in de Libelle, dat ik hoogsensief ben. Die term sloeg in als een bom, zoveel herkenning. Alles wat ik er over lees geeft heel veel herkenning. Ook mijn psycholoog bevestigd dit. Wat heb ik veel gemist. Maar nu. Dit betekend ook dat ik mezelf niet kan veranderen, ik kan niet worden zoals anderen. Ik kan er meer leren omgaan. Voel me zo vaak afgewezen door de kleinste opmerking. Zit nog meer te huilen nu de psycholoog de rotste tijden met mij aan het doornemen is door ze te herbeleven voordat hij aan de slag kan. Wil zo graag begrepen worden, aanvaard worden, een goede vriendin hebben. Oh wat is dit erg moeilijk.
    Zie nog niet veel positiefs aan een HSP'er te zijn. Nu nog te instabiel en emotioneel.
    Dit is mijn verhaal heel erg kort samengevat.
    Heel veel sterkte allen toegewenst.
    Leon
    Leon
    21-12-2023
    Leon 7 Laatste bericht: 25-02-2025
    • Hallo wat heftig , ik moet zeggen ik ben bijna 60 en leef altijd in mijn eigen wereld en ben hieraan gewend.
      Ik denk dat ik ben wie ik ben met al mijn gebreken maar wat mij de afgelopen jaren ten deel is gevallen is net als jouw probleem iets waar ik maar mee moet dealen.
      Maar ik denk dat ik word gestraft om wat ik verkeerd heb gedaan in mijn leven .

      Wim
      01-01-2024
    • Leon, heel goed dat je hulp gezocht hebt.
      Erover praten is heel belangrijk.
      Het komt goed!
      Er is altijd hulp waar vandaan dan ook.
      Hooggevoelig zijn is heel lastig maar ook een hele mooie eigenschap, waar je blij mee kunt zijn.
      Kop op!

      Helen
      16-04-2024
    • Ik heb iets vergelijkbaars. Ben nu door burnout erachter gekomen dat ik dit heb. Jarenlang gedacht dat zowel burnout als HS modetermen waren, hypes voor yuppen. Heb nu van twee professionals deze diagnose gekregen, dus kan het moeilijk meer ontkennen.

      Ik heb er intussen wat over gelezen (aanrader!) en dat was aan de ene kant heel herkenbaar en daardoor prettig (dat je niet "raar" bent), maar ook heel confronterend, daar heb ik nog wat moeite mee.

      Vooral ook het deel dat je de voordelen moet zien van het HS zijn. Dat lukt mij (ook) (nog) niet. Ik merk alleen dat er, zeker in mijn (werk)omgeving geen plaats is ons soort mensen. De maatschappij is heel erg gericht op mensen die "succesvol" en "hard" zijn. En anders ben je een "sukkel". Ja, ik heb daar wel moeite mee. Gelukkig ken ik wel een paar mensen die mij/ons wel weten te waarderen, maar dat is echt een heel kleine minderheid.

      Erik
      17-04-2024
    • Hoi leon ik ken het . Mijn vriend heeft me verlaten voor een ander die zo de wijde wereld in kan stappen nu ben ik geheel aan mezelf overgeleverd en wie begrijpt mij nog . Ik zoek daarom ook een partner die mij net als ik hem begrijpt in wat hij voelt en zo kunnen we samen verder en kunnen we steun zijn voor elkaar

      Aloysia
      14-11-2024
    • Hoi Leon, ik vind het ook moeilijk te accepteren en zie de voordelen niet zo.

      Anoniem
      20-11-2024
    • Holla Leon,
      Ik ben Nancy en wordt in april 61.
      Ik vond de wereld veel te hard aan het worden omdat ik te gevoelig ben. Ik keek al jaren niet meer naar het nieuws om mezelf te beschermen en omdat ik aan al het leed toch niets kan veranderen.
      Wat niet weet, niet deert…
      Vorige week dinsdag kwam er een man bij ons om mijn man te helpen met het aanvragen van een orthopedisch hulpmiddel.
      Toen hij vroeg om de radio stiller te zetten en dan vertelde dat hij HSP’er was en nadien nog meer kenmerken erover liet horen viel voor mij de puzzel in elkaar.
      Ik besefte dat ook ik aan HSP LIJD!
      Ik wil dit niet, maar moet ermee leven!
      Ik had al meerdere keren een burn-out en heb er nu ook weer last van sinds oktober vorig jaar.
      Nu begrijp ik waarom, want “wij” zijn hier sowieso gevoelig aan, dus dat is wel een opluchting en ook het feit dat “we” niet abnormaal zijn!
      Desondanks voel ik me hulpeloos omdat bijna niemand ons begrijpt en we er met niemand kunnen over praten.
      Wel met mijn man, maar die luistert dan zo oppervlakkig (zit intussen op z’n gsm te facebooken) dat ik stop met praten.
      Een psycholoog kan helpen, maar je hebt toch meer behoefte aan iemand die je nauw aan het hart ligt.
      Ik wil geen zelfmoord plegen, maar denk constant : waarom komen ze zoveel mensen om me heen halen en niet mij?
      De strijd is bijna onmenselijk.
      Ik probeer altijd goed te doen voor anderen, maar anderen geven niets om mij. 💔😔❤️‍🩹

      Nancy Verschueren uit België
      25-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hey Nancy,

      Ik ben Leon niet – althans, dat zou een verrassing zijn voor mijn identiteitskaart. Ik ontdekte onlangs dat ik blijkbaar een hoogsensitief persoon ben… als we die testjes mogen geloven.

      Wat een verhaal… Het leven als HSP’er voelt soms als een soort onzichtbare kracht die vooral op de verkeerde momenten actief wordt, hé? Alsof je een radio bent die álle frequenties tegelijk oppikt – van het verdriet van de buurvrouw tot de stress van de kassierster in de supermarkt. Geen wonder dat het soms te veel wordt!

      Maar weet je, HSP is misschien geen feest, maar het is ook geen straf. Het betekent dat je intenser voelt, meer ziet en diepere connecties maakt (behalve dan met partners die tijdens een gesprek met hun gsm vergroeid zitten, die blijven een mysterie).

      En die gedachte van "waarom halen ze iedereen behalve mij"? Dat is een pijnlijke, maar weet dat je hier niet alleen in staat. De wereld heeft meer mensen nodig die voelen, die zorgen, die wél opmerken als iemand het moeilijk heeft. Misschien lijkt het soms een eenzame strijd, maar ergens daarbuiten lopen mensen rond die je snappen – die ook de volumeknop van het leven soms lager willen zetten en even willen schuilen tegen al die indrukken.

      Dus nee, je bent niet abnormaal. Je bent een beetje als een zeldzaam instrument dat niet zo-maar in elk orkest past. Maar als je de juiste mensen vindt, de juiste melodie, dan kan het iets ongelooflijk moois zijn. 😊🎶

      Veel sterkte en een warme knuffel (virtueel, zonder overweldigende prikkels 😉).

      Groetjes,

      Kyron (ook uit België)
      25-02-2025
    • Reacties verbergen...
  • Het verhaal van een HSP (Verhaal 156)

    Op traumatigen dot blog heb ik een aantal persoonlijke verhalen neergeschreven, onder andere over hoe ik het HSP-zijn ervaar, en wat ik als de voor- en nadelen daarvan zie. Ikzelf heb de sensorische gevoeligheden (geluiden, geuren, drukte) in mindere mate, maar eerder de emotionele gevoeligheid.
    Misschien heeft iemand van jullie iets aan deze verhalen in de vorm van herkenning of troost. Weet dat jullie niet de enigen zijn die met het HSP-zijn worstelen.

    Groetjes, blijf jezelf en wees minstens zo aardig voor jezelf als voor anderen.
    anonimus
    21-02-2025
    anonimus 1 Laatste bericht: 24-02-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hallo Anonimus,

      Gisteren besloot ik eens te testen of ik ook zo'n hoogsensitief persoon ben – en raad eens? Op elke vraag antwoordde ik vol overtuiging “ja”. Blijkbaar zit ik dus lekker midden in de HSP-club!

      Ik had ooit een boekje over hoogsensitiviteit gekocht, maar dat ligt zo lang in mijn verhuisdozen dat ik het inmiddels als antiek beschouw. Daarom heb ik het nu maar opnieuw aangeschaft als e-book –

      Iemand had me al eens laten weten dat ik hoogsensitief ben, en zelfs tijdens de voorbije cursus merkte de cursusleider op hoe hoog mijn empathische vermogen is (al is dat natuurlijk niet precies hetzelfde). Best verrassend, want ondanks jarenlange interesse in psychologische en therapeutische onderwerpen dacht ik dat ik al wat zelfkennis had. Blijkbaar is er altijd ruimte voor nieuwe inzichten – nooit te oud om jezelf te leren kennen!

      Leuk dat je dit onderwerp onder de aandacht brengt, Anonimus. Ik heb ook je recente artikel op die blog van jou gelezen. Toevallig kom ik je weer tegen, ook al volg ik dit subtopic niet expliciet. Het universum werkt in mysterieuze manieren.

      Vriendelijke groet,

      Kyron
      24-02-2025
    • Reacties verbergen...
  • Wou het even kunnen delen (Verhaal 138)

    Hey iedereen,

    Heel toevallig ben ik hier beland omdat ik aan het zoeken was naar wat erkenning in hoe ik ben. 4 weken geleden mijn relatie beëindigd en nu komt de klop.. De klop omdat ik de verwijten kreeg van te gevoelig, te kil, het ligt aan mijn verleden, ik kan niet houden van iemand als ik die zo gemakkelijk kan verlaten.. Ja dat komt binnen als je met je hart om iemand geeft. Heel open bent in je communicatie, over je verleden, over de issues, over HSP, gewoon over wie ik ben en hoe ik in het leven sta. Ik kreeg dagelijks opmerkingen over mijn glimlach (ik lach graag en dat komt vanuit mezelf), opmerkingen over mijn opvoeding, over mijn werk die ik heel graag doe.. Eigenlijk over vanalles en ik word er zo moedeloos van en negatief. Ik had dan ook af en toe mijn 'momentje' nodig, om te herladen.. Maar ook dat wss niet zo gepast en ben daar mee gestopt. Natuurlijk... Opgebrand en heb ik nu afstand genomen omdat ik besef dan de verschillen te groot zijn tussen beiden en ik wil ons elk laten zijn wie we zijn. Ik heb geprobeerd te communiceren, maar ook al leek er begrip, daden in respect bleven uit, weinig diepe interesse in wie ik ben als persoon en vrij snel oordelen ipv info inwinnen. Komt steeds zo hard binnen, dat ik begin te twijfelen omdat het een harde wereld is en ik me vrij eenzaam voel in mijn persoonlijkheid. Ook al vind ik die zelf geweldig mooi, ook al heeft die ook soms eens wat nadelen maar ik leer er mee omgaan. Heb geleerd door zelfreflectie mezelf lief te hebben en anderen te waarderen naar wie ze zijn en dat ik zelf keuzes maak wat ik wil in mijn leven. Trek nog het verkeerde aan in een relatie, maar ook daar ben ik weer wat meer bewust geworden. Bedankt om mijn verhaal hier even te mogen doen en ook ik kijk uit naar nieuwe leuke authentieke contacten. Tot... Ysabel
    Ysabel
    24-06-2024
    Ysabel 3 Laatste bericht: 21-02-2025
    • Herkenbaar, Ysabel! Het klinkt alsof je wel goed aan jezelf aan het werken bent. Het is echt enorm frustrerend dat sommige mensen niet goed kunnen begrijpen dat iemand anders in elkaar kan steken. Ik bedoel je hoeft het niet te begrijpen maar er op zijn minst wel respect voor op te brengen.
      Belangrijkste is denk ik om mensen om je heen te verzamelen die ook wat diepere gedachten hebben, zal ik maar zeggen :)
      Uiteindelijk vinden we onze mensen wel !

      Sia
      02-07-2024
    • Heel herkenbaar, ik weet nog maar net dat ik HSP ben. Heb net een relatie beëindigd van 19 jaar waar het meer geven was dan krijgen, enorme egotripper en hoewel ik blij was dat het voorbij was, bleef het toch moeilijk en niet weten waarom, zo kom ik uit bij narcisme, blijkt dat ik drie relaties telkens met een slecht karakter terecht kwam, zo ben ik dan terecht gekomen met HSP, en dat deed mijn ogen wel open, en verklaarde waarom ik ben zoals ik ben, maar door thuissituatie heb ik geleerd mezelf weg te cijferen, leef ik in overlevingsmodem of verdedigingsmodem. Ook wel heftig om tot het besef te komen dat ik HSP ben, heb nu al mijn onverwerkte trauma's opnieuw moeten beleven en verwerken, en hopelijk kan ik dan alles achter mij laten om opnieuw vooruit te komen en te leren om op een positieve manier om te gaan met HSP. Maar zit nu effe in een zware strijd met mezelf. Daar moet je 54 jaar voor geworden zijn om te ontdekken waarom ik anders ben. Ik ben me er wel heel bewust van wat ik meemaak en weet nu ook waar het probleem zit, mezelf leren lief hebben en stoppen met de verkeerde mensen lief te hebben, mezelf terug naar boven halen, heb altijd van buiten naar binnen geleefd en nu moet ik leren van binnen naar buiten te leven. Er is nog werk aan de winkel.

      Anja
      08-12-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Het is niet zo gek dat een HSP zich van tijd tot tijd zelf moet beschermen tegen overprikkeling en vaker tijd nodig heeft voor zichzelf omdat ze gevoelens en impressies dieper verwerken. Als andere mensen je daarop gaan veroordelen, dan kan je niet meer jezelf zijn. Voor mij is een belangrijke voorwaarde voor een goede relatie dat ik mezelf kan zijn. Natuurlijk moet je je altijd wel wat aanpassen, maar zeker niet zover dat het indruist tegen je eigen noden. Als je jezelf niet kan zijn in een relatie, dan werkt dat verstikkend.
      Ikzelf probeer heel duidelijk en open te communiceren als ik tijd voor mezelf nodig heb. Je partner kan bvb. onzeker worden als je je terugtrekt en dan denken dat er een probleem is tussen jou en je partner.
      Het helpt dan ook als je jezelf een beetje begrijpt. Ik kan het boek van Elaine Aron over HSP aanraden omdat je daar heel veel herkenning in gaat terugvinden en dan ook jezelf beter kan begrijpen. Dat helpt dan ook weer om anderen uit te leggen hoe het bij jou werkt. Als het begrip er dan niet is of komt, ja, dan heeft uitleggen en praten ook niet veel zin. Dan zou ik voor mezelf kiezen en mezelf beschermen tegen de emotionele manipulatie van een partner, die blijkbaar weinig empathie of begrip heeft voor mensen die anders in elkaar zitten. Want het HSP-zijn heeft ook veel deugden en niet alleen nadelen. De zorgzaamheid, empathie en intuitie komen ook vaak goed van pas. Wederzijds respect en mekaar geluk blijven gunnen is essentieel in een goede relatie.

      Succes Ysabel. Blijf opkomen voor jezelf! Dan kom je er wel.

      Anoniem
      21-02-2025
    • Reacties verbergen...
  • Ik denk dat mijn man Asperger heeft (Verhaal 154)

    Hi lotgenoten,

    Heb het vermoeden dat mijn man Asperger heeft. We hebben een relatie sinds 2009. Er vielen me toen wel al dingen op, zoals voorkeur voor schoonmaken in het weekend ipv leuke dingen doen, ver vantevoren activiteiten aankondigen, hij kan plots heel erg uit z'n slof schieten, waardoor ik het gevoel heb op eieren te lopen.
    Afgelopen jaren ben ik heel erg onzeker geworden. Als er iets is, ligt het altijd aan mij.

    Afgelopen week is mijn moeder 's nachts overleden. Volgende dag is hij gewoon gaan werken en 3 dagen later kon hij alleen op tijd x mee naar het rouwcentrum, de familie zou konen, want anders was hij te laat voor het sporten. Ik moet aangeven of ik het fijn vind als hij er bij is. Zelf voelt hij weinig aan. Heb het opgezocht en vond het heel erg veel weg hebben van het Cassandra effect. Het is geen opzet, hij bedoelt het goed. Maar het voelt zo Ongehoord, ongezien en onbegrepen.

    Herkennen jullie dit gedrag?
    Hebben jullie tips hoe ik kan zorgen dat hij zich laat testen? Hij kan zo ontzettend boos worden. Ziet totaal niet dat er iets mist.

    Groetjes, José
    Jose
    05-02-2025
    Jose 1 Laatste bericht: 05-02-2025
  • Ik denk dat ik een HSP ben (Verhaal 151)

    Hallo...
    Zoals de titel het al verraadt, vermoed ik dat ik hoogsensitief ben. Ik las een boek van psycholoog Elaine Aron en herkende veel kenmerken daarvan in mij. Ik ben een 44-jarige vrouw met een partner en samen hebben we 2 tieners. Maar ik begon me af te vragen waarom ik zo van slag kon raken, soms om hele domme dingen zoals hoe mijn man kauwt op zijn eten of wanneer hij fluit op de muziek. Ik kan ook nachten wakker liggen van een woordenwisseling met een buurvrouw of gewoon een winkelier. Wanneer men me terecht wijst krijg ik een enorm benauwend gevoel en klap ik dicht. Ook wanneer alle aandacht op mij gericht wordt voel ik me roodgloeiend worden. Inmiddels organiseer ik geen feestjes meer thuis. Vroeger talrijke kinderfeestjes, verjaardagsfeestjes en kerstdiners georganiseerd waarbij ik weken van tevoren aan het plannen was en zo gestrest raakte dat ik mezelf achteraf zo haatte dat ik zo lelijk deed tegen mijn gezin. Ik voelde me echt een draak en wilde het liefst verdwijnen. Maar dat ik tegenwoordig niks meer 'vier' wordt ook niet in dank afgenomen. Ik ben blijkbaar saai en heb daarom ook geen vrienden. Sociale gelegenheden zijn even leuk maar ik moet echt daarna bijkomen van al dat praten. Ik heb een leuk t-shirt gekocht waarop staat 'Introvert'. Misschien dat men meer begrip zullen tonen? Vandaag waren ze vlakbij ons huis aan het maaien of baggeren in de sloot. Het geluid en de trillingen kwamen door de muren heen. Ik moest luide muziek aanzetten om het maar niet te horen en voelen. Sterkte geuren zoals de rook van sigaretten kunnen me echt storen. Ik erger me aan zoveel dingen dat ik mezelf ook vervelend vind. Waarom ben ik niet gewoon en laat ik de dingen los waar ik niks aan kan veranderen? Ik heb weleens gedacht om uit het leven te stappen. In 2019 heb ik chemo en bestraling gehad en heb dat toen serieus overwogen. Maar ja, zelfdoding is pijnlijk... Ik ben zo'n watje...
    Aubrieta
    20-01-2025
    Aubrieta 2 Laatste bericht: 29-01-2025
    • Wat erg om je verhaal te lezen vooral het laatste deel. Alles wat ik lees zijn eigenlijk “maar” gedachtes. Omarm jezelf. Zoek hulp voor meer zelfliefde te creeren en je kracht weer terug te vinden.

      Mandy
      25-01-2025
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Mandy,
      Ik kom pas net hier kijken, maar het klinkt alsof je inderdaad wel overgevoelig bent voor sensaties. Dat is een mooie gave dus ik zou het niet meteen als een lastig probleem afschuiven.
      Ik ben alleen maar een ervaringsdeskundige en ben gewoon nieuwsgierig naar hoe dat zo voor jou werkt?
      Dus ik hoop dat je meer gaat delen.

      Spud
      29-01-2025
    • Reacties verbergen...
  • Ik kan niet tegen chemische geuren (Verhaal 150)

    Hallo allemaal.
    Ik vraag me af of er meer mensen zijn die niet tegen chemische geuren kunnen.bijv de geuren van wasmiddelen en vooral parfums. Er zijn tegenwoordig ook maar weinig plaatsen waar veel mensen komen waar je tegen de parfumlucht kan aanleunen als het ware.
    Bijv pashokjes in winkels op straat enz.
    Ik heb altijd het gevoel dat mensen mij vervelend en overdreven vinden.
    Graag hoor ik of er meer mensen zijn die kampen met dit probleem.
    Desie
    13-01-2025
    Desie 0 Laatste bericht: 13-01-2025
  • Ik probeer me zo lang mogelijk in te houden (Verhaal 117)

    Hoi,

    Ik vroeg me af of iemand dit herkent: ik ben een superrustig en vriendelijk persoon die meestal alles kapot relativeert, in de eerste plaats zichzelf. Maar soms kan ik enorm intens en confronterend zijn. Dit is vooral het geval als ik onrechtvaardigheid zie of ervaar of wanneer het bedrijf waar ik voor werk -in mijn ogen- vierkant draait waardoor ik mijn werk niet goed/efficiënt kan doen. Ik probeer me zo lang mogelijk in te houden, maar uiteindelijk moet het er allemaal uit en som ik zeer direct en confronterend de pijnpunten op (zonder te willen kwetsen) . Mijn gesprekspartner wordt dan overrompeld door mijn intensiteit. Maar ook ik geraak er door opgebrand, ik kan het moeilijk loslaten ("godver, hoe kan het toch dat ze dit niet zien of zus of zo doen"). Ik zoek een manier om dit te kunnen filteren en om mijn intensiteit wat af te zwakken op die momenten. Iemand tips? Bedankt!!
    Belinda
    21-12-2023
    Belinda 4 Laatste bericht: 29-12-2024
    • Ja dat heb ik precies zo. Normaal heel rustig, introvert en vriendelijk, maar als er naar mijn idee (grof) onrecht gedaan wordt (aan anderen) dan kan ik opeens heel fel worden. Ik zal nooit scheldwoorden gebruiken, grof worden of persoonlijk worden, maar het kan dan best intens worden. Vaak volgt er dan reactie die wél grof of persoonlijk is en daar ben ik dan van gekwetst. Ik haak dan niet af, maar ga dan juist door, waardoor ik nog meer gekwetst raak. Hoewel ik dat tegenwoordig wel beter gaat, ik haak eerder gewoon af, dat is me het dan niet waard.

      Ik merk voor mezelf dat ik op dat moment hyperfocussed ben. Er bestaat even niks anders op de wereld. En dat is waar het mis gaat. Realiseer je dat het maar een klein dingetje is. Dat je je niet hoeft te verantwoorden. En dat (in het geval van een forum) al die forum-leden óf al lang afgehaakt zijn bij die discussie (weinig mensen zijn zo intens en volhoudend als wij) óf dat die slim genoeg zijn om vast te stellen dat de ander een idioot of een trol is...

      Erik
      17-04-2024
    • Ik herken mij in je verhaal.
      Misschien heb je iets aan de boeken van Jonice Webb.

      Karin
      25-04-2024
    • Ja ik heb dat ookk. En dan gaat het alleenn om mijn reactie ipv 'het punt'. Ik probeer dat nou op te lossen en ik heb al n paar kleine succesjes..

      1ste verhaal wat ik las😀

      Liefsss

      Susan
      03-05-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik herken het in grote lijnen. Ik word niet gehoord of gezien, dus zaken eerst bespreekbaar maken, heeft geen zin. Wat zorgt dat emoties hoog oplopen. Ik probeer het te laten "ploffen" en los te laten, maar vind ik nog wel moeilijk. Kleine stapjes...

      Lydia
      29-12-2024
    • Reacties verbergen...
  • Happy Xmas… ? (Verhaal 148)

    Wat voor velen kerst en nieuwjaar de mooiste periode van het jaar is is dit juist voor mij de moeilijkste periode van het jaar… iedereen probeert me te doen inzien dat dit een heerlijke periode is maar alle structuur valt weg… zoveel verplichtingen… stress situaties alom… wat is de juiste cadeau voor wie… mijn hoofd zit boekvorm! nog iemand met zelfde ervaring of ben ik de enigste? Het antwoord in nochtans simpel… gewoon iemand die tegen u zegt we begrijpen dat dit voor u niet evident is… Trouwens zalige kerst en gelukkig nieuwjaar 🙈
    Lode
    24-12-2024
    Lode 1 Laatste bericht: 24-12-2024
  • The perect storm (Verhaal 147)

    Ik ben uit 1979en heb twee broers boven mij en nog een klein zusje. Mijn ouders waren beperkt. Gericht op praktische steun ipv emotionele steun. Mijn vader Hier kwam nog bij dat onze vader losse handjes had en erg agressief was. Ik ben dus met veel angst opgegroeid. Dit resulteerde in zware OCD. Hier heb ik 20 jaar mee rondgelopen. Ik denk dat toen mijn verslaving is begon (alcohol en coke ). In de periode van 10 jaar heb ik 2 STS gedaan. Dus twee pogingen om mijzelf van het leven te beroven. Jammere is nog meer dat ik ook moeilijker hecht is bijzonder lastig als hsp bent maar met trauma is pittig. Ik vind het ook erg moeilijk om te accepteren dat ik hsp heb. Ondanks mijn leeftijd ben ik er nog steeds niet helemaal uit wie ik ben.
    Marc
    20-11-2024
    Marc 0 Laatste bericht: 20-11-2024
  • Hooggevoeligheid (Verhaal 146)

    Ik wist altijd al dat ik anders was . Mijn partner kon er niet meer tegen en is met een andere meid er vandoor dit is voor kort geleden gebeurd ik zoek daarom een partner die mij wel begrijpt en neemt zoals ik ben ik ben 66 en ben nu de dagen alleen wat mij opbreekt . Elke dag kom ik mezelf tegen met mijn vervelende hooggevoeligheid en innig huil ik want op deze manier word ik afgedankt en alleengelaten
    Aloysia
    14-11-2024
    Aloysia 0 Laatste bericht: 14-11-2024
  • Als ik weer tot mezelf ben gekomen schaam ik me kapot (Verhaal 66)

    Hoii lotgenoten,

    Vanaf dat ik me kan herinneren ben ik een persoon met hsp en onder andere gevoelig voor prikkels.

    Ook heb ik complexe ptss waardoor sinds 2018 de prikkels steeds heftiger werden. Sinds toen heb ik chronische overprikkeling. De klachten zijn zo heftig dat ik niet meer kan functioneren in het dagelijks leven en niet meer kan werken en ik nu in de ziektewet zit.

    Ik kan niet meer 5 minuten in een winkel staan voor boodschappen en word al ziek. Op zo’n moment komt niks meer binnen, praten gaat moeilijk, ik word misselijk en krijg woede uitbarstingen en ben ik ziek van de overprikkeling. Dan moet ik uit die winkel en iedereen die in de weg staat duw ik aan de kant en scheld ik uit. Op zo’n moment boeit niks mij meer en heb ik mezelf dan niet meer in de hand en heb geen controle meer over mezelf.

    Als ik weer tot mezelf ben gekomen schaam ik me kapot en voel me schuldig. De controle die ik verlies over mezelf maakt me bang en de overprikkeling heeft de overhand.

    Binnenkort begin ik met een intake bij een psycholoog waar ik lang op heb moeten wachten.

    Zijn er lotgenoten die zich hier ook in herkennen?
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 5 Laatste bericht: 02-11-2024
    • Ja. Ik herken dat ook. Achteraf de schaamte .
      Ik leef heel rustig en op mijn manier.

      55 jaar
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken het ook.
      Ook die negatieve gedachtes die dan in mijn hoofd rondspoken heel akelig
      Het voelt dan als heel echt
      Terwijl het je in de war brengt
      En niet komt bij je eigen echte gevoel

      Anoniem
      31-03-2024
    • Vervelend dit....probeer net even iets eerder lichamelijke sensaties te ervaren waardoor je ineens de trigger krijgt en dan kun met meer waardigheid het veld ruimen...oplossen lukt niet....net een momentum eerder de stekker eruit en als de trigger er is, pitstop en ademhalings oefeningen totdat je echt rustig bent zodat het triggermoment niet op een ander moment die dag komt...succes

      Anoniem
      07-04-2024
    • Ja herken ik (wel minder heftig). Op het moment zelf is er niks anders dan jouw problemen en later kun je het allemaal wat relativeren, dan voel je je schuldig en dan bagatelliseer je het weer, alsof het allemaal niks voorstelt en dat is natuurlijk ook niet zo.

      Erik
      17-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Dit is heel herken baar. Het wordt op den duur een vanzelfsprekende gedachten en ritueel. Ik hoop dat de therapy je heeft geholpen inmiddels.
      Ik word in de supermarkt overwelmt door de geluiden. En dan Krijg je vlucht gedrag. Want je beleeft de prikkels als gevaar.
      Het wordt dan een 1 minuut winkelen wedstrijd ahw. Met lijstje erbij zo snel mogelijk naar de zelfscan.
      In het begin had ik oordopjes in. Nu ga ik zo weinig mogelijk.

      Christine
      02-11-2024
    • Reacties verbergen...
  • Hooggevoelige zoon denk ik (Verhaal 127)

    Hallo moeders/dames.

    Mijn zoontje van 3,5 is denk ik hooggevoelig.
    Maar twijfel hier soms aan.
    Wie herkend de dingen die ik hieronder benoem.
    Mijn zoontje heeft vaak last van teveel prikkels als er mensen in huis met bijvoorbeeld verjaardagen. Word dan een beetje dwars luistert slecht en doet ondeugende/rare dingen.
    Ik kan hem dan slecht bereiken.
    Maar ook soms week langs of langer dat die heel erg dwars is bozig, niet luisten emotioneel.
    Ik kom dan helemaal niet bij hem, of heb het idee dat ik me geen raad weet met hem.
    En het kan zomaar ineens omgedraaid zijn dan luistert hij goed is lief voor alles en iedereen. Geniet van zijn leventje, lacht veel.
    Ik vind dit altijd zo lastig en vind het zo moeilijk om hier mee om te gaan.
    Hij is ook altijd erg gevoelig voor stemmingen van een ander, en dan met name zeker die van mij mama.
    Dit maakt het nog lastiger.
    Wie herkent dit en heeft tips
    N
    11-03-2024
    N 2 Laatste bericht: 01-11-2024
    • Wat je kan proberen is in iedergeval erop te letten hoelang en hoevaak je bijvoorbeeld naar drukke plekken gaat, of hoevaak er bezoek komt. Bij zulke kinderen is het belangrijk om ze voldoende rust en stilte te geven zodat ze op kunnen laden. Dus als je een verjaardag hebt, probeer dan de dagen ervoor en erna echt rust te nemen. Ook helpt het met zulke kinderen een stukje te gaan wandelen buiten waar het rustig is. Een drukke supermarkt of mensen die niet zo fijn zijn of een bepaalde sfeer kunnen je kind dwars en huilerig maken. Eigenlijk zegt je kind dan, ik wil hier weg. Het is ook accepteren dat alle plekken waar veel mensen zijn of veel lawaai echt heftig is voor hsp kinderen.

      Rose
      13-10-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Kijk eens bij de tips van de therapisten. Nummer 3.

      Christine
      01-11-2024
    • Reacties verbergen...
  • Ondekkings reis (Verhaal 145)

    Heb het idee dat iedereen hier er of mee bezig is of al weet wat de bestemming is. Ik voelde me als kind vaak een buitenstaander. Werd bestempeld als verlegen. Wat eigenlijk niet bestaat. Ik ben introvert. Dan heb je wat meer tijd nodig om zinnen te vormen door alles wat er door je hoofd suist. Maar dan had me moeder al voor me gepraat. Er is heel wat verandert sinds ik me eigen stem heb .gevonden Het schijn iets negatiefs te zijn om introvert te zijn. Maar dat is nartuurlijk niet zo.

    Ik ben blij met de selfscan kassa. Wat een k. Herrie is het in die supermarken .
    Ik heb hulpgezocht bij de dokter's ondersteuning, want ik kreeg op het werk steeds vaker problemen met overprikkeling. Waar ik op de zogenaamde stille ruimte werkten. Die dat dus helemaal niet was. Gelukkig had de arbeidsdeskundige van de uvw goed door dat het helemaal niet goed met me ging. Ik ben nu thuis. Onlangs zijn bij mij de ogen geopend. Ik was als kind al hs. Ik heb ook een jeugd trauma en dacht dat het daarvan was. Maar het zijn 2 aparten dingen. Zo ben ik als 9 jarige een aantal keren onwel geworden in een supermarkt vanwege het licht. Ook heb ik voormezelf andere incidenten uit bv de kleuterschool tijd. Ik heb lange tijd getwijfelt of ik soms
    autist ben. Dat ben ik niet, maar ik ben ook niet zoals de grote massa. Ik behoor tot een kleine groep speciale unieke mensen.
    Christine
    01-11-2024
    Christine 0 Laatste bericht: 01-11-2024
  • Dochter met HSP (Verhaal 124)

    Ik heb zelf geen HSP, mijn dochter van bijna 8 wel. Ik hou zielsveel van mijn kleine meisje. Ze heeft droge humor, ziet elke kleine verandering, voelt als anderen niet lekker in hun vel zitten. Maar de andere kant ervaar ik soms als zwaar. Naar school gaan is drama, is er net toevallig een andere juf, of komen er toetsen aan is het huilen. Met sporten is het niet anders. De juf is op de hoogte gesteld en probeert ook hierin te helpen maar ik merk dat ze ook niet weten hoe hiermee om te gaan. Slapen gaan is ook een uitdaging ze kan haar gedachten niet stil zetten waardoor ze iedere keer laat slaapt. Ik praat veel met haar, ik heb het lief gevraagd en soms probeer ik streng te zijn maar niks helpt. Iedere dag beginnen we weer opnieuw. Zijn er ouders die dit herkennen en hebben jullie tips voor mij?
    S
    24-02-2024
    S 5 Laatste bericht: 01-11-2024
    • Hi mevr/heer S,

      Ik heb zelf HSP(introvert), mijn zoon van 8 heeft ook HSP (extravert). Zoals je kan begrijpen is dat zeer vermoeiend op allerlei gebieden, ook de simpele dingen zoals aankleden bijvoorbeeld. De 1e 6 jaar extra moeilijk omdat zijn moeder het moeilijk had met haar eigen emoties (onstabiel) en het niet begreep. Er tegen in gaan en streng zijn heeft weinig tot kort effect. Maar geef wel duidelijk je grenzen aan. Bedenk dat je dochter er niks aan kan doen en er mee om moet leren gaan om later goed te kunnen functioneren in de samenleving.

      Wat bij ons goed werkt is veel structuur, alles plannen en bespreken van tevoren wat er gaat gebeuren. Leer je kind aan dat het geen probleem is dat ze haar "emotioneel" vervelende momenten mag hebben in de veiligheid van haar eigen omgeving ( thuis) , en ze soms graag alleen wil zijn op haar kamer bijvoorbeeld, zodat ze buitenshuis goed functioneert (op school, de sportclub, bij vriendjes. Ervoor zorgen dat ze niet over haar toeren raakt door op tijd even te ontspannen en ontprikkelen. Filmpje kijken op tablet/tv werkt goed. Als ze zelfstandig iets voor haar zelf gaat doen, stoor haar dan niet.
      Wacht tot ze zelf weer aandacht vraagt en ga dan samen iets doen. Zo krijg jij ook meer rustmomenten.

      Marcus
      07-03-2024
    • LTO3

      Anoniem
      16-03-2024
    • Zo herkenbaar, dochter van 10jr ook slecht slapen. Veel hoofdpijn en buikpijn klachten. Komt huilend thuis uit school met haar handjes tegen haar hoofd geklemd. Als advies van osteopaat masseren van voeten begonnen en diepe druk therapie (armen/benen). Sindsdien slaapt zij echt goed. Klachten wel aanwezig nog, maar doorslapen en op tijd gaan slapen is al een hele winst.
      School blijft echt zoeken, het is constante gevoel van pleisters plakken.

      E
      16-05-2024
    • Zorg voor voldoende rustpunten, waar mogelijk. Overprikkeling voorkom je niet, maar een drukke agenda, daar heb je wel controle op. Kinderyoga of meditatie kan haar ondersteunen ipv (groep) sport.

      Als ze gaat slapen een luisterboek aanzetten. Dit verzet haar gedachten en bij de meeste apps zit wel een slaaptimer.

      J
      16-07-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Uw kind zou misschien autisme kunnen hebben. Dit is heel anders bij meisjes dan bij jongens. Helaas zijn de meeste testen op jongens gebasseerd. Meisjes kunnen zich heel goed aanpassen. Maar die over prikkeling kan ze niet uit filteren. Ruime tijd van rust en geen prikkels, ook geen telefoon of tv. Een nc koptelefoon voor op school met een zacht muziekje. Vragen op school of ze op een rustige plek mag ziten/spelen in de pauze. Ik weet zeker dat ze niet de enigste op haar school is. De school er meer bij betrekken.

      Christine
      01-11-2024
    • Reacties verbergen...
  • Ontslag (Verhaal 129)

    Hallo allen,
    Ik heb een functie waarbij ik onder HRM val, maar mijn informatie van de werkvloer moet halen. Dat gaat goed, ik haal door goede en bijzondere gesprekken, goede informatie op. Hiermee kan ik het bedrijf inzichten geven. Afgelopen maanden heb ik een aantal gesprekken gevoerd met dezelfde HRM medewerkers en iedere keer gaat het over mijn functioneren. Ook afgelopen week weer….hier heb ik aangegeven dat ik het niet steeds over mijn functioneren wil hebben, maar over onderwerpen die medewerkers betreffen. Weer werd dat aan kant geschoven en ging het over mij. Ik heb aangegeven dat ik mijn werk goed uitvoer, wel weet dat er nog dingen te behalen zijn, maar dat ik HRM en een cursus/opleiding nodig heb. Bij alles wat ik zeg wordt het de kop ingedrukt en voel ik mij compleet leeg naderhand. Het lijkt iedere keer wel of je op het strafbankje terecht komt. Daarom heb ik een aantal dagen later mijn ontslag ingediend. Ik heb er geen zin meer in om mij steeds te laten kleineren en dat waar het om draait links te laten liggen. Herkend iemand zich in zo’n soort situatie.
    Marieke
    31-03-2024
    Marieke 4 Laatste bericht: 01-11-2024
    • Ik denk dat je de goede keuze hebt gemaakt, ook al zou dit absoluut niet nodig moeten zijn. Het klinkt wel als dat ze jou om een of andere rare reden weg willen hebben. Ik heb een vergelijkbare situatie meegemaakt (functie werd sowieso opgeheven, maar men probeerde mij te ontmoedigen om intern naar een andere functie te gaan, maar er kon nooit verteld worden waarom dat was). Dat kost zóveel energie. Het is mij uiteindelijk wel gelukt, maar ik vraag me achteraf af of het de moeite waard was, ik heb er nu nog last van (een van de oorzaken van mijn burnout nu).

      Erik
      17-04-2024
    • Het is raar, je beschrijft eigenlijk héél mijn werk verleden, kreeg óveral altijd t zelfde te horen: je vergeet snel dingen, je leert trager, je werktempo is te langaam blablabla het is nóóit goed genoeg daarom heb ik ervoor gekozen om mijn baan bij de horeca ( waar ik 1 dag zwart werk, 3 dagen bij de thuiszorg) opzeg en nóóit meer bij de horeca wil werken want aangezien ik bijna alleen maar horeca ervaring heb weet ik dat dat een werkplek is met veelste veel prikkels, en toch kwam ik daar steeds naar terug somehow. Het is het niet waard als je mentale gezondheid eronder leid

      Sheva
      15-05-2024
    • Ik werk al jaren in een zelfstandige functie. Ik doe mijn werk goed, maar verbeteren kan altijd. Door een nieuwe hr collega zijn functioneringsgesprekken heringevoerd en sta ik onder hoogspanning. Mijn baas heeft regelmatig ongenuanceerde opmerkingen over mij als persoon. Nu die collega er ook nog overheen. Als de kritiek over mijn werk zou gaan begreep ik het nog, maar ik krijg vooral kritiek op wie ik ben. Ze luisteren niet, concluderen van alles, vragen niet, maar weten wel wat ik denk en waarom ik dingen op een bepaalde manier doe. Ik ben er klaar mee.

      J
      16-07-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Onze manier van zijn is een mysterie voor niet hspers. Ze kunnen er niet mee om gaan. Waarom wilt ze apart zitten? Ze voelt zich zeker meer dan ons? Hij doet altijd zo arrogant e.d. wij zijn zo n beetje 20% van de bevolking of nog minder.

      Christine
      01-11-2024
    • Reacties verbergen...
  • hsp, maar ga wel graag naar evenementen (Verhaal 35)

    Ik ben hsp, dat is bevestigd door een psygoloog.

    Maar in tegenstelling tot de meeste hsp'ers ga ik wel graag naar evenementen enzo... ookal vermoei ik mij daar echt helemaal in, blijf ik toch sociaal doen uit angst iets te missen. Ik blijf dan s'avonds nog super lang wakker om op te laden.

    Heeft iemand dit probleem ook?
    Ella
    > 2 jaar geleden
    Ella 6 Laatste bericht: 01-11-2024
    • Ja, Ik heb dit ook! Ik hou van uitgaan en ‘socializen’’ met mensen. Ik moet er inderdaad ook van opladen en raak er erg vermoeid van. Ik heb niet meer de angst iets te missen op sociaal gebied. Dit heb ik een paar jaar geleden wel erg veel gehad. Ik blijf ‘s avonds ook lang wakker. Waarschijnlijk doordat ik de hele dag op school ben en met school bezig ben geweest. Ik heb, net zoals jij, ‘me-time’ nodig om me op te laden.

      Lara (17 jaar)
      > 2 jaar geleden
    • heel herkenbaar!

      fleur
      > 2 jaar geleden
    • Kennen jullie hsp/hss, misschien sluit dat beter aan.

      Nora
      > 2 jaar geleden
    • Herkennen jullie, of anderen, dan ook het dubbele hierin?

      Het weg willen gaan, naar een festival, feestje, etc. Het meer vriend(inn)en willen hebben / je soms eenzaam voelen.

      Maar aan de andere kant ook alleen willen zijn, mensen niet te dichtbij laten komen, het gevoel te hebben de vriendschappen niet te kunnen onderhouden door je behoefte aan tijd alleen (en voor je gezin ook nog)?

      Jess
      22-09-2024
    • Ja Jess, dat herken ik zeker!
      Allemaal plannen maken (soms al weken van te voren) en dan op de dag zelf gewoon geen zin hebben. Of gewoon te moe zijn. Aan de ene kant wil je gaan, aan de andere kant wil je gewoon met een boek in bed gaan liggen.

      Je wilt vriendschappen onderhouden en vindt ze ook belangrijk, maar soms lijkt het alleen maar energie te kosten als je iets met ze onderneemt

      Melanie
      07-10-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ja dat is wel herkenbaar. Dat tegenstrijdige. Het duurt bij mij uren eer ik in slaap val en dat is na een rustige dag. Ik heb binaire souds op voordat ik ga slapen als er erg veel chaos in me hoofd heb. Om de gedachten te dempen. Vroeger ging ik naar concerten, maar hoe ik dat ooit gedaan heb? Ja wel altijd alleen in me eigen coconnetje. Je moet er niemand bij hebben en je hele tijd aan moet staan. Want dat vreet energie.

      Christine
      01-11-2024
    • Reacties verbergen...
  • Woon in een huis waar je de buren erg goed kan horen (Verhaal 72)

    Woon in een huis waar je de buren erg goed kan horen, van lopen, de keukenkastjes, stemmen, stoelen, de wasmachine....zelfs kan je mannen horen plassen... Nu zal het huis voor de 3de keer verhuurt/verkocht worden en zal opnieuw kenbaar moeten maken hoe gehorig het is. Maar het is steeds aan het kortste eind trekken, ze hebben van de zolder een 3de slaapkamer gemaakt 3 jaar terug dus ze verhuren het steeds aan gezinnen met kinderen.
    Zeg maar eens dat ze niet mogen rennen, huilen, met fietsjes rijden in huis... je word gelijk als een kinderhater bestempeld en krijgt een slecht naam. In de tuin kan je je ook al niet terug meer trekken, daar is de overlast vaak nog luider...

    Moet de nieuwe mensen steeds weer opnieuw opvoeden als het ware.

    Woon hier al 15 jaar alleen en alles is Ying/Yang in mijn huis, verhuizen zal ook een erge impact hebben en waar kom je dan weer terecht?

    Ben enorm angstig voor wat onvermijdelijk is net nu we een beetje verstandhouding hadden opgebouwd met de buren die er volgende maand al weer uit gaan. Ben gewoon levensmoe, verlang al zo lang naar rust stilte en een conflict loos bestaan. Wil ook niet meer de "party pooper" moeten zijn steeds. Ik ben geen slechterik! Hou altijd met alles en iedereen rekening maar 1 keer tegen onbegrip opbotsen en je hebt al weer een naam en dan is alles al weer verziekt en lukt het ook niet meer om tot compromis te komen... Weet niet meer waar kruipen behalve nog onder de grond...
    Nivo
    > 2 jaar geleden
    Nivo 9 Laatste bericht: 01-11-2024
    • aanvulling: kan ook niet weg, heb nog 1 katje van 15 jaar die van alles en iedereen bang is, ben de enige mens die hij vertrouwd. De tuin is 30 meter diep en heb deze catproof gemaakt zodat hij de tuin niet uit kan. Het zal zijn dood betekenen van alle stress om te moeten wennen ergens anders waar de kans op een veilige grote tuin weg valt. Zie ook maar eens een verhuurder die het toelaat om de tuin te omheinen met hoog draad. Mijn tuin is ook geheel ingericht met kattenmeubels en kattenkruid...
      Maak me ook al lang zorgen over een zwerfkatje die hier dagelijks eten krijgt. Hij is geen katje die binnen gewoon is...heb het wel geprobeerd... Wat moet er daar van worden als ik noodgedwongen weg moet?
      Heb geen zin meer in al dit gepieker, mijn hoofd krijg ik niet stil

      Nivo
      > 2 jaar geleden
    • Oh dit is compleet herkenbaar voor me. Ook ik heb weer eens nieuwe buren, ben ook heel erg hsp en het huis is gehorig. Het zijn kleine appartementen en muziek dreunt heel erg door.
      Vorige bewoners moest ik ook ‘opvoeden’ maar hielden er uiteindelijk rekening mee.
      Nu sinds 2 weken nieuwe bewoners en helaas houden ze van hardstyle. Ik baal zo. Al 2x wat van gezegd, maar ze reageerde heel fel.
      Ze ging haar muziek niet opgeven zei ze.
      Ben er zo moe van, dit weekend al veel last van gehad. Ik weet ook wel dat ik extra gevoelig ben, maar ik kan er niet tegen steeds die beat te horen. Wil stilte in mijn eigen huis.
      Ik ben al heel lang aan het kijken voor een ander huis, zoals jij ook aangeeft.
      Ik woon alleen in de randstad en het is hier te duur voor mij, een rustige plek. Denk dat ik toch buiten de randstad moet gaan zoeken (op minimaal een uur van mijn vrienden)
      Stilte is lastig te vinden ben ik achter! Soms wou ik dat ik niet zo gevoelig was.
      Sterkte in ieder geval :)
      Een mede-hsp’er

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Ik vind dat je niet overgevoelig reageert als er iemand hardstyle muziek draait in een gehorig huis en jij daar last van hebt.
      Sterkte met de buren, en goeie koptelefoon misschien kopen, is bij mij ook mijn enige oplossing.

      Ester
      06-08-2023
    • Herkenbaar, ook hier altijd veel last van herrie van buren en uit de omgeving.

      De beste oplossing die voor mijzelf werkt zijn goeie noise cancelling oordopjes, de airpods pro 2 zijn daar echt top in.

      Deze heb ik doorgaans ook in als ik buiten ga wandelen, fietsen, etcetera.

      Lekker rustgevend muziekje erop, of verbinden met de TV als ik thuis last heb van lawaai uit welke hoek dan ook….

      A
      18-08-2023
    • Herkenbaar. Woon ook in een appartement met buren. Vooral bovenbuur hoor ik het beste.
      Kan het slecht verdragen. En dan moet het niet eens lawaai zijn, gewoon geluid is vaak al te veel.
      Blaffende honden van de buren irriteert erg, telkens maar weer de ramen moeten sluiten (en dan hoor ik ze nog, zucht)

      Siska
      29-11-2023
    • Hoi allemaal,
      Wat vervelend dat jullie ook zo'n overlast ervaren van buren..!
      Hier een soortgelijke situatie... Ik ben verhuisd na een burenruzie (door o.a. geluidsoverlast van een baby en luidruchtige ouders) en woon nu voor het eerst samen met mijn vriend in een koophuis, en wat denk je... WEER gedoe met de buren. Dit keer een stel waarvan de vrouw de hele dag thuis zit en de man nu ook (hij zegt wegens een hernia) maar wel de hele dag aan het klussen is in hun huis :-(. Hij houdt erg van machines (schuurmachine, bladblazer, ed.). Verder hebben ze een vogel en twee honden en de honden blaffen aan één stuk door als ze een zeldzame keer wél even van huis zijn.
      Verder kunnen we 's zomers niet rustig in de tuin zitten omdat ze altijd de deur open hebben voor de honden en we dan hun muziek horen. Er is ook nog een zoon van 19 die (vooral in de zomer) hele avonden/nachten met een groep vrienden in de tuin bier zit te drinken/te lallen/blowen/roken, waardoor we aan de andere kant van het huis moesten gaan slapen maar wel nog de hele nacht deuren horen dichtslaan & wc-geluiden horen. Oordoppen helpen niet. En o ja, scooters aan de voorkant van het huis van die gastjes :-(.
      Ik heb net een burn-out achter de rug en mijn vader is overleden, en heb gewoon écht even rust en stilte nodig.. Mijn deeltijdstudie lukt niet omdat ik me thuis niet meer kan focussen.
      Met de buren valt niet te praten, want: "Het is mijn eigen huis en ik doe en laat wat ik zelf wil; als jullie last hebben van ons, ga je maar ergens anders studeren/werken".
      Heeft iemand misschien een goed idee hoe ik dit op kan lossen (behalve wéér verhuizen, maar dat gaat met een koophuis niet zo makkelijk..).
      Alvast super bedankt!

      Maria
      14-12-2023
    • Hoe gaat het tegenwoordig, Nivo?
      Als je op een goede plek zit (koophuis, 30 meter tuin, etc) is het misschien het beste om zelf zoveel mogelijk te isoleren.
      Iets wat ik nog niet las hier: ik woon sinds kort in een heel gehorig huis en ben daardoor zélf heel zachtjes gaan doen. Ook dat bederft het woongenot. En nog een kleine pleister: een witteruismachientje. Die heb ik sinds kort en dat werkt bij mij in de nacht beter dan oordoppen (die irriteren). Er staan behalve witte ruis meerdere geluiden op die je kunt proberen.
      Overigens ben ik van mening dat woningbouwverenigingen verantwoordelijkheid moeten nemen.

      NN
      13-06-2024
    • Ik ben ook erg gevoelig en woon in een grote stad. Op zich wel in een rustige buurt maar ervaar ook snel stress van buren geluiden. Ik kijk ook altijd of ze thuis zijn in het weekend. Ik raak steeds sneller overprikkeld van geluid of drukte. Kan ook moeilijke tegen de trein als het druk is. Lijkt wel of het ook echt erger is dan vroeger. Ik zei laatst tegen een familielid die ook hoog gevoelig is dat ze eigenlijk appartementen - huizen moeten indelen met hoe mensen zijn en op basis daarvan mensen naast elkaar laten wonen. Vooral bij huurhuizen kan dit. Je zet gewoon alle mensen met kinderen naast en boven onder elkaar, en alle mensen die alleen wonen of rustig zijn zet je bij elkaar in een heel woonblok. Ik zou het niet zo gek vinden om gewoon mensen die veel lawaai maken bij elkaar te plaatsen en mensen die stilte zoeken bij elkaar, de beste oplossing wat mij betreft. Ik denk ook dat het scheelt qua buren ruzies en al dat soort meldingen. Dit lijkt me ook een goed idee in treinen, je maakt een kindercoupe met huilbaby´s en krijskinderen, zelfde geldt voor het vliegtuig. Dan hoeft nooit meer een rustig persoon naast een druk luidruchtig kind te zitten. Wat lijkt me dat geweldig. Wat mij helpt is dat ik vrijwel altijd met regen geluiden slaap op mijn telefoon white noise. En dan ook nog oordopjes in, die zachte van orhopax zijn het beste vind ik.

      Rose
      13-10-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoe is het nu?
      Ik heb ook een kat, hij wordt 15 in mei. Hij was een zwerver geweest en heb hem uit het asiel. Hij heeft zich na enige tijd goed aangepast. Het schijnt als je ouder wordt meer last krijgt van hooggevoeligheid. Ik ben nu 58. Maar vroeger hield ik me ook meer op achter de coullisen zogezegd. Ben gevoelig voor licht en geluiden. Die gehorige flats, die zouden eigenlijk vervangen moeten worden. Ik heb pas weer nieuwe boven buren. De zoon is er vaak en die hoor je als een olifant rond lopen. Ik ben er heen gegaan en heb ze latsn weten hoe heg klinkt. Ik heb eerst kennis gemaakt. Maar goed het bleef zo. Pas heb ik een briefje met daarin ook possitive dingen. Als laatst heb ik gezet dat ik autistisch ben, want een hsp wordt als aansteller en zeur gezien. Van de bewoner zelf heb ik geen last.
      Dat moest in het engels. Ik heb de nederlandse vertzling er bij gezet. Maar we gaan het zien. Het is ook goed als je de buren een beetje kent.

      Christine
      01-11-2024
    • Reacties verbergen...
  • de wereld te fel (Verhaal 144)

    De Wereld Te Fel

    Het maakt niet uit waar ik loop,
    Of ik nu alleen ben of tussen mensen,
    Elke stap trekt me dieper de overprikkeling in.
    De geur van parfum, aftershave, deodorant —
    Ze slaan als een vuist tegen mijn borst,
    Mijn keel knijpt dicht, mijn tong verbrandt,
    Misselijk tot op het bot.
    Maar ik ga door,
    Terwijl niemand iets merkt.
    Het is geen keuze,
    Het is overleven.

    Het lawaai dondert om me heen,
    Elke stem, elke voetstap dreunt in mijn hoofd,
    Een storm die mijn geest verscheurt.
    Een plots geluid,
    En ik word getroffen door bliksem,
    De schok door mijn lijf,
    Maar aan de buitenkant ben ik stil,
    Ik ga door.
    Niemand ziet hoe de wereld in me schreeuwt,
    Hoe ik zoek naar stilte,
    Niet de stilte tussen mensen,
    Maar de leegte waar niets me raakt.

    Soms kom ik binnen en zie ik iemand zitten
    Op de plek waar ik altijd zit.
    Paniek steekt de kop op,
    Keuzes maken als een stoplicht in mijn hoofd —
    Rood, geel, groen, maar nooit zeker,
    Wat nu? Wat moet ik?
    De emoties van anderen zuigen me leeg,
    Hun pijn stroomt als een rivier door mijn bloed,
    Elke blik, elk gebaar,
    Een busrit, een drukke winkel,
    Ik voel alles, draag alles,
    Maar blijf staan,
    Mijn gezicht verstopt in mijn mouwen,
    Maar aan de buitenkant is er niets.
    Geen storm, geen bliksem.
    Ik ga door.

    Dus zet ik mijn gevoel uit,
    Sluit het af om te overleven,
    En verdwijn in de leegte,
    Een doos zonder bodem,
    Waar geen pijn is,
    Maar ook geen leven,
    Waar niets me raakt,
    Maar ook niets me vult.
    Ik verdwijn,
    En het enige wat blijft is leegte.

    Soms moet ik schuilen,
    Even ademhalen,
    Op een toilet, in een hoek, ergens waar niemand is.
    En dan kom ik weer naar buiten,
    Klaar om de wereld opnieuw te trotseren.
    De golven van geluid en geur overspoelen me,
    Maar ik blijf gaan, blijf doorgaan,
    Met een glimlach die niets verraadt.

    Mensen zien me lachen,
    Ze denken dat ik het wel red,
    Dat ik sterk ben,
    Maar elke dag is een gevecht,
    Een gevecht dat ik alleen voer.
    Die lege doos is er altijd,
    Ze vult zich niet,
    En elke keer dat ik mijn gevoel uitschakel,
    Verlies ik een stukje van mezelf aan de stilte.
    raynay
    26-10-2024
    raynay 0 Laatste bericht: 26-10-2024
  • Raad over hoogsensitiviteit (Verhaal 126)

    Hallo allemaal,

    Mijn hoogsensiviteit kwam in grote gradatie’s toen ik in 2017 mijn eerste depressie kreeg. (Maar eigenlijk nu terugkijkend had ik me hele leven al de hoogsensitiviteit) Ik was extra prikkelbaar, ik kon mensen hun gedachte horen en kon opeens niet tegen vel licht en parfum, andere mensen hun energie kwamen in mij. En dat was helemaal niet prettig.

    Toen informatie gaan zoeken over deze symptomen en daar kwam uit dat ik hoog sensitief was. Wist niet wat dat was en eigenlijk weet ik het nog steeds niet. Omdat ik het zie als een zwakte. Met mijn familie kan ik er niet over praten want dan krijg ik de wind van voren dat ik god moet zoeken en hij zal antwoord geven. Ik geloof in God dus dat is het niet. Ik weet niet hoe ik hoog sensitiviteit kan accepteren in mijn leven. Vandaag kom ik er achter dat hoog sensitiviteit een Karakter eigenschap is. En dat kwam zo heftig naar binnen. Want eigenlijk wil ik deze eigenschap niet. Ik voel teveel en dat wil ik NIET meer. Maar aan de ene kant wil ik deze eigenschap van mij ook accepteren.

    Weet 1 van jullie hoe ik dit kan doen.

    Ik hoor graag van jullie
    Assissa
    06-03-2024
    Assissa 5 Laatste bericht: 27-09-2024
    • Helaas weet ik niet wat je kunt doen. Ik kan alleen zeggen dat ik het herken. Ik ben nu wat boeken over HS aan het lezen en daar zeggen ze dat je deze eigenschappen moet leren te waarderen. Op dit moment lukt me dat nog totaal niet, ik hoop wel dat dat nog eens komt. Het enige wat ik gehad heb aan die eigenschappen is dat ik jarenlang heel eenzaam en ongelukkig ben geweest en dat ik nog bij het minste of geringste compleet van de kaart ben. Dat ik veel empathie heb interesseert maar weinig mensen.

      Erik
      17-04-2024
    • Ik zeg altijd:'Ik ben met z'n 2en'. 😀😁 En dat iss zo:ik ben mezelf én ik heb die andere,hsper. Ikzelf ben heel stoer opgevoed,beetje als man in n dorp, dus ik heb 'een stoere' én die 'hsp'. Hihi dat botst. Mn zussen&ouders willen/kunnen geen contact met mij, ivm hun autisme. Ik dacht altijd dat ik slecht was en een mishadelaar. Ik begin daar nu langzaam anders over te denken...maar ik was bijjna dood. Fijn dit!❤️😊😉

      Susan
      03-05-2024
    • Hoi Assissa,
      HSP kan behoorlijk lastig zijn, maar is zeker niet alleen maar een zwakte! Als tiener voelde dat wel zo, maar de laatste jaren merk ik dat het ook zoveel toevoegt! HSP'ers zijn empathischer, snappen daardoor beter wat er in anderen omgaat en worden over het algemeen daardoor aardig gevonden.
      Probeer gewoon altijd jezelf te zijn, ook je zwaktes te durven tonen. Want daarmee verzamel je de mensen om je heen die jij nodig hebt. Mensen die het op een of andere manier raar vinden, probeer je beter te vermijden. Hun mening telt niet! Het gaat erom dat jij jezelf accepteert.
      Zorg ook dat je genoeg rust voor jezelf inplant. Gewoon maar "doorgaan" net als de rest, heeft geen enkele zin! HSP'ers hebben meer alleen-tijd nodig om op te laden, zodat ze daarna het meest uit zichzelf kunnen halen.
      Klinkt misschien zweverig, maar ik denk echt dat het belangrijk is om te focussen op wat jouw sterke punten zijn! Haal daar energie uit. Bijv. dat je dingen beter aanvoelt dan anderen, dat je liever en empathischer kunt zijn, dat je misschien een beter begrip van dingen hebt omdat je dieper nadenkt. Bedenk wat jouw sterke kanten zijn, die heb je zeker weten!!

      Liefs en succes met deze zoektocht naar acceptatie!

      Pia
      06-06-2024
    • herkenbaar; zit nu in moeizame periode.
      'open' als nooit tevoren, hoor/zie/ruik alles.
      mooie eigenschap, ware het niet dat ik een zo'n keiharde snelle maatschappij moet leven........
      dan wordt deze eigenschap moeilijk om 'deel te nemen' sociaal gezien.
      om 'erbij te horen' is het 'handig' als ik die eigenschappen niet heb, maar ik heb ze wel!
      het is een kracht eigenlijk; maar eigenlijk passen hsp ers niet helemaal in de huidige tijd is mijn idee.
      wel handig voor niet hspers als wij er wel zijn, maar ons put het toch gauw uit
      ik zonder op dit moment af van bijna alles, en soms, heel soms zoek ik iemand op
      ik wil leren hoe ik mezelf kan zijn met deze bijzondere eigenschappen in een wereld die het tegendeel laat zien...................

      macmar
      20-08-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik herken wat jullie schtijven.
      Ook ik heb moeite met de huidige maatschappij. Het " ik " syndroom, waar veel mensen aan lijden, alles gaat snel snel en echt verbinding maken ?
      Ik ben altijd gevoelig geweest en de laatste tijd voel ik dat mijn " harde schijf " nog net niet gecrasht is.
      Ik vraag me soms af wat ik doe in deze wereld, omdat ik mij een outsider voel.
      HSP als kracht zien, daar ben ik nog niet. Ik verzuip regelmatig in mijn gevoel en zou willen dat het allemaal niet zo hard meer binnenkomt.

      Molly
      27-09-2024
    • Reacties verbergen...
  • Als je anders bent dan je familie (Verhaal 63)

    Ik denk dat ik in een rouwverwerking zit. Er komt veel oud zeer naar boven over het onbegrepen voelen in het gezin. Ik probeer mijn ouders en zusjes mee te nemen in mijn belevingswereld. Ik zoek nog steeds erg veel erkenning, troost en aansluiting, maar die vind ik meestal niet. Ik vond een artikel wat mijn pijn triggerde ''Als je anders bent dan je familie''. In grote lijnen herkenbaar.

    Ik houd van ze en ik voel me schuldig dat ik me niet ''thuis'' voel. Door mijn burn-out en therapie die ik volg, komt er veel los en voel ik me soms weer het onbegrepen kind.

    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 2 Laatste bericht: 01-09-2024
    • "Als je anders ben dan je familie"

      Ja dat zegt het ook helemaal voor mij, ik ben ook anders dan mijn familie en heb daar jaren problemen mee gehad.

      Het zet je op een zoektocht naar je eigen identiteit en je kan dan ook jaren zoeken maar vind het niet, ook logisch want je heb je identiteit nooit verloren want jij BENT je identiteit.

      Het enige dat nodig is, is zelfacceptatie dus accepteren dat je bent wie je bent, in mijn geval als hoogbegaafde HSP man heb ik mij letterlijk los moeten maken van maatschappelijke vooroordelen, met andere woorden ik weigerde mij te conformeren naar de standaard in mijn gereformeerde familie.

      Conformeren is je aanpassen naar meningen en leefregels in gemeenschappen en families, conformeren zorgt dat je in de pas blijft lopen met de algemeen geldende opvattingen in de gemeenschap of familie.

      Het afzetten tegen het conformisme heet non-conformisme, ik ben dus al jaren non-conformist, ik ben wie ik ben en zal ook zeker blijven wie ik wil zijn, dit heeft dus ook tot een breuk geleid tussen mij en de familie, dat heeft zeker zeer gedaan, maar nu jaren verder heb ik mij nog nooit eerder zo vrij gevoeld als nu.

      Alles in het leven draait om jou want jij bent de spil van je eigen leven, mijn motto is dus al jaren "Leven en laten leven" en zolang ieder mij mijn leven gunt, gun ik hun ook hun leven, dat heet nou vrijheid.

      Helemaalklaarmee
      06-07-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • @Anoniem: Ik herken mij ook in jouw verhaal. Ik ga nog steeds naar de therapeut, al is het maar om mijn verhalen kwijt te kunnen.

      @Helemaalklaarmee: ik overweeg ook steeds meer om te breken met mijn familie. Maar het ligt ook allemaal zo dubbel: langs de ene kant wil ik me niet meer zo gekwetst voelen na een bezoek, langs de andere kant denk ik dan dat mijn moeder misschien ook niet veel meer tijd heeft op deze aarde...dus blijf ik in feite mezelf kwellen.

      Ik zeg nu in mezelf: "het glijdt van me af" wat ze zeggen of waar ze me mee kwetsen. Lukt de ene keer ook al beter dan de andere keer.

      Anoniem
      01-09-2024
    • Reacties verbergen...
  • Hoogsensitief en relaties (Verhaal 39)

    Hoogsensitief en relaties; ik heb erg veel moeite met relaties in combinatie met mijn hooggevoeligheid. Ik let op elk woord die mijn partner zegt, de toon ervan, gezichtsuitdrukkingen, lichaamsbeweging..alles ben ik aan het overanalyseren. Ik ben perfectionistisch en heb controledrang, wat een relatie hebben erg moeilijk maakt. Het is constant een gevecht met mezelf en ik ervaar meer stress dan dat ik ervan geniet. Ik kan zo van streek raken door de kleinste dingen, ik ervaar dan zulke heftige emoties, terwijl een ander niet snapt waar ik me druk om maak en zegt dat ik het los moet laten. Ik weet niet hoe ik ermee om moet gaan en put mezelf uit, bijna dagelijks. Hierdoor ervaar ik ook lichamelijke klachten als hoofdpijn, hartkloppingen, opgejaagd gevoel en neerslachtigheid. Soms sta ik op het punt om de relatie te verbreken omdat ik mijn gevoelens niet meer aankan, terwijl mijn partner niks verkeerds doet. Herkent iemand dit ook en heeft iemand tips om hiermee om te gaan?
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 7 Laatste bericht: 14-08-2024
    • Ja ik herken dit ook je ervaart dan zulke heftige gevoelens waar een ander ze ach joh doe normaal ik ervaar ook van die heftige gevoelens en dan voel ik me soms niet begrepen ik wil ke relatie ook soms verbreken omdat uet me te veel word...heb ik ook een paar keer uit frustratie ebln boosheid geroepen....en toen zei hij jammer dat ik je niet gelukkig kan maken. Maar we hebben het toen uitgesproken en h ik j is een hele lieve man ....hij is ook heel erg lief voor me dus mijn alles dus ik kan de relatie niet verbreken want ik hou heel erg veel van hem en u zult dat ook hebben en weetje wat het voordeel is mijn man heeft alpinisme en die zegt vaak als ik ergens last van heb laat het los....mijn man denk heelsimpel en dat heeft een goede werking op mij dan pieker ik en dan denk ik niet te veel over de dingen na ik weet niet hoeveel koffie u drinkt maar minderen naar 3 man per dag bijvoirbeeld probeer te bedenken dat als u man iets zegt dat bij u hard binnen komt het niet zijn jesldeoeling is.....ik ben ook perfesonistisch maar niemand is perfect ik ook niet waarschijnlijk denk je te veel kna over elk klein dingetje en dat maakt dat je uitgeput raakt ik weet dat het moeilijk is maar soms moet ie dingen ook op zijn beloop laten alles komt uit eindelijk goed neem heel veel rust

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Heel herkenbaar..Ik hou de hele dag rekening met mijn partner..Scan steeds hoe hij in zijn vel zit. Vervolgens weer last van zijn emoties..Wat weer wat met mijn humeur doet..Wil echt graag leren om meer te filteren..Maar ook in vriendschappen ben ik meer met de ander bezig dan mezelf..Vroeger in mijn thuissituatie was dit ook, vanwege mijn moeder die last had van depressies, stemmingswisselingen en veel op bed lag..Denk dat het daar is versterkt. Er zijn een hoop goede boeken die je misschien kunnen helpen. Ik zelf kan ze ook zeker gebruiken! 😉

      Loes
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken het ook, heb echter al jaren geen vriendin meer gehad. Maar heb het in relaties met andere mensen ook. Ik ben daar bewust mee bezig om dat niet meer te doen. Zoals ik pas gelezen heb: DE antennes niet meer naar buiten richten, maar naar binnen! Ik was daar onbewust al een tijdje mee bezig.

      Ad
      11-01-2024
    • Ik herken mij ook heel goed in je verhaal, sinds ik mij er echt bewust van ben, maar als ik mij inkeer in mijzelf voel ik mij nog slechter en schaam mij dat ik niet vrolijk en goed communiceren kan, mijn man is er ook heel makkelijk in, en ik stond op het punt er een einde aan te maken totdat ik besefte dat hij wel goed is en veel aan mij ligt, en ik ben uit een hele zware depressie aan het kruipen maar het kost mij elke dag veel energie, ik heb ook nog 2 kinderen die vaak ruzie maken, en ik let op alles wat ik
      zeg of het wel goed is.en kan niet goed alleen zijn als ik in emoties zit. Ik zoek naar goede hulp hierin.
      Ik ben opzoek naar goede hulp.

      Cindy
      12-05-2024
    • Ik herken dit ook wel, maar het is goed te beseffen dat de meeste van je negatieve gedachten en gevoelens alleen in jouw hoofd zitten. Ik merkte dat het mij enorm opluchtte om alle emoties die ik op zo'n moment merkte, met mijn vriend te delen. Alles, dus ook het schuldgevoel dat ik had over het feit dat ik zo 'lichtgeraakt' was door een opmerking.
      Dat resulteerde in het fijnste, eerlijkste en meest open gesprek dat we ooit hadden gehad. Mijn vriend was heel erg blij dat ik hem in vertrouwen nam en zei zelfs het hem enorm opluchtte dat ik dat met hem durfde te delen.
      De moraal die ik eruit haalde is: deel het gewoon! Dat moet kunnen met je partner, anders is hij/zij gewoon niet de juiste persoon voor jou.

      lizzzy
      06-06-2024
    • Heb je een ruimte in huis waar jij alleen kan zijn? Mij helpt het enorm als ik me terug kan trekken.

      Mijn man roept vaak laat los. Kon ik dat maar.
      Maar rust pakken, mezelf ruimte geven. Dat helpt wel. Je kan niet de hele dag aanstaan zonder voor jezelf te zorgen.

      Begrijpen wat hsp inhoudt en dit bespreken met je partner helpt ook goed.

      J
      16-07-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik herken jou verhaal en de reacties.
      Bij mij is het ook zo.
      Mijn man is gelukkig heel rustig en begripvol.
      Volgens mij is hij zachter na mij dan ik na mezelf.
      Het is een emotionele achtbaan.
      Het enige waardoor ik kan opladen is door af en toe alleen zijn. Alleen wandelen, mediteren, lezen en zachte muziek.
      Zo kom ik weer dichter bij mezelf.
      Soms lukt dat 🙂
      Dank jullie wel voor het delen.

      Anonym
      14-08-2024
    • Reacties verbergen...
  • Overgevoelig in periodes (Verhaal 142)

    Ik vermoed dat ik hooggevoelig ben, veel van de eigenschappen kan ik me in herkennen, maar ik lees ook veel verhalen van mensen waar het veel erger bij is. Misschien helpt het enorm omdat ik zelfverzekerd ben en me niet veel van andere meningen aantrek. Daarnaast komen de klachten bij mij in periodes. Ik kan me soms weken lang goed voelen zonder enkele klachten, maar dan op een gegeven moment sluipen er te toch weer langzaam ongemakken binnen, word het steeds erger totdat ik lichamelijk/emotioneel/verstandelijk niet meer optimaal functioneert.
    Zijn er meer mensen die het zo ervaren?
    Lucia
    05-08-2024
    Lucia 1 Laatste bericht: 07-08-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ja, herkenbaar! Ik voel me vaak een paar weken zelfverzekerd, niks aan de hand, alsof ik alles aankan.En dan kan het ineens omslaan. Onzeker, twijfels, prikkelbaar, denken dat ik niks voor elkaar heb... En vooral overgevoelig. overal om moeten huilen.
      Bij mij is het vooral te relateren aan mn menstruatie overigens

      Hilde
      07-08-2024
    • Reacties verbergen...
  • Bloosangst (Verhaal 137)

    Ik ben een hoogsensitief persoon die het grootste deel van de tijd heel erg van gezelschap en sociale activiteiten houdt. Maar ik merk dat wanneer mensen mij specifieke vragen stellen, ik soms erg bloos wanneer ik antwoord geef. Zeker als ik een wat langer verhaal moet vertellen.
    Vaak is het gewoon een normale vraag, zoals "Wat heb je nu precies gedaan met je studie?". Toch vind ik het dan een lastige vraag, omdat ik dan een verhaal moet vertellen over mezelf en in het middelpunt van de aandacht sta.
    De angst om te blozen zorgt er op zo'n moment juist voor dat ik dan ook echt ga blozen. Heeft iemand hier ervaring mee, toevallig?
    En tips?
    Liah
    06-06-2024
    Liah 5 Laatste bericht: 05-08-2024
    • lastig..
      Ik heb hier ook last van maar geen idee hoe ik t moet aanpakkenn...
      iemand tips??

      Hilde
      11-06-2024
    • Zeg het. "Jongens (meiden), ik zeg het maar alvast, ik ga van kleur verschieten, gaat vanzelf, het helpt als ik het even zeg", en dan moet je lachen, en de anderen ook. En als je het dan vaak doet, van kleur verschieten in gezelschap, dan hoort het bij je. Loop er niet voor weg. Probeer het niet te verbergen. En ja, dat is precies wat je wél wil doen. Je wil wegrennen voor je huis in vlammen. Maar je moet naar binnen gaan, het is niet anders. Doe het. Op die manier gaat het minder worden. De leuke mensen zullen je niet pesten, hooguit plagen. De leuke mensen zien jou nog. Je kunt van alles zeggen. "Ja nou fok, ik ben nou eenmaal gevoelig". "Het gebeurt gewoon, kan er niks aan doen". "Ik word nu rood hè?". "Mooi rood is niet lelijk toch". "Psychopaten blozen niet" (is waar).
      :-)x

      NN
      13-06-2024
    • 1. Als vrouw heb ik standaard een beetje “anti bloscreme” op (BB dagcreme). Ziet er niet uit als een laag make up maar verbergt wel de ergste rode vlekken voor het geval dat.
      2. Haal een glaasje water of zorg dat je altijd iets van drinken bij je hebt. Dit geeft je de tijd om even te aarden en te adem te halen.
      3. Probeer zsm de aandacht van je af te halen door kort te antwoorden en een wedervraag te stellen, zodat er een gesprek ontstaat (gelijkwaardigheid) en/of probeer anderen aan het woord te laten (bv bij een presentatie dmv interactie)

      .
      10-07-2024
    • kwam ik ook altijd tegen, dus versta dit maar al te goed : het gedacht dat iedereen naar je kijkt en je denkt dat je gaat blozen, dan begin je pas echt te blozen. Efkens doordoen hoor, is wel lastig, maar dit verbetert dan wel weer. En eigenlijk zeggen : 'foert, als ik bloos, dan bloos ik, wat is daar nu mis aan...' Sommigen zweten, anderen hun stem trilt, ... kortom, niet iedereen staat graag in de belangstelling maar doe het toch ook, dus...

      Tom Van Laere
      30-07-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Voorheen moest ik altijd ook heel snel blozen, maar vorig jaar had ik met een vitamine tekort temaken B12 en D en eigenlijk nadat dit weer op orde was, heb ik helemaal geen last meer van blozen, dus heel misschien dat, dat een oorzaak kan zijn.

      Anoniem
      05-08-2024
    • Reacties verbergen...
  • hoogsensitieve mannen (Verhaal 30)

    Op aanraden van mijn psychologe een boek gelezen over hoogsensitieve mannen.
    Wow, eindelijk weet ik wie ik ben en dat ik zeker hier niet alleen in ben.
    Er is nog werk aan de winkel maar wat een opluchting.
    Eric
    > 2 jaar geleden
    Eric 4 Laatste bericht: 30-07-2024
    • Ben je zeker niet alleen in. Ik ben er een aantal jaren geleden ook achter gekomen. Weliswaar al op oudere leeftijd. En heb ontdekt dat mijn hele leven is bepaald door mijn HSP zijn.

      Ad
      11-01-2024
    • Hier precies hetzelfde!

      Erik
      17-04-2024
    • Welk boek precies?

      Marc
      30-06-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • graag ook naam van dat boek, zou het heel graag eens lezen

      Tom
      30-07-2024
    • Reacties verbergen...
  • Hsp verrassingsfeestje (Verhaal 141)

    Ik krijg binnenkort n verrassingsuitje aangeboden.
    Heb hier heel veel stress over. Hoe hier mee om te gaan?
    Mariek
    17-07-2024
    Mariek 1 Laatste bericht: 24-07-2024
  • De HEL van Assen (Verhaal 140)

    Ik woon in Assen, hier wonen is inmiddels een pure hel geworden.

    Sinds 2 jaar hebben ze het parkeerbeleid aangaande de TT bezoekers veranderd, iedere motorrijder die de TT bezoekt mag sinds 2 jaar zijn motor gratis in 1 van de 7 parkeergarages parkeren, en dat noemen ze "Safe Parking" en vanaf het station is er dan een pendelbus dienst die de bezoekers naar het TT Circuit brengt.

    Daartoe geven ze op de snelweg al aan hoe de motoren rijden moeten, en zo komen ze via de afslag Assen-West de bebouwde kom in langs mijn woning (een flat van 3 hoog en ik woon op de bovenste verdieping) en zo denderen er in 4 dagen tijd en 16 uur per dag 4000 motoren per dag langs mijn woning.

    Vaak is het op deze dagen ook heet en kunnen er in de flat gemakkelijk temperaturen tussen de 27 tot 30 graden ontstaan, en daar hebben we dan de problemen, alle herrie komt in de woning, en je moet je ramen wel open zetten want anders ga je kapot van de hitte, maar zet je ze open dan ga je weer kapot van de uitlaatgassen, dus hitte, herrie en uitlaatgassen, alles tegelijk.

    DE TT is inmiddels een week over en ik ben nog steeds gesloopt, ik slaap al de hele week minstens 14 uur per etmaal en slaap overal doorheen, de wekker hoor ik al niet eens meer want mijn lichaam heeft mijn slaapritme overgenomen en ik voel ook dat het nodig is.

    Dit is het tweede jaar met dat Safe Parking gedoe en verleden jaar had ik twee weken nodig om bij ke komen, ik vrees dat het dit jaar langer gaat duren, communiceren met deze gemeente hierover haalt niets uit want de TT is nou eenmaal hun speeltje en in deze bodemloze put verdwijnen miljoenen per jaar om het speeltje te onderhouden.

    Ik heb mij inmiddels ingeschreven voor een andere woning en ga op termijn ook zeker deze gemeente verlaten, Drenthe is een rustige provincie dus dat gaat wel lukken, maar ben ik weg dan zal ik nooit meer naar Assen terugkeren want deze gemeente geeft niets om zijn burgers.

    Helemaalklaarmee
    06-07-2024
    Helemaalklaarmee 0 Laatste bericht: 06-07-2024
  • Nare gedachten (Verhaal 139)

    Ik heb erg last van nare, erge gedachten,
    bijvorbeeld dat ik het niet erg vind dat er mensen sterven, of dat ik hele lieve mensen niet zal missen als ze sterven, als ik via Google zoek dan komt het er op neer dat ik last heb van instrusies ,maar ik ben bang dat ik echt zo ben. Zelf ben ik hsp, dit heeft misschien niet direct met hsp te maken, maar zijn er nog meer mensen die hier last van hebben?
    Anoniem
    03-07-2024
    Anoniem 0 Laatste bericht: 03-07-2024
  • Gevangen in een muur van geluid om me heen (Verhaal 16)

    Als er thuis bezoek, bijvoorbeeld verjaardagen, komt heb ik altijd de neiging om mij terug te trekken in de keuken als er nieuw bezoek is. Al die energie die in een keer binnenkomt is me soms te veel. zo lijkt het,

    als ik bij een verjaardag zit voel ik me vaak gevangen in de muur van geluid om me heen. Het lijkt bijna onmogelijk om op zo'n moment normaal contact te maken met anderen, zo verweldigd ben ik door de situatie.

    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 5 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
    • Beste Anoniem
      Heel herkenbaar wat je zegt. Het is een reden om niet veel feestjes te geven of te bezoeken. Bij mij is het wel iets minder als ik mensen beter ken. Is dat bij jou ook het geval?

      Herkenning
      > 2 jaar geleden
    • Hoi,

      Op zulke momenten doe ik altijd mijn op maat gemaakte gehoorbescherming oordopjes in. Misschien kan dat voor jou ook helpen? De oordopjes hoeven natuurlijk niet op maat gemaakt te zijn.

      Juud
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken dat heel goed, ik kan en ga niet naar feestjes of bijeenkomsten, overal waar mensen zijn wordt 't me direct teveel, mijn hersenen kunnen al de indrukken absoluut niet verwerken.

      Amano
      27-06-2024
    • Ik fietste vandaag nog langs een populair groot en druk terras. Het is echt onbegrijpelijk voor mij dat je je daar juist bij wil voegen. Kakofonische wirwar.

      NN
      27-06-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • superherkenbaar...helaas geen tips, ik wacht ook al jaren op goede behandeling, waar nog steeds geen zicht op is en ondertussen wordt de pijn in het lchaam steeds erger

      keta
      > 2 jaar geleden
    • Reacties verbergen...
  • Er was eens... (Verhaal 121)

    Er was eens een meisje dat heel ijverig was. Ze deed altijd haar best; of ze nou thuis was, op school of op de clubs. Aanpassen aan de wensen van de anderen was haar tweede natuur geworden. Als de mensen om haar heen blij waren, dan was zij het ook. Als haar zusje schreeuwde en huilde dan stelde ze alles in het werk om haar zo snel mogelijk te sussen. Dat het meisje zelf ook gevoelens had kwam niet bij haar op. Soms gebeurde het wel eens dat ze niet kon slapen. Ze klom dan uit haar bed en ging voor het raam staan, schoof het gordijn opzij en tuurde de donkere nacht in. Daar kwamen dan ineens de tranen. Zoveel en zo onhoudbaar dat de huilbui niet te stoppen leek. Het enige wat hielp was haar warme betraande wangen tegen het koude vensterglas duwen. Dat vensterglas was koel en dat voelde fijn. Opgelucht constateerde ze dat daar de grens mocht zijn aan haar verdriet. Want in zichzelf vond ze die niet; zelf was ze grenzeloos en vloeibaar...dacht ze.
    Pas vele jaren later leerde dit meisje zichzelf kennen. Wat jammer toch dat niemand haar dat ooit had geleerd. Niet thuis, niet op school en niet bij de clubs. Wat een geluk dat ze uiteindelijk toch van het leven heeft leren houden....en van zichzelf!
    Sjoukje
    04-02-2024
    Sjoukje 4 Laatste bericht: 10-06-2024
    • Wat een prachtig verhaal! Dank je!

      Erik
      17-04-2024
    • Ik herken je verhaal.
      Misschien heb je iets aan de bieken van Jonice Webb

      Karin
      25-04-2024
    • Dank jullie wel voor de reacties

      Anoniem
      06-05-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Wauw, mooi verhaal! En heel erg herkenbaar.
      Het duurde bij mij ook een hele tijd voor ik besefte dat ik ook gevoelens heb die er toe doen. Vaak was ik alleen bezig met wat anderen ergens van vonden. Zo stom om jezelf op een of andere manier niet als "persoon" te zien!
      En de emotionele uitbarstingen herkennen veel HSP'ers denk ik wel... Dat je ineens beseft dat je emoties eruit moeten. Dat je emoties hébt die er toe doen.
      Dank voor dit mooie verhaal

      Ylda
      10-06-2024
    • Reacties verbergen...
  • hooggevoelig? (Verhaal 136)

    Overgevoelig voor geluiden, voor de stemming van anderen, alleshorend, -voelend en -ziend, altijd moe en prikkelbaar, alles komt 'binnen'. Is dit hooggevoeligheid en zo ja, hoe kom ik er vanaf?
    saga
    02-06-2024
    saga 2 Laatste bericht: 08-06-2024
    • Dit klinkt inderdaad als een vorm van hoogsensitiviteit/hooggevoeligheid.
      Ik heb laatst geleerd dat deze twee termen verschillende betekenissen hebben.
      Hoogsensitiviteit is aangeboren en betekent dat je prikkels meer en eventueel intenser binnenkrijgt. Denk aan harde geluiden die voor jou vervelender zijn dan voor anderen, een kriebelende trui die je hele dag kan verpesten. Omdat het aangeboren is, kun je niet van hoogsensitiviteit afkomen. (Dat hoeft overigens helemaal niet erg te zijn, je moet er mee leren leven en het heeft ook hele goede kanten!)

      Hooggevoeligheid is iets wat je in de loop van je leven ook kunt worden door ervaringen. Het betekent dat je niet goed tegen bepaalde prikkels kan, ook al zijn het er niet per se meer. Je bent bijvoorbeeld extra gevoelig voor de mening van anderen, of je vindt afwijzing extra pijnlijk. Dat is vervelend, maar is dus iets waar je wel mee kunt leren omgaan!

      In beide gevallen is het denk ik fijn om met gelijkgestemden te praten of met een psycholoog het aan te pakken.

      lizzy
      06-06-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Dankjewel voor je reactie Lizzy.

      Bij mij is het altijd al aanwezig geweest, maar als mijn leven rustig is kan ik er goed mee omgaan. In tijden van stress, zoals momenteel helaas, ben ik extra gevoelig voor prikkels, soms weet ik niet waar ik het zoeken moet. In het verleden heb ik het stempel 'borderline' gekregen. Heb me daar nooit in kunnen vinden. Nu ik meer lees over hoogsensitiviteit herken ik mezelf daar in hoge mate in. Een eyeopener, dus ik ga hier zeker mee aan de slag om het onder controle te krijgen.

      Saga
      08-06-2024
    • Reacties verbergen...
  • Hsp en angst (Verhaal 135)

    Ik ben een vrouw van 66. Ik heb hsp.
    Maar ik heb ook angsten. Ik denk vaak aan doemsenarios. Stel dat er oorlog komt b.v.
    Dat soort dingen. En dat zet ik vast in mijn lichaam, met alle gevolgen van dien. Herkennen jullie dat.
    En hoort dat bij hsp.

    Liefs Roos
    Roos
    09-05-2024
    Roos 1 Laatste bericht: 06-06-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Beste Roos,

      Ik denk dat angst voor een onbekende toekomst best bij HSP past. Mensen met HSP denken vaak iets meer en dieper na over belangrijke zaken in het leven, dus waarschijnlijk ook over "wat-als" scenario's.
      Wat voor mij helpt, is dan actief de focus proberen te leggen op wat er goed is mijn leven. Een 'Dankbaarheids-dagboek' heeft mij ook geholpen: elke dag een stukje schrijven over waar je dankbaar voor bent. Bijvoorbeeld je familie, je aardige buurvrouw, het mooie weer, het leuke boek dat je aan het lezen bent... het kan echt van alles zijn.
      Dan focus je misschien langzaam wat meer op het positieve!
      Bedenk ook wat je wel of niet kunt veranderen. Een oorlog die eraan zou kunnen komen, kun je niet zelf veranderen. Heel nare gedachte, maar heeft het dan zin om er van tevoren over in de rats te zitten? Je eigen gedachten kun je door middel van positievere focus wel veranderen, daarentegen.
      Ik hoop dat deze tips helpen, heel veel succes!

      Liefs, Pia

      Pia
      06-06-2024
    • Reacties verbergen...
  • Angsten en misselijkheid (Verhaal 134)

    Hallo allemaal,
    Ik heb sinds een aantal maanden last van angsten. Niet zo lang geleden ben ik na een lange tijd gestopt met de pil. Nu hebben mijn gevoelens en gedachten de vrije loop. Ik loop bij een psycholoog, en dat is heel fijn. Toch wordt ik nog regelmatig overvallen door angstgevoelens die gepaart gaan met misselijkheid. Hier is vaak geen directe aanleiding voor. Ik schrik er dan ook steeds van. Volgens mijn psycholoog ben ik een hs persoon. Hebben meerdere mensen hier last van? En zo ja, heeft iemand tips?
    Anoniem
    03-05-2024
    Anoniem 1 Laatste bericht: 15-05-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Dit heb ik ook erg gehad nadat ik stopte met de pil. T leek wel alsof ik dan bipolair was, zo erg gingen mijn emoties op en neer! Ik kon letterlijk in 30 seconden tijd van super vrolijk maar super depressief gaan en zo verder. Ik ben vaste klank bij holland&barret en heb iets gevonden wat (voor mij in ieder geval) werkt tegen de stemmingswisselingen én ook tegen zware krampen tijdens de menstruatie, omdat dit namelijk iets gunstigs doet voor je hormonen, dit is een supplement die heet maca, in poedervorm maar ook in capsule. Het is op natuurbasis dus hoef je niet weer aan de pil te gaan, wat overigens heel slecht voor je is. Wel moet ik erbij zeggen dat je ff moet googlen hoe dit supplement te gebruiken voor optimaal resultaat, anders werkt het niet of half

      Hopelijk heb je hier wat aan

      Sheva
      15-05-2024
    • Reacties verbergen...
  • Boosheid en angst (Verhaal 58)

    Hoi allemaal,

    Ik ben op dit moment opgebrand. Vanuit vroeger heb ik me (onbewust) een patroon aangeleerd om altijd vrolijk, lief en aardig over te komen. Ik voel heel erg wat iemand nodig heeft, hoe iemand in elkaar zit en wat voor sfeer er is in een groep met verschillende karakters. Ik verlies me bijna altijd bij anderen. Ik vertrouw in het bijzijn van andere soms niet op mijn gevoel en daardoor ga ik keer op keer mijn grenzen voorbij. In het verleden vaak dat ik bij verschillende personen op een gegeven moment zóveel boosheid voel, irritaties en frustraties. Maar ik duwde het weg want het “ligt aan mij, ik beeld het me in”. Het sloopt me en ik voel me zo minderwaardig. Op dit moment probeer ik de juiste hulp te vinden om dit patroon te doorbreken. Iemand die dit herkent?

    Pleun
    Pleun
    > 2 jaar geleden
    Pleun 10 Laatste bericht: 03-05-2024
    • Spiegel

      Volg je intuitie

      Bert
      > 2 jaar geleden
    • Hoi Pleun,

      Heel herkenbaar dat verhaal als je in een ruimte van mensen kwam en wat jouw patroon was .

      Hoe gaat dit nu ?

      Sel
      21-06-2023
    • Ik voelde ook altijd de zweer in groepen mensen. Een nare zweer was ik op mij hoede, wist dat er dan een vervelende opmerking kwam, dat was ook meestal zo. Als iemand heel verdrietig is krijg ik ook tranen in de ogen ik voel het verdriet van een ander. Geef zins een jaar wel mijn grenzen aan, maar de mensen die mij kennen begrijpen het niet, heel frustrerend. Zelfreflectie daar doen ze niet aan, kijk eerst naar je zelf dan naar de ander. Dan moet je het weer uitleggen je grens, nou dat doe ik niet meer, kost teveel energie. Ik weet dat ik de juiste grens aangeef.als ik jou was zou ik een goede therapeut zoeken, die jou begrijpt en kan helpen.

      Anoniem
      04-09-2023
    • Ik herken je verhaal, Pleun. Ik ben zo'n 7 of 8 keer overspannen of totaal opgebrand geweest. Ruim 7 jaar geleden was de laatste keer en toen was het leven klaar, gaf ik op. En dat was eigenlijk het allerbeste wat mij kon overkomen. Toen liet ik zonder enige angst de wereld en dit systeem waar wij in leven, los. Dan maar geen geld, maar liever nog 2 weken leven in echte vrijheid, dan nog 20 jaar in deze gestoorde maatschappij. Je hoeft niet ver om je heen te kijken om te beseffen dat wij niet gestoord zijn, maar dat de wereld is doorgedraaid. Jij zult misschien ook als kind al gehoord hebben dat je harder moest worden. Maar wat zegt dat eigenlijk. Moeten we dan een mooie eigenschap inruilen voor hardheid? Dan gaan wij een onderdeel zijn van het in stand houden hiervan. Ik ben zelf wat in twijfel over de 'titel' HSP. Voor de buitenwereld heb je dan een diagnose en dus niet serieus te nemen. Ik denk gewoon dat een deel van de mensen wordt geboren die dichterbij de natuur staan. De natuur om ons heen en de ware natuur van de mens. Wij zijn gewoon een onderdeel van al het leven en alle natuur op Aarde. Niets meer en niets minder. Maar omdat we in deze ambitieuze en soms onmenselijke maatschappij komen die haaks staat op wie je bent, ga je twijfelen aan jezelf en dat is logisch. Je bent namelijk een minderheid. De meerderheid, of collectief, volgt gewoon klakkeloos en kijken op jou neer omdat je daar niet goed in mee kunt. Zij denken dan dat je dom bent en dan komt de grote twijfel aan jezelf. Maar twijfel niet aan jezelf, Pleun. Stop met vechten tegen jezelf en de gedachten dat je mee moet met deze wereld van mensen die al duizenden jaren lang niet meer ontwikkeld, niet echt. Jij hebt een zwaar ondergewaardeerd talent en dat is een gezonde visie. Maar het is een hele lastige om van het 'pleasen' af te komen waarmee je geprogrammeerd bent en het los durven gaan. Maar je merkt vanzelf wanneer je zover bent. We zoeken ons doel vaak ver buiten onszelf, terwijl het allemaal in jezelf zit. Kijk naar wat je als kind al deed. Dat is je rode lijn.

      Dennes
      16-09-2023
    • Hoi Pleun,
      Selfcare,selfcare en nog eens selfcare
      Er zijn manieren om jezelf op nr 1 te zetten.
      En wat zo fijn is,ze zijn ervoor voor jou.
      Wat ik heel handig vind is tot een gebruiksaanwijzing te komen die je altijd op zak draagt.
      2 voorbeelden
      Wanneer iemand je overvalt met een
      vraag om iets te gaan doen ,dan zeg je mmhhh wat leuk, of klinkt heel gezellig ik denk er even over en je hoort van mij. ( ook niet makkelijk maar wel te leren).
      Loop je in een drukke winkelstraat of ergens waar het onverwacht heel druk is, zet dan een prachtige gouden bol.om je heen en zeg " ik ben veilig en beschermd"
      Warme groet
      Joyce

      joycesenses
      29-09-2023
    • Dat klopt helemaal dennes.

      ,anoniem,
      23-12-2023
    • Zelfzorg is op zich wel brlangrijk, maar het zou beter zijn als we in een maatschappij leefden waarin we voor elkaar konden zorgen. Het is jouw problerm fus jij lost jet maar op. En wat als je dat even niet kunt?
      Dennes, ik ben wel heel benieuwd wat je gedaan hebt toen je er echt helemaal door heen zat en al de aannames en verwachtingen kon 'loslaten'. Ben sinds mn 31e in een soort trein beland van crashen en weer opstaan. En opnieuw crashen. Vind dit geen gezonde manier van leven en wou dat het anders kon...

      Gwen
      30-12-2023
    • Ik lees dat HS vaak gepaard gaat met een laag zelfvertrouwen. Voor mezelf merk ik dat ik daardoor met iedereen "vriendjes" wil zijn, in ieder geval dat de hele omgeving "harmonieus" is. En om dat te bereiken lever ik veel van mezelf in, veel te veel. Ik vind het lastig om hierin een goede balans te vinden.

      Erik
      17-04-2024
    • Ik herken je verhaal
      Misschien heb je iets aan de boeken van Jonice Webb

      Karin
      25-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Oh lieverd! Ik herken dit zoo. Ik probeer onder mijn euthaasie aanvraag uit te komen. Want ik will geen mensen pijn doen, zo lijkt het of leek het. Wat n ingewikkeld iets:ík vind mezelf suerlogisch.hihi

      Susan
      03-05-2024
    • Reacties verbergen...
  • Verwerkingstijd van ervaringen (Verhaal 85)

    Waar ik het meest last van heb is verwerkingstijd van ervaringen, dat kan van alles zijn. Als ik een documentaire gezien heb, dan kan ik daar bv nog 2 dagen mee bezig zijn. Ik heb ook een functie in management, directeur. Soms kan ik nog dagen zitten met wat ik opvang in een team, van medewerkers en vind ik het lastig om een strategie in te zetten en me van niemand iets aan te trekken, ik kan soms te gevoelig reageren, wat averechts is mijn functie kan uitpakken en ik zit er vaak zelf ook nog mee...
    Ik heb mezelf nu beloofd om echt de tijd te nemen om mijn taken uit te voeren en dat ik ook gedeeltelijk de verwerkingstijd inplan. Dat lukt me een beetje, ik merk dat mijn gevoeligheid hier ook meer naar boven komt. Mensen nog tips?
    Ik ben een vrouw van 54 jaar
    > 2 jaar geleden
    Ik ben een vrouw van 54 jaar 4 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Geen tips behalve het bekende rijtje van accepteren, goed voor jezelf zorgen, verwerkingstijd nemen. Als beleidsadviseur merk ik ook dat ik het verwerkingstijd nemen tijdens het werk moeilijk vind. Ik voel me dan schuldig en ‘spijbelen’’. Hoe kunnen we nou zorgen dat we ons daar minder schuldig over voelen?

      Anoniem
      21-08-2023
    • Mijn tip zou zijn
      Gebruik iets met etherische oliën en visualiseer altijd een goud beschermlicht om je heen.
      Warme groet Joyce

      joycesenses
      29-09-2023
    • Ik weet niet of het helpt maar ik zou zelf wel graag ergens willen werken waar mijn directeur of manager hooggevoelig is. Hoe fijn en waardevol is iemand die zich in je kan inleven en naar je kan luisteren, én zich bewust is van zichzelf en bezig is met gezonde grenzen te stellen (verwerkingstijd inplannen). Snap dat het voor jou moeilijk is in je positie maar jij bent ook maar een mens en je moet niet voldoen aan dat perfecte plaatje. Ik geloof persoonlijk dat HSPs de beste leidinggevenden zijn. Het is ongetwijfeld vaak erg lastig, maar daar tegenover staan echt waardevolle kwaliteiten die je hebt en in kan zetten.

      Anoniem
      29-12-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Echt precies wat hierboven gezegd wordt. Ik zou zó graag eens een HSD'er leidinggevende hebben. En ik garandeer dat die leidinggevende geen seconde van mij wakker hoeft te liggen ;-). Maar waarschijnlijk dan wel van de andere werknemers, helaas het is nooit zoals je het zou willen.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Partner met HSP (Verhaal 122)

    Zelf geen HSP, maar partner wel. Waar ik erg mee worstel is het continu moeten peilen hoe hij in zijn vel zit, of hij op die dag niet al teveel nieuws/prikkels heeft gehad. Ik schuif mijzelf continu naar de achtergrond, om maar te voorkomen dat hij afglijdt. Ondertussen voel ik mij steeds minder blij en zorgeloos, genieten van de relatie is erg lastig. Ik wil graag door met het leven; huisje, boompje, beestje. Hij loopt nog 10 hoofdstukken achter en daar krijg ik het dan weer benauwd van. Desondanks wil ik zijn steunpilaar zijn, zijn veilige haven, maar soms heb ik ook het gevoel er aan onderdoor te gaan. Herkent iemand dit? Tips zijn welkom :)
    Robin
    04-02-2024
    Robin 2 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Hoe kijkt je partner daar zelf tegen aan? Ikzelf ben hsp, mijn partner niet. Het maakt mij juist erg onzeker als hij steeds vraagt of het goed gaat. Natuurlijk is het fijn als hij er eens naar vraagt. Maat niet continue. We zijn volwassen. Als het me teveel word moet ik dat aangeven en zoeken we naar een oplossing.
      Heb je hier weleens met je partner over gesproken? Wil hij die controle? (Of bemoeder je hem dan teveel?) Mijn man steunt me in alles, maar gaat soms ook lekker zelf op pad. Hij op pad, ik rust, zijn we daarna weer samen blij. Een andere keer doen we weer wat samen

      Anoniem
      23-02-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik denk niet dat het zo moet gaan. Dat jij continu op je tenen moet lopen omdat je partner anders misschien geraakt zou kunnen worden. Dat geeft een ongezonde relatie, dat houd je niet vol.

      Ik denk dat je naar een situatie moet waarin een half woord (vanaf zijn kant) genoeg is, dat hij dan weet dat hij begrepen wordt en dat er geen uitleg of verdediging nodig is. Dan hoef jij ook niet de hele tijd te vragen en kun je het ook eens over andere dingen hebben ;-)

      Op zich wel goed om te horen dat je rekening wilt houden met je partner. Dat is lang niet altijd in een relatie tussen HS'er en niet-HS'er, aangezien niet-HS'ers zich vaak moeilijk kunnen inleven in de belevingswereld van een HS'er.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Heb me altijd een beetje anders gevoeld (Verhaal 113)

    Ben momenteel 48 jaar en ben hoogsensitief. Heb me altijd een beetje anders gevoeld, vang heel veel prikkels op, stemmingen, energieën en heb echt soms tijd nodig voor mezelf. Maar nu wil ik hier eigenlijk om raad (is misschien verkeerd uitgedrukt) vragen, naar een gevoel dat dit bij jullie kan oproepen. Ik heb een administratieve functie, heel veelzijdig, kan soms druk zijn, ook heel afwisselend. Eigenlijk doe ik mijn werk wel graag. Ik heb een groot bureau, voor mij alleen, een klein verdieping hoger dan waar mijn bazin zit. Mijn bureau is altijd netjes en overzichtelijk. Maar nu zou mijn bazin graag hebben dat ik toch mee beneden bij haar op bureau kom zitten (ook al omdat op mijn bureau moet verwarmt worden met een elektrisch vuurtje - en dat begrijp ik ook). Het is daar een heel kleine ruimte met 3 bureau's (bazin, haar ex-man en haar nieuwe vriend) en daar staat dan ook een bureau nog voor mij. Maar dit voelt zo slecht aan. Er heerst daar soms een stemming waarvan ik zo moe wordt, mij lichamelijk slecht voel. Dikwijls vallen er ook nog eens woorden en het is daar één chaos, rommel en heel veel prikkels. De ene dag 'goeiemorgen', de andere dag 'niks'.Nu kan ik mij terugtrekken op mijn eigen bureau, rust en dan functioneer ik ook veel beter! Ik heb haar al laten horen dat ik dit niet echt zie zitten, ik content ben op mijn bureau en daar rust vind en zeer goed kan doorwerken en dat ik absoluut niet asociaal wil zijn en bij hen graag werk.. Het enige dat ze zei: kan je niet tegen prikkels? Verhuisd toch maar alles en dan zal het wel gaan. Dit kan misschien onbenullig overkomen, maar voor mij is dit iets dat mij constant bezighoud. Ik ben wie ik ben en ben er ook blij om, ook al is het niet altijd even gemakkelijk. Is dit eigenlijk een situatie waar ik mij moet overheen zetten? Iets dat ik moet leren om mij verder te ontwikkelen? Nu denk ik, zou ik met haar nog een gesprek aangaan? Maar eisen heb ik natuurlijk niet te stellen. Maar ik voel nu al dat ik dan telkens de sfeer mee zal thuisbrengen. Voor mijn kinderen en mijn man is dit ook niet altijd makkelijk maar hebben veel begrip. Bedankt dat ik dit hier even kon neerschrijven.
    Jill
    12-11-2023
    Jill 3 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Hoi Jill,

      Het argument dat je je werk beter kunt uitvoeren aan je eigen bureau zou moeten volstaan maar jammer dat je bazin daar geen oren naar heeft. Misschien wil ze haar ex man naar boven sturen zodat ze niet meer in dat spanningsveld moet blijven zitten? Of ze wil jou gebruiken als een soort buffer? Heb je haar al gevraagd waarom ze zo graag wilt dat je bij hen komt zitten? Als het alleen aan het elektrisch vuurtje ligt zou je kunnen kiezen voor een warmtekruik of extra paar sokken? Misschien ben ik wel naïef, maar de kwaliteit van je werk en je mentale welzijn zijn het belangrijkst, toch? Succes.

      Anoniem
      30-12-2023
    • Jill, je word duidelijk misbruikt door de egoïstische instelling van je baas. Als HSP'er wil je graag mensen helpen, waarbij je jezelf wegcijfert. Enigste oplossing is ander werk zoeken, want deze mensen zuigen alle energie uit je, bedoeld of onbedoeld. En dat zal NOOIT veranderen, ook niet als ze toegeven in een gesprek.

      Marcus
      07-03-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik herken dit van een situatie (gelukkig) lang geleden. Ik vind het respectloos, maar deze mensen begrijpen écht niet hoe het in ons hoofd omgaat.

      Ik ben ook bang, dat als je er niet samen uitkomt, je beter ander werkt kan zoeken. Iets waar je bijvoorbeeld regelmatig thuis kunt werken, dat bevalt mij uitstekend.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Sfeergevoelig hoe ga ik hiermee om? (Verhaal 130)

    Ik ben 50 jaar en heb een lat relatie.
    Als ik bij mijn vriend binnenkom voel ik direct de sfeer.
    Hij kan in een flinke negatieve energie zitten en dan is contact maken al lastig.

    Ik merk aanmijzelf , als ik binnenkom en die sfeer oppik, dat ik eigenlijk al de moed in mijn schoenen voel zakken.
    Heb vlgs mij alles geprobeert…gezellig zelf blijven/ vragen wat er is/ maar de sfeer wordt er zeker niet anders van.
    En als ik vraag of er iets is…is vaak de reactie…oh..het ligt weer aan de ander?

    Enige wat ik kan doen is omdraaien en weggaan.
    Alleen voelt dat als statement maken.


    Wie heeft er tips voor mij?
    Wat kan ik zeggen?
    Wat is een juiste aardige manier?
    Want ik merk dat wat ik ook kies
    Blijf of weggaan de sfeer al onder mijn huid zit en ik er thuis last van heb.
    Terwijl het totaal niet iets van mij is,
    Ik zou graag in liefde het willen aangeven/oplossen/of weggaan, maar HOE?


    Sandra
    04-04-2024
    Sandra 1 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik kan me dit goed voorstellen.

      Ik ben bang dat je er toch over zult moeten praten. Misschien dat je partner helemaal niet weet wat HS is of er wel eens van gehoord heeft, maar geen idee heeft wat het inhoudt.

      Houd in gedachten dat voor iemand die geen HS heeft, het ook gewoon lastig is om zich onze belevingswereld voor te stellen. Misschien is het ook goed als hij hier over wat zou lezen. Dat het het niet is bijzonders van jou is, maar dat veel mensen dit hebben.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Eenzaam en ongelukkig (Verhaal 131)

    Ik ben eenzaam in mijn gevoel,ik durf na zovele teleurstellingen in mensen mij niet meer bloot te geven want ze begrijpen het toch niet . Mensen zijn zo oppervlakkig en veoordelen je snel,vriendinnen heb ik en zij mij ook laten vallen. Het leven is voor mij dagelijkse sleur, heb geen plezier meer in niets , echt lachen is al jaren geleden. Mijn partner luistert niet echt naar mij ,ik bedoel daarmee emotioneel, weet niet wat hij moet zeggen of reageren dus word er niets over gezegd ,ik leef in mijn eigen wereldje en speel de tradionele vrouw. Sex wil ik niet meer,en ook niet van iemand anders. Ik heb rationeel een heel goed leven kom materialistisch niets tekort. Ik kan tegen niemand mijn verdriet vertellen.
    Capricorn
    12-04-2024
    Capricorn 4 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Hoi Capricorn,

      Er zijn veel meer mensen dan je denkt die eenzaam zijn waaronder ikzelf.

      Wat ik ook aanraad is blijven praten met je partner, niet communiceren maakt het alleen maar erger en blijven zitten met eenzaamheid vernietigd je van binnen.

      Geef je partner een knuffel zeg dan eerlijk waarmee je zit en leg je hart bloot. opkroppen helpt niemand.

      Almeerder
      12-04-2024
    • Ik praat al jaren met mijn partner over wat ikvoel wat ik zie en wat ik meegemaakt heb, het probleem is dat hij een geweldige jeugd en leven gehad heeft en dat hij zich ook maar niet kan inbeelden emotioneel gezien dan hoe het aanvoeld om dat door te maken. Resultaat geen inlevingsvermogen, ik heb verschillende partners gehad en als het er niet inzit dan zal het er nooit inzitten, daarvoor zijn ze te oud geworden om noch te hervormen. Daarbij ik ben bij verschillende psychologen geweest om mij te helpen,ik vind het leven heel oppervlakkig en meestal kunnen ze hun eigen problemen nog niet oplossen . Ik heb boeken over Freud en andere gelezen, ik heb veel inzichten in patronen van mensen en analyseer ook mijn problemen , maar kan er met niemand over praten. Heb geen goesting om weer wekelijks 60 euro te betalen om geen stap verder te komen. . Ik bouw gewoon muren op om niet meer gekwetst of onbegrepen te voelen. Er moeten toch meer mensen zijn zoals ik die gewoon iemand nodig hebben die emotioneel begrijpen wat ik bedoel.

      Capricorn
      12-04-2024
    • Hoi Capricorn,

      Ik snap je gevoel, de mens gaat automatisch muren bouwen om zichzelf te beschermen. Dat doe je in de maatschappij en sociale omgevingen etc. Vergeet niet dat emotie iets moois is.
      Ik heb muren sinds de basis school en dat maakt mij zeer geisoleerd en dat wil je absoluut niet dus hou emotie vast, maak jezelf niet onmenselijk ookal is het zwaar zeker op dit moment.

      Het is echt jammer dat je partner niet kan of wil inleven in jou maar misschien ligt het issue niet eens aan jou kant.
      Heb je wel eens gesuggeerd dat je partner misschien de persoon is die hulp moet krijgen?
      Het is natuurlijk wel fijn als je wederkerigheid kan verwachten.
      De situatie waar je in zit is natuurlijk geen pretje en is voor jou ook slopend lijkt me.

      Je zou misschien op discord kunnen komen. daar zijn verschillende mensen met verschillende problemen gewoon om mee te kletsen of je hart te luchten.

      Ik doe er ook zelf aan mee en het is geheel vrijblijvend en anoniem.
      je kiest zelf wat je wilt vertellen.
      https://discord.gg/xpqA6trW

      En als je wilt kan ik je wel een luisterend oor geven.

      Groetjes

      Almeerder
      13-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Even kort mijn $0.02

      - het probleem is inderdaad niet dat we iets tekortkomen, maar dat we gewoon niet kunnen genieten van wat we wel hebben. Dat zit heel diep, dat kun je niet "even" aanpassen. Het jammer is dat we dat best doorhebben en dat onszelf ook weer aanrekenen en dat helpt niet echt.
      - het is inderdaad lastig om een partner te hebben die je niet goed begrijpt (omdat ze het niet leven niet hetzelfde ervaren, kunnen ze niks aan doen). Aan de andere kant, een relatie met twee HS'ers heeft denk ik ook wel uitdagingen. Ik denk dat je even naar de voordelen moet proberen te kijken in plaats van de nadelen.
      - HS'ers hebben (las ik net) vaak geen geweldige eigenwaarde. Dat herken ik ook. We moeten vaak bevestigd worden en de kleinste opmerking kan ons dagen of wekenlang van streek brengen en heel veel positieve feedback compleet vernietigen. Zo heb ik al decennia het gevoel dat ik in allerlei verbanden meer "getolereerd" wordt dan dat men echt prijs stelt op mijn aanwezigheid. Maar ik zie nu ook wel in dat dat voor een deel mijn eigen perceptie is. En ook voor een deel de introvertheid die wij als HS'ers vaak hebben. Als je introvert bent, zien mensen je niet. Ik heb intussen geleerd dat je meer aanzien krijgt door duidelijk aanwezig te zijn en dan op z'n tijd iets echt stoms te doen, dan met alle macht proberen dat te voorkomen, wat wij vaak geneigd zijn te doen. Alles om afwijzing te voorkomen. De realiteit is dat als ik zo was doorgegaan, dat ik nu nog steeds alleen en eenzaam was geweest, ben nu twintig jaar getrouwd :-)

      Helaas zijn dat dingen die wij als HD's extra op ons bordje krijgen en iets mee moeten zien te doen, maar het alternatief is wegkwijnen, de vraag is of je dat wilt.

      Toch iets langer geworden ;-)

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Hoop op meer rust en liefde voor mezelf (Verhaal 128)

    Goede morgen,

    Ik ben Mia en denk al vele jaren dat ik hooggevoelig ben.
    Wat ik voel is last hebben van spanning
    Vaak gericht zijn op de buitenwereld
    Niet echt goed weten van wat ik wil
    Kritiek soms als heel heftig ervaren
    Vol gevoel hebben in mijn hoofd
    Roodheid in mijn gezicht
    Zenuwachtig voelen
    Moeilijk op mijzelf kunnen richten wat goed voor mezelf is
    Vergeet vaak ook Goede adviezen van hulpverlening
    Val dan weer terug op mijn oude patronen
    Vind het ook best moeilijk om met mezelf om te gaan
    Denk dan gaan deze gevoelens dan ook nooit over
    Het is vaak aanwezig
    Heb het gevoel dat het vroeger minder aanwezig was
    Dat ik mij minder ergens wat van aantrok

    Lieve Groet Mia
    Mia
    31-03-2024
    Mia 2 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Hallo ja HSP, ben er vorig jaar mee in aanraking gekomen.
      Alles wat jij noemt herken ik.
      Heb er vorig jaar wat over gelezen en geluisterd.
      Helaas toen te weinig.
      HSP is ook energie verdeling.
      In de winter te weinig en zomers teveel.
      Naarmate je ouder word ga je er meer last van krijgen.
      Zo ben ik er achter gekomen.
      Ik zou er zo graag van af willen, maar daar kom je niet vanaf.
      Zoals ik al veel heb geluisterd is het ook een kracht.
      Als je weet hoe je er mee moet omgaan.
      En zoals ik nu denk had ik het al maar veel eerder geweten.
      Nu ik het weet, lees en luister ik veel.
      Ik hoop dat er een dag komt dat ik de kracht van HSP kan benutten.
      Ik heb het boek follow your senses aangeschaft.
      Hier lees ik vaak in.

      Koen
      05-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Vol gevoel in je hoofd, dat herken ik heel erg. Dat alles niet in-en-uit gaat, maar alles wat je meemaakt en mensen tegen je zeggen alleen maar erbij komt in je hoofd terwijl het al zo vol is. Het schijnt dat meditatie helpt, maar dat lukt me nog niet zo.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • HSP supplementen (Verhaal 132)

    Hoi,

    Om overprikkeling zoveel mogelijk te voorkomen slik ik supplementen.

    Sinds een tijdje neem ik Gaba en Sam-E.
    Daarvan heb ik wel het idee dat het iets helpt.

    Daarnaast neem ik ook nog andere supplementen, zoals een multivitamine, vitamine B, vitamine C, Magnesium (threonate) en L-Theanine.

    Ik ben benieuwd of andere mensen nog positieve ervaringen hebben met andere supplementen. Dan kan ik daar even op googlen en wellicht toevoegen aan mijn dagelijks mix. :-)
    EC
    14-04-2024
    EC 1 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik heb alleen het idee dat magnesium iets zou kunnen doen. En dan in een biologisch actieve vorm, bijvoorbeeld citraat. De oxide (die vaak verkocht wordt), wordt nauwelijks opgenomen en krijg je alleen maar darmklachten van.

      Er was een tijd dat ik het gevoel dat het echt werkte, maar nu heb ik al een hele tijd niet meer dat gevoel.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Gebruiken de meeste hsp'ers medicijnen? (Verhaal 77)

    Een vriendin van mij heeft hsp en die heeft medicijnen gekregen. Ik zelf heb dat niet. Gebruiken de meeste hsp'ers medicijnen?
    F
    > 2 jaar geleden
    F 8 Laatste bericht: 17-04-2024
    • Ik denk niet dat meeste hsp'ers medicijnen gebruiken, hsp'er zijn is geen ziekte, er zijn alternatieve middelen genoeg zoals bachbloesems die je kunnen helpen met bepaalde zakens die eigen zijn aan het hsp ' er zijn , vb; angsten, ik zeg nu maar iets maar bachbloesems kunnen je wel degelijk een beetje ondersteunen, maar ik ben geen dokter, als je vindt dat je nood hebt aan medicatie dan is er maar een adres, de huisdokter, of de psychiater,

      anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Ik gebruik bewust geen "medicijnen". Het leven puur ervaren is intens en ruw. Zoals het hoort. Niet de eenvoudigste weg. Maar wel de juiste. Althans voor mij

      Bert
      > 2 jaar geleden
    • Ik neem ook geen medicatie,mijn huisdokter is ook helemaal geen voorstander.Inderdaad Bert,het is helemaal niet de eenvoudigste weg.De laatste tijd weer gemerkt.

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Ik gebruik om de een a twee weken een temazepam 20 ml om een goede nacht te hebben en niet hoef te denken. Daarna kan ik er weer een tijdje tegen.

      Annelies
      > 2 jaar geleden
    • Ik gebruik antidepressiva, namelijk cymbalta. Ik ben er 15 jaar geleden ofzo mee begonnen omdat ik een depressie had door problemen op het werk. Ik merkte dat het mijn hooggevoeligheid verminderde. Op skireis gaan met een volle bus luidruchtige jongeren was ineens mogelijk.

      Maar het vermindert enkel, ik heb nog steeds veel last van hooggevoeligheid hoor. Vooral geluid en drukke plaatsen verdraagt ik moeilijk.
      Alcohol verdooft ook. Ik hou het niet lang vol op een feestje zonder een glas alcohol.

      Siska
      29-11-2023
    • Neen

      An
      02-01-2024
    • Ik heb ze gebruikt maar het is niet de oplossing,
      Acceptatie van deze mooie eigenschap, wat HSP is,
      brengt lucht.
      Koester jezelf, je mag er zijn!
      En zoek gelijkgestemden mensen, zodat je je veilig voelt.

      Frances (75 jaar)
      16-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Beter om geen "medicijnen" te gebruiken, kan ik uit ervaring zeggen.

      Ik heb een tijdje Sarotex gehad (SSRI), maar daar werd ik alleen maar heel erg moe van, hielp helemaal niet.
      Ik heb een paar keer een periode Sint-Janskruid gebruikt (met therapeutische dosering, niet de onwerkzame dosering die op de potjes staat). Ik word daar vlakker van, maar helpt ook niet echt.
      Jarenlang heb ik promethazine gebruikt, een sedatief. Helpt je wel om in te slapen als je weer eens helemaal onrustig bent, probleem is dat je er niet béter van gaat slapen en dat je er heel snel gewenning aan krijgt. Ook niet geweldig dus.

      Ik ben bang dat de beste aanpak acceptatie is. En dat is best moeilijk.

      Erik
      17-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Lotgenoten contact gezocht!! (Verhaal 133)

    Hoi,

    Ik heb het momenteel erg zwaar met het HSP zijn en m’n angsten/depressie.
    Ik heb al langere tijd enorme behoefte aan lotgenoten contact.

    Ik hoop dat er mensen zijn die een berichtje achterlaten met evt. Hun mail adres of telefoonnummer.

    Heel erg bedankt!!
    Ryan
    16-04-2024
    Ryan 1 Laatste bericht: 16-04-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Ryan,

      Je zou eventueel een discord kanaal kunnen joinen met mensen die allemaal hun eigen verhaal hebben.
      Ik heb het niet opgezet maar ben er wel lid van.

      https://discord.gg/VZeWjBRM

      Groetjes

      Almeerder
      16-04-2024
    • Reacties verbergen...
  • Ik kan geen aansluiting vinden bij mensen (Verhaal 44)

    Hoi ik ben een vrouw van 37 jaar oud ik weet niet zo goed hoe ik moet beginnen met vertellen maar ik heb me altijd anders gevoelt dan andere ik heb geprobeerd om in me school jaren ergens bij te horen maar ik voelde me buiten gesloten want ik werd gepest vroeger al op school en nu weleens nog steeds ik heb zelfs een IQ test laten doen omdat ik merkte er klopt iets niet maar heb verder zelf onderzoek gedaan en ben er achter gekomen dat ik een HSP.er ben en dat ik een oude ziel heb ik heb van allebei erg veel last omdat ik geen aansluiting
    bij mensen kan vinden bij mensen die het zelfde hebben zoals ik ....ja...ik kan goed met mij man praten maar hij heeft ook zo zijn eigen dingen aan zijn hoofd ....en ik wil meer mensen ontmoeten die het zelfde hebben ik ben heel erg gevoelig en kan ook gevoelens van andere overnemen dus zo ook negativiteit en andere gevoelens erg vervelend vind ik dat dit leven voelt soms zo eenzaam ondanks dat ik een gelukkige liefdesrelatie heb voel ik me zelf eenzaam en alleen ik wil me meer begrepen voelen misschien dat ik dan wat positiever in het leven kan gaan staan
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 7 Laatste bericht: 10-03-2024
    • Dankjewel voor je reactie op mijn bericht bedankt voor je advies ik ga het verder uitzoeken

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • En ik ga ook opzoek naar een therapeut

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Je bent niet de enige .lees en zoek veel over hsp meer begrip voor jezelf en maak positieve affirmaties over jezelf zoals: je bent goed genoeg♥️
      Je hebt niemand nodig voor acceptatie of bevestiging accepteer jezelf. Wees jezelf.

      Anoniem81
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken me helemaal in jouw verhaal en zou graag met je in contact komen.

      Liefs bo

      Bo
      03-06-2023
    • Zou ook graag contact willen met lotgenoten, voel mezelf ook vaak alleen als hsp er en ik heb ook een fijne partner die me respecteert als hsp er maar het soms niet begrijpt.

      Groetjes,
      Inge

      Inge
      22-10-2023
    • Beste, Ik voel heel erg met je mee....ben heel lang opgekomen voor mijn manier van voelen/denken....ben heel erg hoogsensitief en zeer hooggevoelig in combinatie door zware jeugd.....nooit een thuis gehad zeer destructief leven....voelde mezelf nooit begrepen of gezien.... heb mezelf als het ware groot gebracht.....mede een extra stem in mijzelf.... ook ik ben graag heel graag alleen... omdat ik geen aansluiting vind....tegelijk hunker ik naar mensen zoals ik! Diepgang....authenticiteit..... zelden te vinden..... ik heb een zeer eigen uitgesproken mening en zoek veel te ver door in alles, zover dat iedereen mij als een zottin of obsessive aanschouwd of vraagt van welke planeet kom jij ...... triestig....want ik begrijp hun bekrompenheid wel.....heb respect en begrip voor hen, die niet op mijn frequentie zitten maar niemand begrijpt mijn diepgang....of niemand probeert te denken zoals ik dit doe.....ik weet soms geen blijf meer met mijn gevoelens en emoties zo vermoeiend...... ik begrijp jou helemaal....

      Ik breng veel tijd door alleen naast men kids als alleenstaande... en als ik avondje stappen ga betrap ik mij op alcoholtoename anders neem ik alle mensen hun gevoelens issues over, en overzie ik alles... er zijn al vele mensen die zeiden jij kent mij precies beter dan ik mezelf ken.....

      Ik zou graag mensen in mijn leven ontmoeten die net als ik graag in de diepgang gaan op allerlei manieren om allerlei onderwerpen.... ik kan blijven praten....maar denk dat ik al veel gezegd heb...

      Ik ga gerust alleen uit eten of op reis....heb niemand nodig om leegte op te vullen....ben perfect gelukkig alleen....zou graag een levenspartner ontmoeten om mijn geluk en denkwijze mee te delen.....zeer vermoeiend allemaal.....als je bent groot gebracht In de verkeerde wereld....

      Groetjes jessie

      Jessica van loon
      09-03-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Hi Anoniem en Jessica,
      Herken heel veel in jullie verhaal. Ik vind altijd aansluiting bij alle soorten mensen, maar alleen door me enorm aan te passen aan hun. Zodra het de diepgang ingaat word het te persoonlijk voor ze en haken ze af en ik ook eigenlijk (of andersom :). Beetje alcohol erbij werkt perfect, dan heb ik ineens wel een filter. Ook ik ben volkomen gelukkig als ik alleen ben, maar vind het ook fijn om sociaal contact te hebben natuurlijk.

      Contact met andere hsp'ers zou fijn zijn, praatgroepen of iets ondernemen met een groep(je). Deze site lijkt me een goed begin.

      Marcus
      10-03-2024
    • Reacties verbergen...
  • Welke HSP'er met (jonge) kinderen herkend dit? (Verhaal 68)

    Hi iedereen, ik ben Roelof en ben met name op zoek naar ervaringen HSP vs ouderschap. Laat mij het kortachtig toelichten. De uitzonderlijke pandemische afgelopen 2 jaar met lockdowns, de zwangerschap van mijn vriendin en de geboorte van mijn tweede zoon, gesloten kinderopvang en scholen, thuiswerken mèt de zorg voor mijn de baby en peuterpuber, thuisquarantaine, ziektes waaronder corona, etc….. Ik liep al een tijd op mijn tandvlees met o.a. tot gevolg dat ik zeer licht ontvlambaar was. Niet goed voor mij en mijn gezin.....
    Verder heb ik een verleden met overgewicht, veel feesten en veel genotsmiddelen. Mateloosheid, problemen met beheersing. Waarom heb ik dat? Met deze vraag ben ik via de huisarts bij een GZ-psycholoog gekomen. Eerst de conclusie dat ik overspannen ben en 100% ziekgemeld.
    Daarna kwam de voorzichtige diagnose HSP en misschien een tikkeltje ADHD/ADD. Heb ik de HSP altijd willen verdoven? Wie weet. Nu mijn vraag. Ik hou natuurlijk van mijn kinderen maar ik trek het steeds vaker slecht. Loop met een gehoorbeschermers in en ben gewoon snel mentaal uitgeblust. Kinderfeest is voor mij bv topsport. Te veel prikkels, gillen, huilen, krijsen, vragen, zeuren, van alle kanten. Welke HSP'er met (jonge) kinderen herkend dit? Heeft iemand tips? Ik ben in ieder geval al gestart met cursus Mindfulness.

    Ik hoor het graag!

    Groet,
    Roelof
    > 2 jaar geleden
    Roelof 6 Laatste bericht: 07-03-2024
    • Mogelijk heb je wat aan het boek ‘Hoogsensitief ouderschap’ van Bieke Geenen

      Linda
      > 2 jaar geleden
    • Heel herkenbaar. Ik heb, in overleg met mijn partner, momenten op de dag dat ik me even terug trek om op te laden. Doe ik dat niet verander ik in een draak voor mijn omgeving. Mijn huidige partner houdt rekening met mijn hssp. In mijn vorige relatie was er geen begrip voor mijn overprikkeling en liep ik constant op mijn tandvlees. Probeer je partner hsp uit te leggen, dat het geen onwil is maar dat je anders in elkaar zit. Wat ook heel veel moois oplevert!

      Maike
      > 2 jaar geleden
    • Eigenlijk klopt alles in je reacties, maar natuurlijk niet fijn. Het is je grens. Besef dat dit leven in deze maatschappij niet gezond is. Een mens kan niet 6 ballen tegelijk omhoog houden. Eigenlijk kunnen we maar één ding tegelijk echt goed doen. We kunnen niet volledig werken en dan ook nog de perfecte ouder zijn. In deze tijd wordt er trouwens ook meer verwacht van jou als werknemer dan als ouder. En dan niet te vergeten al de digitale prikkels om ons heen. Alleenstaande ouders, bijvoorbeeld, die in de bijstand zitten worden verplicht om te werken. Dus de opvoeding van hun kinderen uit handen te geven, we moeten immers wel een bijdrage leveren aan de economie. Terwijl een door de eigen ouders opgevoed kind een enorme bijdrage kan zijn aan de maatschappij. We kunnen allemaal cursussen volgen, Roelof; mindfulness, assertiviteitscursussen, meditatie, maar morgen moeten we weer voor 150% voor onze werkgevers aan het werk. En als jouw kind ziek thuis is, wordt het een lastige om vrij van werk te krijgen. Wat geven we onze kinderen voor voorbeeld mee? Ik geloof dat we in een behoorlijk zieke maatschappij leven. Maar als jij aangeeft dat je niet mee kunt, ben jij gek, of ziek. Ben je een werkweigeraar en wil niemand naar je luisteren. Wat ik hiermee wil zeggen, is dat de wereld om ons heen erg onnatuurlijk is. Tegen ons gevoel indruist. Maar de meesten volgen gewoon klakkeloos, zodat het lijkt dat jij en velen met jou, vreemd zijn. Buiten de boot vallen dmv een diagnose. Omdat wij niet meegaan in de huidige beweging, mankeert er iets aan ons. Daar worden we boos van en begrijpen we niet hoe de rest van de maatschappij wel kan volgen. We zijn afhankelijk gemaakt en afhankelijkheid is 'niet vrij zijn'. Omdat jij wordt bekeken als ' te gevoelig', mankeert er iets aan jou. Stap jij maar eens bij het uwv naar binnen en geef je grens maar aan op basis van je gevoel. Vertel ze maar dat jij er voor je gezin wilt zijn. Je wordt weggezet. De genotsmiddelen zijn om je hoofd in rust/vrede te brengen. Is een gevaarlijk ding, ik herken het. Maar rust krijg je als je naar je zelf (je signalen) gaat luisteren. Maar met een gezin is dat een moeilijk ding. Wat alles lastig maakt, is dat we afhankelijk zijn gemaakt. We moeten in de maalstroom meelopen en dat doen we voor het geld. Zonder geld heb je geen huis, geen eten en drinken, geen zorg en geen rechten. Een groep mensen ziet dat, merkt dat, willen hun eigen weg gaan vanuit eigen vrijheid, maar weten niet hoe dat in dit land nog te doen is. We leven een onnatuurlijk leven. En ik denk, beste Roelof, dat dit is wat er onderhuids in jou zit. Maar corrigeer me als ik het verkeerd zie. Hartelijke groet, Dennis.

      Dennes
      24-09-2023
    • Allereerst wil ik je laten weten dat er wel heel veel extra speelde vanaf 2020 waar je als je als ouders van jonge kids extra uitgeput en zeer overprikkeld ( depri) van kan geraken.
      Ik heb zeker tips
      Maar ligt ook een beetje aan de leeftijd van je kids.
      Time timer
      2 afspraken maken voor jezelf ( me-time) en je partner ook.
      Back- up regelen qua oppas
      Er is meer zeker
      Maar let op !het zijn meestal geen iquick files.
      Warme groet Joyce

      Joycesenses
      29-09-2023
    • Hoi Roelof,

      Super vervelend voor je dat je dit zo ervaart! Flinke worstelingen gehad ook lees ik zo. En ik herken het! Ik heb 1 (heerlijk actieve, zeer graag kletsende, zingende, soms heel emotionele of woedende) zoon van 7, en zelfs daarbij ervaar ik, zeker in en na vakanties, dat ik snel overprikkeld raak. Ook ik heb regelmatig oordoppen in of gehoorbeschermers op in en om het huis. Ik heb het bijv écht nodig m'n dagen en momenten goed on te delen en ook te verdelen, zodat ik me toch ff een momentje terug kan trekken wanneer dat nodig is! Ik hoop dat je je er niet voor schaamt. Ik vond het zelf bijv stom eerst: waarom trek ik dat niet?! Vrienden hebben zelfs meer kinderen en meer werk enz, hoe dan?! Nog ervaar ik dat wel eens, alleen sinds ik HSP meer aanvaard en het serieuzer neem, snap ik mezelf wel beter. Geldt dit voor jou net zo? Zeker wat je omschrijft mbt corona-tijd... heb van vele HSP-ers, maar ook can Niet-hspers ;-), gehoord hoe intens ze dat vonden.
      Mocht je er een keer over door willen praten (voor mij eveneens fijn, mogelijk), laat het zeker weten.

      Linda
      21-10-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Hi Roelof,

      Hoe heb je het verdoven met genotsmiddelen vervangen? Of mee leren omgaan?

      Marcus
      07-03-2024
    • Reacties verbergen...
  • Welke oordopjes of welke koptelefoon (Verhaal 123)

    Vraagje

    Ik kijk graag films met oordopjes of een koptelefoon. Zo hoort ik de geluiden om mij heen minder. Maar de oordopjes jeuken, zitten niet lekker. Ik heb daar last van. Ik heb verschillende kop telefoons. Maar mij haren komen daar tussen langs. Dat is weg naar. Ze zitten ruim dus mij oor zelf voelt de kop telefoon niet ( komt het wel op mijn haar ) maar krijg als een beetje jeuk bij mijn oren.
    Iemand dit ook ? Tips? Welke zijn wel fijn?
    R Schonewille
    04-02-2024
    R Schonewille 1 Laatste bericht: 02-03-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Heb ik ook last van. Oordopjes kan ik niet verdragen, na een half uurtje moeten ze uit. Jeukende oren, pijnlijk en ongemakkelijk gevoel.
      Met koptelefoon (Sony) gaat, maar enkel als ik achtergrond geluid aan laat staan. Vanaf dat ik noise cancelling gebruik, beginnen mijn oren zich geïsoleerd te voelen ofzo. Dan voel ik een druk, en de kriebel direct opkomen. Dat hou ik niet langer dan half uurtje vol.
      Maar ook met ambient sound moet ik de koptelefoon soms afzetten of verzetten, en eens in de oren wrijven.
      Soms kan ik het gewoon niet verdragen, de ene dag is de andere niet.
      Gevoelige oren. Ben er ooit mee naar de dokter geweest, niks te vinden, maar onaangenaam gevoel. Heb toen te horen gekregen dat het wrslk met het middenoor heeft te maken dat gevoeliger is in werking.
      Ooit met de trein van Calais naar Engeland gereisd, wat een trauma, verschrikkelijke pijn gehad. Zeer drukgevoelig. Vliegen durf ik daarom niet. Schrik dat ik de hele reis ga janken vd helse pijn.

      Sally
      02-03-2024
    • Reacties verbergen...
  • Ik ben een 29-jarige vrouw met hsp en ook autisme. (Verhaal 119)

    Hallo,
    Ik ben een 29-jarige vrouw met hsp en ook autisme.
    Eenzaamheid is eigenlijk mijn grootste probleem.
    Dat brengt me veel verdriet.
    Ik raak snel overprikkeld, daarom kom ik niet meer buiten.
    Als er geen beterschap komt denk ik niet dat ik de 40 haal.
    Ik haal wel veel steun uit deze forums.
    Saar
    02-01-2024
    Saar 3 Laatste bericht: 22-01-2024
    • Beste Saar

      ik herken je verhaal. Ik heb ook autisme en een enorme gevoeligheid en daardoor isolement. Moest je graag wat chatten of zo, kan dat wat mij betreft, graag. Ik heb wel al de 40 gehaald weliswaar...

      mvg

      Jotta
      03-01-2024
    • Beste, ik herken je verhaal ,
      moest je graag chatten,
      ik ben 26 mvg

      mieke
      16-01-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Saar,
      Ik denk dat je al een goede stap in de richting hebt gezet door je verhaal hier te vertellen. Eenzaamheid is iets wat ik wel herken, hoewel ik een relatie heb. Ik merk dat het helpt om contact te zoeken, ook al is dat online. Daardoor kun je op je gemak je gedachten ordenen en je verhaal schrijven.
      In je eigen veilige omgeving kun je dan toch met iemand sparren over zaken die je bezig houden.
      Toch is het goed om ook af en toe naar buiten te gaan, al is het maar om een korte wandeling in je eentje te maken. Heb je al eens gedacht aan een hulphond? die zijn er ook voor mensen die mentale en psychische klachten hebben.
      Het is maar een idee.
      Ik hoop dat je de hulp krijgt die je nodig hebt. Ik wilde je even een hart onder de riem steken. Je bent niet alleen, ook al voelt dat wel vaak zo.
      lieve groet
      Esther

      Esther
      22-01-2024
    • Reacties verbergen...
  • Hoog gevoelig daardoor nu zwaar overprikkeld (Verhaal 120)

    Beste allen,

    Waar moet ik beginnen….
    Ik heb altijd als m’n hele leven het gevoel gehad dat ik anders was dan andere ik voelde me altijd al snel angstig, boos, onbegrepen en ook wel vaak depressief en alleen.
    Dit heb ik in m’n tiener jaren weg kunnen stoppen door het gebruik van drugs. Na m’n tiener jaren overleed mijn veilige haven m’n lieve moeder die mij als één van de weinige wel altijd begreep.
    Na het overlijden van me moeder is na 6 jaar ook me relatie stuk gelopen 1,5 jaar geleden doordat ik niet ben geaccepteerd om wie ik was. Ik kon niet aan de eisen doen van me ex die in korte tijd een kind,nieuw huis ,nieuwe auto en Ohja ook een “man” als vriend wilde hebben die door gaat en niet gevoelig is. Die tijd heeft me helemaal kapot gemaakt want ik probeerde iemand te zijn wie ik helemaal niet kon zijn. En vanaf dat moment wist ik nog steeds niet waarom ik anders was dan andere. Ik raakte in een zware depressie en een gegeneraliseerde angststoornis tot gevolg.
    Nu 1,5 jaar later begin ik steeds meer het vermoeden te krijgen dat ik hooggevoelig ben en zou graag in contact willen komen met lotgenoten (en het liefst mannelijke hooggevoelige) omdat ik mega zoekende ben hoe ik me leven verder kan invullen. Op dit moment ben ik zwaar overprikkeld omdat ik de afgelopen half jaar toch weer geprobeerd heb om me schouders eronder te zetten omdat ik steeds niet wist wat er nu met mij was. Ik hoop graag een bericht te ontvangen voor verdere contact.
    Ryan
    15-01-2024
    Ryan 0 Laatste bericht: 15-01-2024
  • Zwaar gevoel op de maag.. (Verhaal 108)

    Beste mensen allemaal,

    Ik ben HSP loop al hele tijd met een zwaar gevoel op de maag..
    Al 20 jaar ben ik bevriend met iemand waar het goed mee ging.
    De kinderen zijn even oud, we gingen samen naar de speeltuin etc..ik heb genoten van deze tijd.
    Nu zijn mijn kinderen echter pubers, met een eigen agenda..onze ouders zijn zorgbehoevend geworden en ook ikzelf ben veranderd.
    Ik geniet meer en meer van het 'alleen ' zijn.

    Nu had ik met deze vriendin de gewoonte om paar keer per week op vaste tijdstippen te bellen ( meer dan een uur) en om de twee weken eens af te spreken.

    Ik weet niet wat er gebeurd is, er is geen ruzie of zo , maar ik KAN het niet meer...
    Ik ben veranderd en ik wil niet meer afspreken of bellen, echt ik wil liefst alleen zijn op mijn vrije momenten en gaan wandelen met de hond.

    Ik heb haar al aangegeven dat ik niet (vaak) meer kan bellen, dat ik moe ben en geen energie heb, dat ik s avonds niet meer tot bij haar kan rijden ..
    dat ik teveel zorg heb...maar nee ze blijft me trouw bellen op de vast tijden en ik word er gek van dat ik dan niet (wil) opnemen, dan heb ik weer een schuldgevoel

    Velen zeggen 'ja vriendschap van 20 jaar dat kan je toch niet stoppen' maar echt ik trek het niet meer...

    Als ze belt krijg je er trouwens weinig tussen , ze praat vooral over zichzelf..

    HELP wat kan ik doen aub

    Groetjes
    Bieke
    09-10-2023
    Bieke 3 Laatste bericht: 11-01-2024
    • Ze praten altijd over hun eigen ze vinden hun eigen belanrljk

      An
      02-01-2024
    • Eerlijk je grenzen aangeven, waarom je dit niet meer wil. Als je je dan laat vallen is het geen vriendin. Succes.😉

      Groetjes,
      Inge

      Anoniem
      02-01-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Je bent tenminste eerlijk naar haar toe dat Jij er mee wilt stoppen omdat het teveel wordt voor je en rust zoekt.
      Dat kan wel stoppen na 20 jaar.
      Andere mensen zoeken naar een stok om de schuld bij de ander neer te leggen en zo een relatie te beëindigen.

      Zeg het haar nog eenmaal op een duidelijke vriendelijke manier. Zeg dat de schuld niet bij haar ligt, dat je er mee stopt. Dat je meer tijd voor jezelf wilt, en rust omdat je dat nodig hebt. Als ze daar geen begrip voor heeft, hoef je je ook niet schuldig te voelen dat je de telefoon niet opneemt, of helemaal blokkeert.

      Ad
      11-01-2024
    • Reacties verbergen...
  • veel mensen zien mij als 'de gek' (Verhaal 19)

    De combinatie van HSP en HB met veel emotioneel begrip over jezelf is erg vermoeiend. Veel mensen zien mij als 'de gek' en soms, zoals nu, is alles veel te veel gevraagd (mentale instorting van de ziel) en kan ik er helemaal niets bij hebben.

    Ik weet echt niet hoe ik dit moet aanpakken, het openbaar vervoer vermoeit me zo erg (meer dan mijn studie zelf) ..... pffff heb er nu serieuze fysieke klachten van.....
    ik weet het nietmeer
    Michelle
    > 2 jaar geleden
    Michelle 1 Laatste bericht: 03-01-2024
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi Michelle

      ik ben vertrouwd met die combinatie, alsook met het emotionele gedeelte waarover je het hebt. Bij mij is het vooral in de woonsituatie en sociale contacten dat ik dit als erg belemmerend ervaar. Moest je watwillen uitwisselen samen, verneem ik dat graag.

      Jotta
      03-01-2024
    • Reacties verbergen...
  • Gevoelig aan straling EN aan chemische geuren (Verhaal 118)

    Zijn hier nog mensen die gevoelig zijn aan straling van gsm, wifi etc EN aan chemische geuren. Ik vind dat zo'n lastige combinatie, die sociaal gezien een erg isolerend effect heeft. Ik zou dan ook graag in contact komen met verstandige mensen, verbinden op een emotioneel ontwikkeld niveau ook.
    Jotta
    02-01-2024
    Jotta 0 Laatste bericht: 02-01-2024
  • HSI.. H-S-wat? Hoogsensitieve introvert! (Verhaal 96)

    Wat fijn om ieders verhaal te lezen, met heel veel herkenbare zaken! Zelf ben ik een HSI. Je zult nu denken: "Een H-S-wat??" Hoogsensitieve introvert! Ik ben vroeger belachelijk gemaakt voor het feit dat ik als kind zijnde snel en vaak moest huilen. Leerkrachten moesten elke keer weer zeuren dat ik altijd zo stil in de klas was. Ik kan je zeggen, dit had mijn zelfvertrouwen echt niet veel goeds gedaan. Mijn emoties ben ik gaan opkroppen naarmate ik groter werd. Het "stil zijn" nam toen de overhand. In de baantjes die ik heb gehad, was het "stil zijn" blijkbaar een big issue. Ik was er ooit bijna door ontslagen, maar godzijdank zag betreffende leidinggevende in dat het heel dom zou zijn om iemand, die goed haar werk deed, te gaan ontslaan vanwege mijn rustige aard.
    Het heeft lang geduurd voor ik mijn HSI-zijn kon omarmen. Fast forward, ik was 25 jaar. In dat jaar kwam ik er middels een test achter dat ik hoogsensitief was. Ik ben toen mij meer gaan verdiepen in dit onderwerp (denk ook aan Elain N. Aron) en ik ontdekte ook de "MBTI" (Myers-Briggs Type Indicator. Voor de liefhebbers: ik ben ISTJ). Uiteindelijk kwam ik hierdoor ook terecht op het onderwerp "introversie". Man, de puzzelstukjes vielen opeens op z'n plek!! Ik concludeerde: ik ben helemaal geen jankebalk, niet kleinzerig, niet contactgestoord en ook niet gek! Ik merkte aan mijzelf dat ik steeds meer naar mijn lichaam ging luisteren: vaker mijn (muziek)oordoppen in - vooral als ik weer verplicht naar kantoor moest, vaker rustmomenten nemen, nóg eerder naar bed, wat vaker naar de schoonheidssalon om de spieren in mijn schouder/bovenrug/nek goed los te maken. Maar denk ook aan: niet meer naar concerten/bioscoop/te drukke evenementen. Geen zorgen, ik mis er echt niets aan en ik heb andere, leukere dingen die ik daarvoor in de plaats kan doen waar ik ook echt blij van word (funfact: ik werd vroeger ook belachelijk gemaakt voor het feit dat ik nooit naar de discotheek of iets dergelijks ging.... "Wat een saai leven heb je zeg!!!" / "Kluizenaar!" kreeg ik naar mijn hoofd geslingerd).
    Behalve dit alles, heb ik ook flink gesnoeid in mijn toxische vriendschappen. Die deden mijn introversie geen goed, dit heeft ertoe geleid dat ik tegenwoordig geen vrienden meer heb. Hier heb ik echt bewust voor gekozen, ik werd gewoon niet meer gelukkig van (geforceerde) contacten onderhouden met personen. Of ik mij weleens eenzaam voel? Nee, eerlijk gezegd niet. Toen ik mijn vriendschappen nog had, toen voelde ik me vaak eenzaam - ik was door een aantal mensen niet goed behandeld c.q. ik was de gever en zij waren de nemers. Ik leef nu met mijn man en kind en zij zijn de enige mensen die mij gelukkig maken. Met mijn man kan ik ook alles doen, op een introvertvriendelijke manier. Nooit was mijn HSI-zijn een probleem voor hem.
    In mijn jongere dacht ik: "Hoe ga ik het overleven in deze shitty, extraverte maatschappij?", "Ga ik wel oud worden op deze shitty, extraverte wereld?", "Wat doe ik hier, hoor ik wel hier?"... Ik had toen echt zóveel (negatieve) gedachtes in mijn hoofd, als ik er nu aan terugdenk schrik ik er wel even van. Zeker omdat ik momenten in mijn leven had, dat ik echt een vrolijke meid was (helaas raakte ik tussen 2010 en 2014 in een flinke depressie door wat vervelende gebeurtenissen, ik ben nog altijd niet de oude). Ik weet niet of er hier mensen zijn die ook met deze gedachtes lopen... indien ja: je bent niet alleen!
    Hoe het momenteel met me gaat: vorige week had ik een shitty werkweek, met de vrijdag (17 maart) als kers op de taart. Iets op m'n werk ging niet zo lekker dat ik na het uitloggen in huilen ben uitgeschoten van alle overprikkeling, pijn in schouders/nek (wat ik wel vaker heb), opgejaagd gevoel. Ik moet ook wel toegeven: die domme collega's van mij geven me regelmatig irritatie (stress?) en dan ben ik na zo'n werkdag ook gelijk uitgeput, ik lig regelmatig al 19:00 uur in bed van vermoeidheid. Deze keer was het wel zo vervelend, dat ik de zaterdag de hele dag met een opgejaagd gevoel zat, veel piekeren. Zondag werd ik wakker met een FLIIINKE hoofdpijn, zodanig dat ik er van heb overgegeven. Ik heb ook de gordijnen dicht moeten houden (en het gekke is: ik heb niet eerder zo'n hoofdpijn meegemaakt). Dit alles baarde mijn man wel zorgen, die denkt dan ook dat mijn lichaam nu vol stress zit en wil mij ook om die reden naar de dokter sturen. Ughh, ik denk dan meteen terug aan de stomme collega's van vroeger die me altijd een "stresskip" noemden...
    Zo zie je maar: een hoogsensitieve introvert zijn is niet altijd even makkelijk, maar ik weet nu dat het hoe dan ook altijd wel goed komt. Zoals mijn man altijd zegt: "after hardships comes ease". Ik hoop nog meer verhalen te mogen lezen van andere hoogsensitieve introverts, maar wat ben ik blij dat ik niet de enige ben op deze wereld met "HSP struggles"!!
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 4 Laatste bericht: 29-12-2023
    • Beste jij,

      Wil ff laten weten dat je het mooi hebt verwoord! Ik denk dat jij echt een tof persoon bent en jouw gezin boft maar met jou!

      Mandy
      11-05-2023
    • Dag lieve Mandy, sorry voor deze suuuper verlate reactie - maar ik ben blij om je reactie te lezen :-D !! Dankjewel !!

      Anoniem
      06-09-2023
    • Heel herkenbaar, hier nog zo'n introverte hooggevoelige persoon. Daarbij ook nog eens tinnitus waardoor ik echt niet tegen harde geluiden kan. Ik blijf weg van verjaardagen en feestjes en mis er niks aan, is beter voor mezelf en er zijn genoeg andere leuke dingen te doen!
      Zo te lezen heb jij ook een flinke migraine aanval gehad. Alles stuit op veel onbegrip maar doe wat voor jezelf het beste is. Sterkte 🌹

      Herkenbaar
      13-10-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Jammer dat je, zoals je zegt, op je werk 'stomme collega's' hebt die je niet begrijpen. Denk je dat er, als je wat meer uitleg zou kunnen geven over je HSP aard en stressgevoeligheid, er meer begrip zou kunnen ontstaan op de werkvloer? Meer onderling begrip en meer transparantie kunnen leiden tot meer verbondenheid zodat je je meer gewaardeerd voelt. Dit is voor veel HSPs een belangrijke waarde.
      Aangezien je bericht al van een tijd geleden is hoop ik dat het inmiddels wat beter weer met je gaat op je werk. Ik kan me erg goed inbeelden hoe vervelend die situatie voor je moest zijn. Ben er zelf ook mega gevoelig aan.

      Gwen
      29-12-2023
    • Reacties verbergen...
  • HOOGGEVOELIG en de HUIDIGE MAATSCHAPPIJ (Verhaal 91)

    Mijn vraag aan mede-hooggevoeligen :
    Vinden jullie het nog leefbaar in deze wereld ? Als hooggevoelige ben je zowat gehandicapt - zo ervaar ik het. Het is alleen te overleven als je jezelf genoeg kunt terugtrekken en tegelijkertijd enorm alert bent op wie en wat er (eventueel ) op je afkomt / af kan komen.
    Eigenkijk is het een absurde wijze - om zo door het leven te moeten gaan.
    Wie herkent dit ?

    afz. BLEU
    > 2 jaar geleden
    afz. BLEU 4 Laatste bericht: 29-12-2023
    • Ja ik snap je volkomen
      ik leef al 2 jaar een terug getrokken leven
      maar dat is ook geen leven ,
      ben sinds mei alleen mijn enige dochter
      is toen op zichzelf gaan wonen ,
      dus ben 24/7 alleen ik kan niet meer
      wennen aan mensen ze zijn als een open
      boek zo lees ik hun
      en dat zijn geen leuke verhalen jammer genoeg ,maar zo alleen word ik er ook niet beter op maar weet me nu geen raad ,ik leef van dag naar dag ben niet meer vrolijk lijkt alsof het leven uit mij is gegaan zo voel ik me dan

      Sunshine
      > 2 jaar geleden
    • De maatschappij is zo enorm snel en gestresst geworden dat het eigenlijk voor geen enkel mens vol te houden is. Ook niet voor mensen die niet hooggevoelig zijn. Zie het enorme aantal burn outs tegenwoordig. Als hooggevoelig mens is het gewoon niet bij te houden. En we moeten dat ook helemaal niet willen. Maar ik herken je vraag zeker. Ook ik vind dit zelf soms nog moeilijk. Je wil toch graag mee doen en vaak lukt dat gewoon niet. En die balans vinden vindt ik lastig.

      Anoniem
      01-04-2023
    • Ja ik herken dit ook. Het liefst ben ik thuis in mijn veilige omgeving. Overgevoelig zijn is geen pretje. Maar soms moet je deelnemen aan de maatschappij. En als je dan Hsp en introvert bent bakt het niet mee.

      Patsy
      05-12-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik ben ook het liefst thuis of in de natuur, leef graag op mijn eigen ritme /in mijn eigen bubbel en dan kan ik best gelukkig zijn. Maar ik heb de grootste moeite op het gebied van werk. Ik raak snel overprikkeld, al in de simpelste functies. Gewoon al het woon/werk verkeer moeten trotseren in de stad maakt mij extreem moe. Ik heb een aantal keer een tijd lang naar werk moeten zoeken. Dat is echt de hel voor mij. Zo onder druk staan en je moeten bewijzen. Ik raak mezelf dan helemaal kwijt, voelt echt als mentaal ziek zijn. Hoe ervaren jullie je professionele leven?

      Gwen
      29-12-2023
    • Reacties verbergen...
  • Alsof ik enorm veel vuur en woede in me heb (Verhaal 116)

    Hoi allemaal,

    Ik kan soms heel intens zijn, alsof ik enorm veel vuur en woede in me heb. Ik ben over het algemeen een superrustig en vriendelijk iemand die alles kapot relativeert, in de eerste plaats mezelf. Ik maak me ook nooit in iets druk. Maar als ik onrechtvaardigheid zie of ervaar, of wanneer het bedrijf waarvoor ik werk vierkant draait, kan ik énorm intens verongelijkt worden en dan kan ik heel confronterend zijn. Ik haal dan heel direct alle pijnpunten aan, waardoor mijn gesprekspartner nogal overrompeld wordt. Ik voel dan zoveel vuur in mij, dat ik er zelf ook wel door opgebrand raak. Ik vraag me dan voortdurend af hoe zoiets mogelijk is en het idee en intense gevoel laat me dan heel moeilijk los.
    Belinda
    21-12-2023
    Belinda 0 Laatste bericht: 21-12-2023
  • Een diepe voeler en een diepe denker (Verhaal 71)

    Ik ben al wat ouder en heb mijn HSP aardig goed een plekje kunnen geven. Wel heb ik heel veel moeite met deze turbulente tijd. Ik ben niet alleen een diepe voeler, maar ook een diepe denker, die snel allerlei verbanden ziet, die andere mensen niet altijd gelijk zo zien. Er gebeurt nu in korte tijd zóveel in de wereld, dat ik het amper kan verwerken. De coronatijd heb ik erg zwaar gevonden (ook omdat mijn man tot de risicogroep behoort en ik in de zorg werk). En ik heb het ook erg moeilijk met de klimaatproblemen de oorlog in de Oekraine en de wereldwijde gevolgen hiervan...
    Is dit bij meer mensen herkenbaar? Wat voor emoties roept dit bij jullie op? En wat zetten jullie er tegenover?
    Gerda
    > 2 jaar geleden
    Gerda 3 Laatste bericht: 17-12-2023
    • Alles in zijn oneindige dualiteit in conflict met ons geweten.

      De juiste woordkeuze beinvloed uw gedachtengoed.

      Bert
      > 2 jaar geleden
    • Zoooo herkenbaar.

      Patsy
      14-12-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Zeer herkenbaar wat u schrijft. Ik lees geen krant en kijk geen nieuws meer door al die toestanden

      Marianne
      17-12-2023
    • Reacties verbergen...
  • Dat bepaalt eigenlijk veel in mijn leven.. (Verhaal 114)

    Wat ik zelf heel moeilijk vind als HSP er is het overgevoelig zijn.
    Een stemming die ik heel erg goed aanvoel zowel in groep als individueel. Of er een gespannen sfeer hangt heb ik gelijk door.
    Dat bepaalt eigenlijk veel in mijn leven.. want dat vind ik erg moeilijk.
    Kan ook paar dagen van slag zijn door moeilijkheden waar een ander zo overheen stapt.
    An
    10-12-2023
    An 0 Laatste bericht: 10-12-2023
  • Acceptatie van wie je bent en je talent (Verhaal 112)

    Als super HSPerke met een super HSP dochtertje lees ik tot vandaag alle wetenschappelijke publicaties en bezit alle boeken, de laatste prima boek van Séverine Van De Voorde nl, Hoogsensitief omgaan met stress. Er staat maar 1 foutje in, en zal haar dat nog wel laten weten. En volgde eveneens aan de VUB de opleidingen. Niet om te coachen, maar om er zelf mee te leven. Wel hier een leuk simpel voorbeeldje.
    Mijn dochter en ik accepteren dat we super zijn. Honderd maal meer zien, voelen, associëren met ons zeldzaam brein. Dus wat doen we graag. Samen eens naar een kleine cinemazaal gaan, waar weinig volk is. Onze oordopjes dan nog gebruiken voor de achtergrond geluiden. En dan hand in hand naar een filmpje kijken. Daarna gaan we soms eten in een bistroke waar best nog niemand of weinig volk is.
    Dus genieten kan perfect, en zo hebben we nog een 100 tal voorbeeldjes. Ook al beschrijft een universitair ziekenhuis dit bij 1 van ons als ‘ functioneel hersenletsel’. Omdat we de anderen niet alleen zien, maar ook letterlijk voelen. Hier mee omgaan is al een full time job 🙂
    Ga ik naar mijn projectje in Nepal, dan ben ik 100% mezelf, daar past ons talent in het biotoop. Hier in het scheve commerciële pionnenwereldje hebben we geen goed biotoop.

    Ik wens iedereen eerst acceptatie van wie je bent en je talent. En dan je laten bijstaan indien nodig om wat verder te stappen op er mee om te gaan in het scheve biotoop.
    Lieve groet
    Johan
    Johan
    11-11-2023
    Johan 0 Laatste bericht: 11-11-2023
  • Last met ONVERWACHT bezoek (Verhaal 111)

    Ik heb zoveel last met ONVERWACHT bezoek. Heb het er heel moeilijk mee.
    Bianca
    11-11-2023
    Bianca 0 Laatste bericht: 11-11-2023
  • Ik heb mij nooit begrepen gevoeld (Verhaal 110)

    Sinds kort tijdens een EDMR sessie er achter gekomen dat ik HSPer ben. Vroeger weg gezet als borderliner en dat heeft wel zijn stempel gedrukt. Ik heb mij nooit begrepen gevoeld. Ook bij mensen vind ik weinig aansluiting. Gesprekken met anderen vind ik zeer vermoeiend, ik wordt letterlijk leeg gezogen. Vaak vind ik mensen niet oprecht over komen en beginnen mijn voelsprieten te steigeren. Ze willen niet verder kijken dan hun eigen neus, dus inzien dat ik anders ben gebeurd dan ook niet.
    Zorgzaam, lief en oprecht met een grote liefde voor dieren. Alleen weet ik nooit waar ik in over moet praten in een groep. De meer dominantere personen zijn meestal aan het woord en ik klap dan helemaal dicht. Heeft er iemand tips? Mijn wereld bestaat nu voornamelijk uit mijn eigen gezin, waardoor ik mij toch soms erg eenzaam voel.
    Mandy
    29-10-2023
    Mandy 1 Laatste bericht: 06-11-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Beste Mandy,

      Wat vervelend voor je, ik begrijp wat je bedoelt en kan ook voelen hoe dit is vooral ook in een groep ben ik de luisteraar omdat de wat jij schreef dominante personen altijd het woord moeten voeren en over zichzelf praten. Heel vermoeiend !

      Tips voor jou ga ook over jezelf praten over probeer deze dominante personen te vermijden.

      Geniet van je gezin, en bijvoorbeeld de natuur, stilte en dieren. Ga vooral op je gevoel af, ik doe dit ook dan ben ik liever meer alleen dan dat ik onder de mensen ben.

      Succes. 😉

      Groetjes,
      Inge

      Anoniem
      06-11-2023
    • Reacties verbergen...
  • Hooggevoelige vrouwen (Verhaal 109)

    Graag zou ik in contact willen komen met hooggevoelige vrouwen. Ik ben 52 en ik voel mezelf zo alleen hierin. Mijn partner begrijpt me wel en respecteer me ook zoals ik ben en dat is echt waardevol. De verhalen die ik hier lees spreken mij zo aan en het is moeilijk om mensen te vinden die ook hooggevoelig zijn.
    Misschien leuk om eerst te appen en dan elkaar te ontmoeten. Ik woon zelf in de buurt van Helmond / Eindhoven.

    Ik hoop op een oprechte reactie.
    Alvast bedankt.

    Groetjes,
    Inge
    Inge
    22-10-2023
    Inge 3 Laatste bericht: 06-11-2023
    • Hoi Inge,

      Ik ben ook hooggevoelig en weet het niet goed om te buigen naar iets positiefs. Voel me enorm onbegrepen en dat vooral door mijzelf..
      Als je wil kunnen we wel appen.
      Ik woon in Brabant.

      Groet,

      Jessy

      Jessy
      28-10-2023
    • Hoi Jessy,

      Dankjewel voor je reactie wat leuk !

      Hoe oud ben je en waar woon je in Brabant ?

      Groetjes,
      Inge

      Inge
      06-11-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Jessy, ik begrijp dat je jezelf onbegrepen voelt, dit kan echt vervelend zijn. Ik weet hoe het voelt, maar accepteer jezelf zoals je bent. Je bent goed zoals je bent.

      Het lijkt me leuk om te appen.

      Groetjes,
      Inge

      Inge
      06-11-2023
    • Reacties verbergen...
  • Alles viel op zijn plek (Verhaal 106)

    Hoi, ik ben nu 57 jaar oud en kwam er ongeveer 3 jaar geleden achter dat ik hoog sensitief ben. Alles viel op zijn plek en kan ik eindelijk verklaren. Ik zit er nu helemaal doorheen. Vaak depressief en ik besef dat ik hulp moet zoeken. Het ergste is dat mijn naaste omgeving mij niet begrijpt. Ik ben dan ook heel blij om te lezen dat er meer mensen zijn als ik en dat ik mijn verhaal kwijt kan. Groetjes Tony
    Tony
    30-09-2023
    Tony 1 Laatste bericht: 26-10-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Hi Tonny,
      Ik heb je stukje gelezen.
      Ook ik ben er helaas laat achtergekomen dat ik hoogsensitief ben.
      En inderdaad, het ergste/zwaarste is toch wel dat je directe omgeving, zelfs je familie je niet begrijpt (kan ik me daln nog enigszins voorstellen) Maar erger is dat ze je framen... en geen enkele interesse hebben, moeite doen om te vragen, wat speelt er nu echt in jou..

      Rob
      26-10-2023
    • Reacties verbergen...
  • Graag jullie ervaringen na jullie vakantie (Verhaal 81)

    Hoi allemaal,

    Ik ben een vrouw van 53 en wil graag weten of er nog meer mensen zijn die zich zo rot voelen na een vakantie?

    Ik verheugde mij erg op mijn vakantie(5 dagen) samen met mijn vader,kinderen,schoondochter en kleindochter.
    Ik heb alleen echter dat ik toch niet echt kan genieten van de vakantie maar als het einde aanbreekt ben ik toch verdrietig en angstig.
    Bij het afscheid nemen als we weer naar ons eigen huis gaan staan de tranen achter mijn ogen en weet ik dat ik de komende tijd mij rot ga voelen en het liefst weer terug wil. Ik heb ook moeite met afscheid nemen van het vakantieadres en maak overal foto's van zoals bijvoorbeeld van de binnenkant van het vakantiehuisje.
    Ik voel mij zo anders dan andere mensen hierin.
    1 van mijn zonen die mee was op vakantie is ook een HSP persoon net als ik en wij gingen wel elke dag even samen wandelen om de drukte van de andere even te ontvluchten.
    Hebben meer mensen dit rotgevoel na een vakantie ?
    Ik heb wel een (slechte) relatie en woon alleen waar ik mij vaak eenzaam voel maar had dit vroeger ook al als kind en ook later als gezin.
    Ik kan er moeilijk mee omgaan dat ik zo anders ben en ook vaak in de morgen erg angstig ben als ik alleen ben.
    Graag jullie ervaringen na jullie vakantie.


    Grt Patricia
    Patricia
    > 2 jaar geleden
    Patricia 3 Laatste bericht: 21-10-2023
    • Hier ook veel last na vakantie.

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • In februari had ik twee weken vakantie... gelijk de eerste dag van mijn twee weken vakantie begon het al in mijn hoofd: "Bah bah ik heb echt zó geen zin na mijn vakantie". De laatste twee dagen van mijn vakantie kreeg ik zoveel angstgevoelens, ik was er echt niet lekker van. Het liefst zou ik permanente vakantie willen hebben.

      Rinwell
      > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • Herken ik wel eea van!!

      Linda
      21-10-2023
    • Reacties verbergen...
  • Ze roddelen over mij (Verhaal 107)

    vanaf de eerste klas ben k heel erg gepest en heb toen met een vertrouwenspersoon over gepraat enz en ze heeft me best wel geholpen toen kreeg ik eind 2e vriendinnen en nu roddelen ze over mij
    anoniem
    07-10-2023
    anoniem 0 Laatste bericht: 07-10-2023
  • Meer inzicht gekregen in hoe ik ben (Verhaal 24)

    Naar aanleiding van een reactie die ik gelezen heb, heb ik weer iets meer inzicht in hoe ik ben. Het is mij duidelijk dat ik hooggevoelig ben, maar ik was aan het twijfelen want ik heb wel last in gezelschap of in een winkel om de geluiden en rumoerigheid. te ondergaan, maar dat gaat wel vrij snel weer over als het voorbij is. Waar ik heel veel last van heb is als ik zie en voel dat kinderen het zwaar hebben, en als ik zie dat ze zich niet begrepen voelen. Dat vind mijn omgeving overdreven en ze begrijpen niet wat ik zie, ik heb geprobeerd om aan te geven wat ik voel en zie met de beste bedoelingen , maar dat is mij zeer kwalijk genomen. Ik probeer ook altijd ellende op tv niet te zien ik word daar beroerd van . Ik zou heel graag met mensen willen praten die begrijpen wat ik voel . Ik woon in Apeldoorn en hoop op een reactie. Gr.
    Adrienne
    > 2 jaar geleden
    Adrienne 1 Laatste bericht: 30-09-2023
  • Ik mag dat klaarblijkelijk nooit andersom verwachten (Verhaal 69)

    Terwijl ik als HSP'er altijd heel empatisch ben naar mijn omgeving toe, begrip toon waarom ze dit of dat doen/zeggen, ook al kwetst het mij...mag ik dat klaarblijkelijk nooit andersom verwachten. Iedereen in mijn naaste omgeving weet dat ik zeer hoogsensitief ben. Het gebeurt zeer zelden dat ik boos ben of laat zien hoe zwaar ik me gekwetst voel. Maar wanneer ik dat dan toch eens laat merken -en ja, ik reageer dan heel heftig - omdat het zo fel binnenkomt...dan is er zelden begrip voor mijn gekwetstheid.Het gaat dan eerder over het hoe ik heb gereageerd dan het waarom...Ze vinden dat ik overdrijf, dingen zie of voel die er niet zijn,...Dan blijf ik gekwetst en onbegrepen achter...en ben dan toch degene die de brokken weer moet lijmen...Zo pijnlijk, zo vermoeiend...dat ik van de wereld wil verdwijnen, het soms opgeef om me onder mensen te begeven...
    Helena
    > 2 jaar geleden
    Helena 6 Laatste bericht: 27-09-2023
    • Herkenbaar, veel sterkte

      Anon
      > 2 jaar geleden
    • Herkenbaar soms denk ik wel is ik kan net zo goed niet bestaan, maar dat klinkt weer te heftig. Ik geef het elke keer ook op met mensen en kies voor mezelf, maar dan toch moet ik conflicten weer lijmen altijd weer energie in niks stoppen

      Pat
      > 2 jaar geleden
    • Heel herkenbaar en heel vermoeiend.

      Anoniem
      21-08-2023
    • Jouw verhaal is heel herkenbaar Helena. Ik heb geen vastgestelde hoogsensitiviteit, al heb ik wel soortgelijke eigenschappen. Zelf ben ik ook heel empatisch ingesteld, en is het ook een gemis wanneer ik het nodig heb en niet begrepen wordt. Ik herken het gevoel te willen verdwijnen, dat heb ik een aantal jaar geleden ook gehad, maar probeer het mooie en de kracht van de hoogsensitiviteit te zien. De mensen die ik heb meegemaakt die HSP zijn, zijn de mooiste mensen die ik heb meegemaakt. Met wat ik lees over hoe jij je empatisch opstelt naar anderen, geloof ik dat jij ook een heel mooi mens bent. Je hebt je verhaal al een tijdje geleden geschreven. Ik hoop dat je inmiddels mensen hebt gevonden die empatisch voor jou zijn wanneer jij het nodig hebt

      Danny
      26-08-2023
    • Heel herkenbaar, maar waarom moet jij die conflicten weer lijmen. Als jij je grens aangeeft, je gevoel volgt, dan is dat oke. Jij voelt je daar onprettig bij dat mag je aangeven, zij kunnen ook aan zelfreflectie doen. Doen ze dat niet, dan ben ik ze liever kwijt. Je moet naar je eigen gevoel luisteren, zodat je je zelf niet opbrand. Hoop dat je met mijn geschrevene iets kan.

      Liever anoniem
      04-09-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Heeel herkenbaar.
      Het maakt dat het voor mij voelt dat ik de hele wereld op mijn schouders draag en ik heb niet het gevoel dat ik begrepen wordt, gesteund wordt of serieus genomen wordt

      Wendy
      27-09-2023
    • Reacties verbergen...
  • Ra ra, wie ben ik? (Verhaal 105)

    Ra ra, wie ben ik?
    Ben inmiddels 62, heb een minder leuke jeugd gehad in een pleeggezin van mijn 3de tot 5de jaar. Op mijn 8ste nog een jaartje internaat mogen meemaken (tja, een mens kan wel eens sarcastisch worden). Weet sinds 3 maanden dat ik hoog sensitief ben. Heb dat zelf moeten ontdekken. Diverse therapieën gehad (die uiteraard niet hielpen) Na 2 burnouts en een diepe depressie en met het inzicht HSP te zijn vraag ik me nu af wie ik nu echt ben. Heb me zo vaak moeten aanpassen.
    Voor wie wel eens een dekbedovertrek in de wasdroger heeft gehad : zo helemaal in zichzelf opgerold voel ik mij. Wil de echte Luke opstaan ? Zou hem heel graag eens zien, maar zou ik hem herkennen?? Het orakel in Delphi (en in de film "the Matrix") had een bord waarop stond "Ken jezelf" . Lijkt mij een goed streven, maar hoe doe je dat? Tips zijn meer dan welkom!
    Luke
    24-09-2023
    Luke 0 Laatste bericht: 24-09-2023
  • Kies voor jezelf (Verhaal 100)

    Ik heb mijn hooggevoeligheid van jongs af aan gezien als zwakte. Ik was doelwit voor pesters op school (basis en middelbaar). Ik leerde mezelf om niet meer te huilen, ik bouwde een bescherming in door steeds meer en meer weg te duwen en mn gevoelens niet te uiten. Ik ging elke dag met n angst naar school, want elke dag was er weer n kans dat n pester t op me gemunt had. Ik realiseerde me toen niet dat juist die angst en de gedachten die daarbij gepaard gaan, er voor zorgden dat ik het pestgedrag aantrok. Ik leerde steeds meer om niet op te vallen en ook om niet mijn angst uit te stralen. Ik bereikte een punt aan het einde van de middelbare school dat ik niet meer gepest werd en als er wat kwetsends gezegd of gedaan werd, stond ik mn mannetje met n kwetsende opmerking of fysieke aanval. Ik heb echter door het willen verdringen van de gevoeligheid de connectie met mn hart steeds doen afnemen, tot n punt waarop ik dusdanig gefrustreerd was dat ik als ‘n getraumatiseerde hond’ door t leven ging. Dit was op latere leeftijd, rond mn 30e. Hooggevoeligheid brengt sowieso verl angsten met zich mee en ik heb al die angsten geconfronteerd en overwonnen. Allicht dat mijn bescherming er toe heeft bijgedragen deze angsten te kunnen trotseren. Ik was tussen mijn 20e en 30e niet meer die stille onopvallende jongen, maar ik werd hard en was voor weinig mensen en situaties bang. Een stoere bink van buiten, van binnen toch nog die gevoelige jongen. Die stoere bink was overigens hartstikke onzeker en had een zelfvertrouwen of eigenwaarde van niks. Het was n masker wat ik droeg, wat ik mezelf had aangemeten. De gevoeligheid gaan zien als een kracht en geen zwakte, was de sleutel om mezelf terug te gaan vinden en worden. Leren herkennen wat er gebeurd als je geraakt bent, leren dat een gevoelig persoon zoveel meer energie gebruikt om zaken te verwerken, leren hoe je moet verwerken, leren dat je gevoel van anderen overneemt en herkennen wanneer dat gebeurd. Het is veel werk, maar de gevoeligheid accepteren en weten dat het onderdeel is van wie je bent, is nodig om te kunnen leven zonder masker en jezelf als obstakel. Verder is weten waar je grens ligt en deze bewaken, de sleutel tot balans en rust. Voor mij betekent het dat ik alleen als t nodig is, me begeef in menigten, dat ik me alleen maar wil omringen met mensen die me niet leegzuigen en dat ik minder initiatief neem om iemand te zien. Ik was me nooit bewust van toxische mensen, of negatieve energie overnemen. Des te meer je weet te kaderen, des te beter kun je peilen waar je je bevindt en des te beter kun je bijsturen waar nodig. Ik heb veel bruggen moeten verbranden, dat is moeilijk omdat je als empathisch persoon de pijn van anderen kunt voelen. Echter, kies voor jezelf en weet dat je het bij het juiste eind hebt als jouw gevoel je zegt dat die ander alleen maar neemt. Ga voor mijn part eens even na hoeveel jij hebt gegeven ten opzichte van wat de ander heeft gegeven. In alle gevallen zul je zien dat je gevoel altijd spot on is. Vertrouw op je gevoel en gebruik het om juiste keuzes te maken. Dat is je voorrecht als gevoelig persoon. Dat maakt je sterk!
    Doet er niet toe
    04-04-2023
    Doet er niet toe 2 Laatste bericht: 04-09-2023
    • Wauw wat mooi om dit te mogen lezen en het te herkennen dankjewel voor je mooie woorden en uitleg.
      Het klopt allemaal wat je zegt mijn dank hiervoor.

      Wauw
      19-07-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Heel fijn en mooi om te lezen dat ik niet de enige ben die dit heeft meegemaakt. Heel herkenbaar, maar ik moet nog een weg vinden om hier op de juiste manier mee om te gaan. Dank voor het delen

      Gelijkgestemde
      04-09-2023
    • Reacties verbergen...
  • Slaap nu maar gemiddeld 4 a 5 uurtjes (Verhaal 104)

    Hoi, heb een moeilijke tijd gehad na de scheiding, opgenomen geweest, 2 keer zelfs, voor een frij korte periode, veel medicijnen geslikt, voor angst en paniekaanvallen, ben nu, na 5 jaar medicijnen aan het afbouwen, had er 3 nu nog 1 voor het slapen lorazepam, troep 😉
    Maar slaap nu maar gemiddeld 4 a 5 uurtjes op een nacht, weet dat ik mijn belans moet vinden in mijn leven, ben er mee bezig, ik voel nu meer en ben drukker in mijn hoofd, gebruik sinds kort, wietolie met zuiver TBC.
    Zijn er mensen die dit ook hebben doorgemaakt?
    Hoor het graag,🙏
    Bedankt voor de feedback 😀
    Warme groeten van, Garrie.
    Garrie W.
    28-08-2023
    Garrie W. 0 Laatste bericht: 28-08-2023
  • Leren om alleen bij mezelf te blijven (Verhaal 14)

    Inmiddels 67 jaar en omringd door narcisten nu eindelijk geleerd om grenzen te stellen, ik heb namelijk geen keus meer, ik heb reuma en mijn lichaam geeft letterlijk aan tot zo ver.

    Ik hou de mensen op afstand, mijn familie incl mijn zoon en dochter, zijn narcisten, voordat je hier achter bent heb je de nodige beschadigingen opgelopen.

    De relaties die ik heb gehad, ik ben 30 jaar geleden gescheiden, allemaal narsitische mensen en ja dan ga je aan je zelf twijfelen, wat mankeert er aan mij, wat doe ik fout.
    Resultaat is dat ik geen vertrouwen meer heb in mensen.

    Nu gaat het redelijk, ik ben inmiddels 3 jaar met pensioen en geniet hier enorm van, niet meer moeten, heerlijk.

    De reuma is redelijk onder controle en ben medicijn vrij
    Ik heb nauwelijks contact nog met familie, hou dit zo oppervlakkig mogelijk
    Ik heb geen relatie
    Ik leef gezond, sport en mediteer
    Kortom ik ben een gelukkig mens

    Het blijft een constante oplettendheid met het ontmoeten van mensen, ze komen altijd op mij af en soms ga ik dan nog wel eens de fout in, doordat ik dan iemand wat dichterbij laat komen, maar altijd krijg ik dan weer het deksel op de neus, hierdoor kan ik dan erg ongelukkig worden en de reuma aanvallen beginnen weer

    Ik moet echt leren om alleen bij mezelf te blijven
    Graag reacties of iemand dit herkent en het liefst tips hoe hier mee om te gaan
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 11 Laatste bericht: 21-07-2023
    • Mijn dochter en klein kinderen fam. Verder 80%narcist. Het lijkt of dat soort mensen ons opzoeken. Doe hetzelfde als U. Voelt goed en ben zéér oplettend als ik nieuwe mensen ontmoet.
      Ik heb een ernstig jeugd trauma en daar pakken ze mij op. Nu vetel ik vreemden niets meer over mijn kindertijd, en geen contact met fam. Zeg ik gewoon de waarheid en iedereen snapt tegenwoordig wat een narcist is. Klaar. Maar ik heb een grote foto in huis van mijn dochter, daar doe ik het mee. En die zegt niks. Soms neem ik een vriendin mee, als ik haar bezoek, dan wil ze de geweldige dochter zijn en heb ik het even leuk. Lieve groet van Marie-louise.

      Marie-louise
      > 2 jaar geleden
    • Waarschijnlijk zijn wij extra gevoelig voor het charismatische dat veel narcisten hebben. Ze kunnen je een erg goed gevoel geven, maar dat is vaak vooral in het begin ...

      Pascale
      > 2 jaar geleden
    • Ik heb inmiddels ook 2 narcistische exen gehad, mijn vertrouwen is weg voor een relatie. Andere mensen kan ik ook niet of amper vertrouwen. Ik heb 1 goede vriendin die is ook hsp bij haar voel ik me thuis, wij zijn het zelfde.

      Ik zou zo graag met meer hspers omgaan.

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Ik word altijd een beetje huiverig als mensen overal narcisten tegen lijken te komen.In mijn hele leven slechts één echte narcist ontmoet en juist hij boemde alles en iedereen narcist. Kan het niet zijn dat dit verward wordt met een sterke of uitgesproken persoonlijkheid die rationaliteit boven gevoel plaatst? De narcist die echt tot op het bot manipuleert en continu aan gaslighting doet is volgens mij relatief zeldzaam.. Anders trek je het zelf ook misschien aan. Niet rot bedoeld , maar als je overal wat ruikt heb je zelf misschien ook poep onder je schoen?

      Just a thought
      > 2 jaar geleden
    • Lief mens, ten eerste héél herkenbaar. Ik ben 41 jaar en ik herken dit. Grenzen stellen hebben we nodig als je dat niet doet ga je eraan lijden met allerlei ziektes tot gevolg. Dat is ook het enige als eerste wat helpt. Het kan eenzaam aanvoelen maar als we naar binnen gaan bij onszelf zit daar in alle stilte een bron van pure liefde. Ik heb dat geleerd door op zoek te gaan naar bepaalde boeken, meditaties, qi gong en tai chi, en behandeling magnetiseren (alternatieve geneeswijze) om chackra’s te laten stromen, het hartchackra open te doen dan voel ik mij weer helemaal top zonder ook maar iemand in mijn buurt te hebben. Ik mis alleen soms wat lotgenoten om mee te spreken dat zou ik fijn vinden. Als we echt niet meer twijfelen aan ons zelf ook al hebben we allang grenzen getrokken dan is onze taak nog om daar onze gedachten bij neer te leggen en diepe vertrouwen te hebben dat dat nodig is geweest en dat we beter af zijn. Heel veel liefs!

      Mimi
      > 2 jaar geleden
    • Lief mens, ten eerste héél herkenbaar. Ik ben 41 jaar en ik herken dit. Grenzen stellen hebben we nodig als je dat niet doet ga je eraan lijden met allerlei ziektes tot gevolg. Dat is ook het enige als eerste wat helpt. Het kan eenzaam aanvoelen maar als we naar binnen gaan bij onszelf zit daar in alle stilte een bron van pure liefde. Ik heb dat geleerd door op zoek te gaan naar bepaalde boeken, meditaties, qi gong en tai chi, en behandeling magnetiseren (alternatieve geneeswijze) om chackra’s te laten stromen, het hartchackra open te doen dan voel ik mij weer helemaal top zonder ook maar iemand in mijn buurt te hebben. Ik mis alleen soms wat lotgenoten om mee te spreken dat zou ik fijn vinden. Als we echt niet meer twijfelen aan ons zelf ook al hebben we allang grenzen getrokken dan is onze taak nog om daar onze gedachten bij neer te leggen en diepe vertrouwen te hebben dat dat nodig is geweest en dat we beter af zijn. Heel veel liefs!

      Mimi
      > 2 jaar geleden
    • Herkenbaar, velen lijken op het eerste gezicht vriendelijk totdat je erachter komt dat degene niet is zoals hij/zij zich voordoet. Soms ligt het aan mezelf (zoek ik er niet teveel achter?), soms aan de ander (degene is nu eenmaal anders). Waar en bij wie voel ik me prettig? Is het teveel eenrichtingsverkeer of gaat het er eerlijk aan toe? Door dit voor ogen te blijven houden word je kritisch en bescherm je jezelf beter. Soms kun je de diepte in, soms niet bij anderen. Ik lees en luister tussen de zinnen door, merk lichaamstaal op, aan daden herken je de ander: is iem. eerlijk of autonoom of spiegelt degene steeds of aapt hij/zij je telkens na?
      Heb me hierin verdiept en een roman geschreven over het thema. Verder heb ik veel gehad aan de boeken v. Iris Koops wat narcisme betreft.

      Vlinder
      > 2 jaar geleden
    • Ja, de wereld heeft talloze narcisten.

      Er zijn ook wezens, (alleen HSP zijn mensen)… die totaal op maatschappelijk succes gericht zijn, vaak super egoïstisch etc. , maar zijn haast niet van narcisten te onderscheiden.

      Ik ben nu bijna 77 jaar, en een leven vol mooie vreugde en diepe ellende meegemaakt.
      Op de een of andere manier heb ik kans gezien om mijzelf met succes in evenwicht te houden, tot nu toe…
      …Nù is een ander verhaal.
      Na 77 jaar ben ik totaal uit en opgebrand. Ik krijg nu de rekening gepresenteerd, mijn immer inner zeer sterke kracht die ik mijn leven lang had, gaat nu uit als een nachtkaarsje.

      Na 2 jaar corona na het overlijden van mijn partner aan het begin van corona, na 2 jaar isolement en grote armoede, ja, die mensen bestaan écht,… voel ik mij super eenzaam en langzaam maar zeker instorten.

      Ik schat dat ik het nog een paar jaar volhoud, hooguit, maar dan val ik gewoon dood neer.
      En weet je wat, het kan mij niet meer schelen, ik heb het allemaal wel gezien.

      Mijn advies is, probeer advies en hulp te vinden, anders kom je daar waar je niet wil zijn.
      J.

      PS.
      Nog een advies, neem je hobby’s weer op. Heb ik ook gedaan, met succes, ben ik gaan schrijven / dichten.

      Hier een gedicht uit 2017, ik wist toen niet dat ik dat zelf wel zou kunnen zijn.
      'mijn gedicht:
      "de gestalte"

      grijs, een beetje gebogen
      zachte vriendelijke ogen
      op weg 87 jaar
      en 134 paar schoenen later
      slofte hij nu in nieuw paar
      nummer 135 was lekker zacht van binnen en van buiten
      net zoals hij had gewild
      een leven lang van zachtheid in hart en ziel
      op een landweg waar nog een stukje natuur was
      87 jaar avontuurlijke geschiedenis
      het kost niets om geschiedenis te maken
      het gaat vanzelf en voor dat je het weet
      ben je op die mooie landweg
      omvat bij een blauwe lucht
      zweefde hij verder lichter op de voeten
      de zonnen stralen verwarmden zijn knokige lichaam
      de zachte warme geurige wind
      vloeide over 87 jaar
      in vrede en gelukkig
      een kort moment was het ‘eerie’ stil
      daarna begonnen de jonge vogels weer te zingen.
      J.

      J.
      > 2 jaar geleden
    • homo homini lupus,Latijns spreekwoord.
      De mens is voor de andere mens een wolf.
      (Het is helaas niet anders)

      Julot
      > 2 jaar geleden
    • Hallo Anoniem,

      Ik zie je verhaal nu pas en misschien heb je helemaal geen behoefte meer aan reacties. Maar ik herken eeg veel in je verhaal.
      Zoek lotgenoten om ervaringen uit te wisselen.

      Anoniem

      Anoniem
      12-05-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Lief zijn voor jezelf en in jezelf geloven vrijwilligers werk doe ik en het gaat steeds beter ik ben 68 woon in huizen en ken het gevoel

      Anja
      21-07-2023
    • Reacties verbergen...
  • Ik zit in een rollercoaster (Verhaal 47)

    hoi lieve mensen
    ik zit in een rollercoaster... ben 24 jaar.... heb echt extreeeeem geleefd!!! holy shit! tot mijn 21e.. toen had ik al 2 jaar een depressie en. burnout maar ik ging maar door. ik kwam van topsport Amerika terug naar Nederland en wilde alles vergeten.. maar ging onbewust zo hard door in oude patronen. tot ik nu 24 jaar zelfs in de zomer... .(normaal alleen in de winter heel erg depressief) helemaal OP ben. ik ben opgebrand. fysiek en emotioneel... ik moet heel veel verwerken, maar kan ook weinig slapen. ben terug bij mijn ouders thuis.. waar alles begonnen is.... alle emotionele pijn... extra geïrriteerd dus. ik kijk nog te vaak om me heen bij andere mensen en baal er dan van waar ik nu "ben", en denk dan vaak aan het verleden en denk dan waarom ben ik er niet eerder achter gekomen. ik heb weinig vrienden nu ook omdat ze mijn "karma ontmoetingen" waren en ook omdat ik nu zo op ben dat reizen naar Amsterdam te veel voor mij is... (zit nu in het oosten van het land) het voelt goed om dit te delen met jullie. ik vroeg me af: als er iemand is hier in deze groep die een beetje hetzelfde pad heeft belopen als ik (of niet) met mij een penvriendin wilt zijn of af en toe met mij wil sparren? ik dacht ik kan het altijd proberen. er gebeurt zo veel bij mij ik merk dat ik soms behoefte heb aan alleen een luisterend oor en andersom, gewoon praten met iemand die hetzelfde meemaakt. heel veel liefs aurelia
    aurelia
    > 2 jaar geleden
    aurelia 3 Laatste bericht: 07-07-2023
    • Hoi Aurelia, Ik ben 3 jaar geleden in ongeveer zo'n zelfde soort traject terecht gekomen. Nu 3 jaar later kan ik zeggen dat ik aardig met hoog gevoeligheid om kan gaan maar ook nog hier en daar er obstakels van ondervind. Ik ben zelf 25 jaar. Mocht je nog de behoefte hebben om hierover te sparren mag je me dat laten weten, ik sta hiervoor open. Mvg Tom

      Tom
      > 2 jaar geleden
    • Hi Aurelia (wat een super mooie naam),
      Ik kreeg een beetje kippenvel bij het lezen van je verhaal… zo. veel. herkenning!!!
      Momenteel ga ik door hetzelfde heen en ook als het gaat om verleden en verwerken en basically alles wat je opnoemt ~ voel ik heel veel herkenning.
      Het is nu 1,5 jaar na jouw post, dus geeen idee of je er nog op zit te wachten… maar if you like :: let’s get our pens out!
      Ik woon trouwens ook in het Oosten van het land (ook weer terug bij mijn ouders).
      Anyways, if you feel like it. Let me know :)
      Liefs Eefje (25 jaar)

      Eefje
      07-04-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Hey,
      Ik las je bericht en herken het heel goed. Ik wou ook vragen wat je ermee bedoelt met was ik er maar eerder achter gekomen? Wat bedoel je ermee?

      Lisa
      07-07-2023
    • Reacties verbergen...
  • Gevoelig zijn is gewoon heel hard werken (Verhaal 101)

    Fijn te lezen dat HSP onderhand een beetje geaccepteerd word maar dat daar psychologen voor nodig zijn snap ik niet zo goed. HSpers zijn namelijk niet van origine ziek, die worden ziek van alle indrukken die ze via hun voelsprieten krijgen en daar geen raad mee weten om dat te integreren in de huidige maatschappij.
    Dus hier is mijn verhaal,
    Ik had eigenlijk niet door dat ik anders was, dat voelen was voor mij gewoon heel normaal totdat ik er problemen mee kreeg in mijn functioneren in de maatschappij.
    Mijn moeder zelf Hsper vond mijn gedrag gewoon heel normaal dus niks was raar totdat ik onder moeders vleugels wegging en blootgesteld werd aan minder gevoelige mensen.
    Ik snapte er geen snars van en werd daar heel onzeker van. En verder vond ik de hardheid van mensen raar! Ik begreep dat niet zo goed.
    Daar kreeg ik uiteindelijk mensenvrees en pleinvrees van de wereld was eng en gemeen voor mij. Toch dwong ik mezelf om mijn angst te trotseren want alleen op een kamertje zitten zag ik ook niet zitten. Er was nog zoveel moois en nieuws voor mij te ontdekken hier.
    Uiteindelijk ben ik moe gelopen, contact leggen ging slecht ik werd regelmatig afgewezen waardoor ik een gevoel ontwikkelde dat ik hier niet hoorde. In de gangbare normen noemt dat depressief met een dys afwijking. Ik werd gediagnosticeerd als borderliner en ook in zo een kliniek gezet. Wat ik gemeen heb met deze mensen is dat zij ook gevoelig zijn en voelsprieten hebben maar ik bleek toch een beetje anders te zijn.
    Maar heb wel wat geleerd van ze namelijk automutileren om verlichting van je gevoel te krijgen. Nou ja dat was iets maar voor mij niet voldoende.
    Dus ik ben verder op zoek gegaan en op zelf onderzoek. En uiteindelijk las ik een boek waar ik zoveel herkenning in vond namelijk Hsp dat ik daar meer over ben gaan zoeken op het internet. Al heel snel kwam ik op een forum terecht bij zoals ik het zeg mede ervaringsdeskundigen. Want jezelf diagnostiseren als Hsp vond ik nogal over de lijn. Voor mij moest je dan ergens in uit kunnen blinken dat dacht ik toen. Maar dat schijnt gewoon niet zo te zijn. Het heeft dus ook lang geduurd voordat ik mijn Hsp aanvaarde. Ik heb daar een vriendin opgedaan en daar heb ik steun aan omdat die me begrijpt. Hsp en accepteren dat je dat bent is al een hele weg. Maar als dat gelukt is heb je nog een hele weg te gaan, om leren gaan met je gevoelens, je grenzen leren te bepalen en dat nog eens ventileren en begrijpelijk overbrengen in een maatschappij die daar niet op ingesteld is. Ik haat het soms dat ik het heb, want begrip is soms ver te zoeken omdat de meeste mensen het gewoon niet begrijpen. Anderzijds ben ik er heel erg blij mee dat ik het heb mogen krijgen want ik heb daardoor wel hele leuke ervaringen gehad en nog steeds wel en heel veel kunnen doen.
    Maar het blijft naast werken, sociale contacten ook nog een extra full-time job, omdat je altijd aan het schipperen bent en nog steeds aan het leren tussen je gevoel volgen en functioneren in de maatschappij. Soms komt een gevoel gewoon opeens en heb je geen woorden voor om dat te onderbouwen dan is het gewoon maar kiezen tussen een discussie op je nek halen om voor jezelf te zorgen of dat niet doen en je batterij plat te laten worden.
    In mijn geval werkt dat zo.
    En hoe verder ik in mijn gevoel duik en daar overzicht in krijg merk ik dat ik vaak diagnoses heb gehad en gedragen heb omdat mensen niet wisten inclusief ikzelf niet dat gevoelig zijn gewoon heel hard werken is en veel energie kost. Ik ben van mening dat hsp geen aandoening is maar lastig te integreren is in de huidige maatschappij, gewoon tegen je baas kunnen zeggen ik neem vrij want ik heb rust nodig zit er niet in. Ik denk dus dat de meeste van ons eerst te maken krijgen met een burn-out voordat ze er psychische of lichamelijke ongemakken aan ondervinden. Het is ook heel wat om veel prikkels te krijgen en je zo goed mogelijk te kunnen bewegen en functioneren in de maatschappij.
    Desiree
    06-04-2023
    Desiree 2 Laatste bericht: 01-07-2023
    • Ik had een spychoog en nog voor dat ik met hem in gesprek ging zette hy myn hgv voor als iets om te lachen ik was zo teleurstellt dat ik tegen hem zei je moest eens weten hoelang ik hier niet over heb gepraat met mensen over dit en dat ik zyn reactie niet begreep ik weet van myn moeder dat ik met een zy noemde het dat ik geboren was met een helm op dat houdt in een vlies over je hoofdt vroeger dachten ze dat je dat moest verbranden en begraven anders zou degene die er mee geboren was er hun hele leven dingen voelden en konden zien ik begon natuurlijk eerst te lachen tot ik myn dochter kreeg ik was heel jong moeder net 18 eerst werdt ik bang voor de bevalling en de pyn maar toen zat iemand naast me en dat was men lievelings oom maar hy was toen al overleden hy heeft my erdoor geholpen toen ik haar vast had weet ik nog goed dat hy haar een kus gaf en my ook ik heb het men moeder vertelt die wist dat ik mensen zag eerder dan ik door had toen hebben we afscheid genomen en ik moest zo huilen omdat ik hem niet kwydt wou maar hy zei ik ben altyd by jully en dat klopte toen men meisje begon te prabbelen zei ze altyd ome hansie dat was hy ik ben bly dat ik er hier over kan praten wandt ik trek andere mensen hun verdriet echt alles voel ik aan maar ik weet niet hoe ik me soms even kan afsluiten soms loop ik ergens en moet ik iets zeggen tegen iemand die. Ik niet ken soms worden ze kwaad als ik dat niet doe weet iemand hoe ik hier mee om moet gaan

      Anna Margaretha
      28-06-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Zo herkenbaar het is net alsof ik dit heb geschreven.

      Anita
      01-07-2023
    • Reacties verbergen...
  • Ik ben erg gevoelig voor leed, verdriet en pijn (Verhaal 4)

    Ik ben erg gevoelig voor leed, verdriet en pijn. van anderen en ook van mezelf. Ik heb niet zozeer last van geluiden en drukte. Maar leed van anderen komt enorm hard binnen, net als boosheid of geweld. De tv gaat bij mij bijna niet aan, het nieuws kijk ik niet omdat ik anders niet kan slapen.

     

    Het vervelende is dat je jezelf er niet helemaal tegen kunt beschermen. Wanneer iemand wat kortaf of geirriteerd tegen me doet, trek ik me dat heel lang aan. En verhalen van verdriet en verlies komen binnen alsof ik het zelf beleef.

     

    Ik heb nu geleerd dat het komt doordat ik hooggevoelig ben, en dan vooral met een grote diepte van verwerking (één van de kenmerken). En deels ook door mijn jeugd dat ik me teveel aantrek van wat anderen van mij vinden. Maar dat is maar een deel: het meeste is toch die emoties die binnenkomen.

     

    Ik leer nu wel om het piekeren te stoppen, en mezelf ruimte te geven om de emotie te laten zakken. Het moet gewoon zakken, door te schrijven, tekenen en muziek, vind ik weer rust. Mindfullness helpt daarbij ook.

     

    Ik denk niet dat ik kan voorkomen dat iets me raakt, wel kan ik leren minder lang mee bezig te zijn in gedachten en emotioneel goed voor mezelf te zorgen. Ik hoop dat ik dan weer wat meer aankan, en bijv meer uren kan werken.

    anoniem
    > 2 jaar geleden
    anoniem 10 Laatste bericht: 28-06-2023
    • Ik herken mezelf in zeer gevoelig zijn wat betreft verdriet leed en pijn van mezelf en anderen. Ik heb veel behoefte om met anderen hierover te praten omdat de mensen inmijn omgeving een bepaald beeld van mij hebben en ik niet duidelijk kan maken dat ik hooggevoeligheid ben . Ik voel me vaak onbegrepen en dat doet mij veel verdriet. Ik woon in Apeldoorn en hoop op reacties .Hopelijk tot horens of ziens.

      Aad K
      > 2 jaar geleden
    • Hoe doe je dat... Niet bang mensen kwijt te raken? Of bang wat ze van je vinden??? Dat heb ik héél zwaar namelijk!!!

      Macy
      > 2 jaar geleden
    • Ik moet dat nog uitzoeken maar jou verhaal klinkt me heel bekent .Ik hen dezelfde klachten maar gooien het op autisme

      Mar
      > 2 jaar geleden
    • Wow ik herken mezelf hier zo erg in met het verdriet en leed, als iemand voor mij al enigszins vervelend in mijn ogen tegen mij doet voelt het als een stomp in mijn maag en ik heb dan zo erg de behoefte om te gaan huilen en het helemaal op mezelf te betrekken...

      C
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken mezelf volledig in je verhaal. ik heb mijn leven lang al last van hooggevoeligheid Ik kan ook niet tegen onrecht en leed, verdrietig nieuws raakt me en ben dan helemaal van slag. Veel afleiding zoeken en naar buiten gaan ( wandelen of fietsen, afspreken met vriendin) helpt wel tijdelijk maar uiteindelijk komt t altijd terug en het lijkt wel hoe ouder hoe meer last ik er van lijk te hebben.

      Mirjam
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken je gevoelens, zou graag met een lotgenoot praten over hsp ,heb er meer last dan plezier van

      Ella
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken dit ook zo hard, en ook wat Myriam zegt, hoe ouder ik word, hoe erger het wordt? Of wordt het leed op de wereld erger?
      Ik durf niet meer naar het nieuws kijken, heb geen social media meer, omdat ik daar dingen lees/zie die me heel hard raken. En ik kan dan echt weken intens verdrietig zijn en rouwen. En me schuldig voelen als ik de draad terug op probeer te pikken. Want die mensen blijven in de miserie zitten.
      Ik weet niet of ik HSP ben, maar dit ervaar ik heel hard.
      Ik zou graag wat meer inzicht krijgen in mezelf of wat ik eraan kan doen.

      Lindsey
      > 2 jaar geleden
    • het verwerken van leed en pijn duurt het langste vind ik bij hsp kan zelf jaren duren of nooit weggaan blijft als een film in je hoofd

      anoniem81
      > 2 jaar geleden
    • ik heb dat ook heel erg. Ik voel precies de pijn aan van andere en of iemand goed of slecht is Etc. Ik kan zoveel pijn hebben om hoe verdrietig een ander zich voelt. Zoveel dat ik Bijv mijn rechten aan een ander geef omdat ik het zo zielig vind. Maar ook wat anoniem81 zegt, ik kan met iets heel lang zitten, vooral als ik schuldig aan iets ben. En dan niet eens iets erg, maar iets kleins. Ik heb teveel pijn en maak me altijd zorgen om andere mensen, vooral mijn familie.

      Anoniem
      07-05-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Ja komt my ook heel bekend voor ik lach en iedereen denkt altydt dat ik zo vrolyk ben maar van binnen is het net of ik in een grote zaal sta te groepen om hulp en niemand hoordt je eerder had ik myn moeder maar die is er hellaas niet meer maar ik snap je heel goed

      Anna Margaretha
      28-06-2023
    • Reacties verbergen...
  • Gevoeliger nu je ouder wordt? (Verhaal 99)

    hebben jullie ook het idee dat je gevoeligheid steeds heftiger wordt nu je ouder wordt?
    Ik ben nu 44 jaar en vroeger toen ik niet wist dat ik hooggevoelig was werkte ik in de kraamzorg. Ging heel veel uit, veel leuke dingen doen met vriendinnen. Sinds ik kinderen heb ben ik veel gevoeliger geworden. En de laatste jaren ben ik er achter dat ik hooggevoelig ben. Ik ben nu graag alleen. En snel overprikkeld. Het is zo’n contrast met vroeger.
    Anoniem
    01-04-2023
    Anoniem 4 Laatste bericht: 28-06-2023
    • Ja dat herken ik helaas meer last met ouder worden en na krijgen van een kind.

      lente
      02-04-2023
    • Hoi, ik heb dit overgehouden aan ziekte en vind het heel moeilijk om hier mee om te gaan.

      Anoniem
      04-04-2023
    • Absoluut! Sprak het recentelijk nog tegen iemand uit. Ben ook sneller moe terwijl ik van nature energiek ben.

      Hsp8
      11-04-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Dat zelfde heb ik ook ik ben liefer by dieren dan mensen ik heb net als iedereen veel dingen meegemaakt die een kind niet horen te zien of te horen nu zeggen mensen vaak je moet er eens uit of ben je kluizenaar aan het worden maar mensen hebben my zoveel pyn en verdriet gedaan dat ik vroeger aal meer van dieren ging houden myn vader die dronk en dan was hy niet prettig om by in de buurt te zyn ik mocht soms ook niet naar binnen midden in de winter dan sliep ik bij myn hond in de schuur ik denk dat myn liefde voor dieren toen is gegroeid myn hond vond het prachtig en myn vader durfde niet in myn buurt te komen myn hond wist meer dan mensen over beschermen en liefde

      Anna Margaretha
      28-06-2023
    • Reacties verbergen...
  • Hooggevoeligheid is niet zweverig (Verhaal 5)

    Ik was altijd heel snel ‘aangebrand’, had een kort lontje, zonder dat ik zelf wist waar dat vandaan kwam.

     

    Tot iemand iets vertelde over hooggevoeligheid. Toen dacht ik eerst nog, ‘nee joh, ik ben een stoere vent, hooggevoeligheid is iets voor zweverige vrouwen’. Tot ik er meer over ging lezen, en er toch wel heel veel in herkende.

     

    Ik heb toen een psycholoog geraadpleegd, en zij vertelde me dat hooggevoeligheid zit in het ‘scherp afgesteld staan van je zintuigen’. En dat dat gewoon een biologisch gegeven is, helemaal niet zweverig.

     

    Zij leerde me te ontdekken waar mijn gevoeligheid precies in zit, en hoe ik daar beter mee kan omgaan (want ‘over’ gaat het niet). Sindsdien ben ik veel minder opvliegerig en zit ik lekkerder in mijn vel.

    B.
    > 2 jaar geleden
    B. 3 Laatste bericht: 21-06-2023
    • Ik ben hsper en zoek ook mensen om ervaring mee te delen . Ben jij nog op zoek naar iemand om ervaringen mee te delen?

      Pebbles
      > 2 jaar geleden
    • Ik herken me hier ook volledig in; snel boos zijn over eigenlijk de kleinste dingetjes, of uit het niets ineens heel erg boos worden. En bij mij uit het zich ook vaak in lichamelijke ongemakken zoals hoofdpijn, misselijkheid e.d. En ik zou graag met lotgenoten verhalen uit willen wisselen.

      LittleMissSunshine
      > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • Zo blij dat ik sinds een paar maanden de herkenning en erkenning vind die ik onbewust nodig had. Ik ben nu 43 jaar en het lijkt door deze ontdekking dat de wereld er anders uit ziet. Ik leef samen met mijn kinderen en een hele sensitieve labrador :-) ik merk dat ik liever voor mijzelf ben geworden en het allemaal veel beter kan plaatsen.

      Bij mij uit het HSP zich in het overprikkelende in mijn hoofd. Ik ben extravert en kan wel tegen prikkels maar moet daarna wel kunnen herstellen . Na een dag werken en de zorg voor de kids ben ik soort opgebrand .

      Wandelen in de natuur en muziek luisteren helpt enorm .

      Het gevoel niet makkelijk ergens zomaar bij te horen herken ik ook. Dat voelde altijd erg verdrietig . Doordat sensitieve scan ik iedereen en alles al direct. Ik voelde en zag alles . Ook blikken die niet oké voelde. Dat komt dan diep binnen en voor de bescherming neem ik van binnen al een soort afstand .

      Gelukkig heb ik de laatste tijd ook veel nieuwe contacten gekregen waarvan ik merk dat zij ook sensitief zijn. Dus een fijne verbinding in contact is dan heerlijk en voelt dat ik dan thuis kom . Waar ik weleens onzeker over ben is als ik groepen mensen hoor die samen heel veel doen. Zonder gedoe overal heen en alles eruit halen . Dan mis ik mijn gemakkelijkheid weleens. Dat je in je energie gewoon altijd kan aansluiten . Ik doe het weleens maar dan alleen als ik goed in de energie zit :-). En dat ik soms zweverig en diepgaand ben ? Jazeker maar ik geniet hier dan ook van . Geniet ook van mijn droge en best geinige humor want dan maakt alles lichter. Ik ben nu al een beetje trots op het label HSP. Fijn om hier ook anderen te lezen

      Sel
      21-06-2023
    • Reacties verbergen...
  • Hallo, ik ben een meisje van 14 jaar en ik zit in mijn puberteit (Verhaal 80)

    Hallo, ik ben een meisje van 14 jaar en ik zit in mijn puberteit. Ik heb last van heel veel onzekerheden op dit moment en ze zeggen dat dat rond deze tijd zeer normaal is. Een daarvan zijn vriendschappen. Ik heb een aantal vriendinnen niet weinig maar ook niet te veel. Ik heb een vriendschap met mijn jonger zusje (een jaar verschil) en een meisje (twee jaar ouder) het is soms lastig. Ik ben het derde wiel aan de wagen eigenlijk al altijd geweest. Zij zitten allebei op dezelfde school, ik op een hele andere. Ze sprayen soms over dingen waar ik niet over mee kan praten of ze kunnen het veel beter met elkaar vinden. Mijn zusje is altijd boos op me en ik moet zeggen dat ik mij soms of ja meestal wel laat doen. Over laatst zijn we met z’n drieën een activiteit gaan doen en zij waren altijd samen. Ik was het losertje om het zo maar te zeggen. Het is niet gemakkelijk. Deze vriendschap is niet goed voor mijn mentale toestand en dat besef ik ook wel. Mijn ouders verwachten dat ik meega omdat ik anders toch maar thuis zit. En dan zien zij het ook direct dat ik buitengesloten wordt. Mijn beste vriendin die is bijna heel de zomervakantie op kamp dus zie ik niet vaak. En mijn andere beste vriendin daar hebt ik ook veel contact mee. Maar ik vind het zo moeilijk. Ik voel me onzeker over alles. Ik weet niet hoe ik mij zelf moet voelen of uiten. Vertellen tegen mijn ouders vind ik ook lastig omdat ik ze niet teleur wil stellen of dat ze boos worden op mijn zus omdat ze mij zou uitsluiten. Maar ik weet ook niet met wie ik anders over moet praten en wat ik met mijn andere onzekerheden moet doen. Heeft iemand tips of kan zich in mijn situatie inleven of herkennen? Ik zou graag met iemand anders, die ik niet en mij begrijpt, willen praten. Bedankt voor mijn verhaal te lezen.
    Liefs M.
    anoniem
    > 2 jaar geleden
    anoniem 1 Laatste bericht: 15-06-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Hoi M.
      Jouw bericht is al een jaar oud dus waarschijnlijk lees je dit niet meer, maar ik wil je toch veel sterkte wensen in deze moeilijke tijd en specifiek voor jouw situatie. Ik heb een 13-jarige dochter en als ik jouw verhaal lees dan is het net alsof ik haar hoor praten. Zij ervaart dezelfde problemen en uitdagingen.
      Groetjes Naomi

      Naomi
      15-06-2023
    • Reacties verbergen...
  • Hele dag het gevoel dat niemand me mag (Verhaal 50)

    Een week weg met 3 gezinnen. En ik merk dat ik weer zo gevoelig ben.
    Alles komt binnen, als een vriend wat zegt over mijn kat die niet door ons kattenluik kan omdat zijn chip niet goed werkt en wij terug naar huis gaan. Snapt ie daar niks van en vind hij dat we het gewoon moeten laten. Dan word ik zo boos en moet ik huilen. Omdat hij de liefde van mij voor dieren niet snapt.
    Mijn vriend zegt laat het toch niet binnen komen.maar ja dat doet het wel. Ik ben zo'n oprecht mens, altijd echt geïnteresseerd in mensen. Maar ik heb al van kind af aan het gevoel dat ik mezelf niet kan zijn...ik ben heftig dat weet ik, maar heb een goed hart . Heb altijd het gevoel dat ik iemand moet zijn die ik niet ben. Ben ook altijd op zoek naar mensen die mij snappen. Ik MAG niet gevoelig zijn in deze wereld.
    Ik heb ook vreselijk last van angsten, omdat ik zoveel nadenk, het gaat maar door.. om gek van te worden.
    Iedereen is tegen me, niemand mag me dat gevoel de hele dag.
    Ik hoop dat ik iemand vind dit dat ook heeft.
    Ik woon vlakbij Alkmaar ben 41 .
    Linda
    > 2 jaar geleden
    Linda 3 Laatste bericht: 11-06-2023
    • Er is niets mis met je. Een week weg met 3 gezinnen dat is de hel voor een HSPer. Bewaak je grenzen. Mijn vriend zegt ook altijd: Trek het je toch niet zo aan. Dan wordt ik boos want het is zo makkelijk gezegd maar hoe doe je dat?

      Pauline
      > 2 jaar geleden
    • hoi ik ben ook een vrouw van 41 en ook hetzelfde vind ook geen aansluiting met mensen omdat ik anders ben. en die angsten ook van het negatieve denken of je faalt of dat er iets gaat gebeuren. het zijn irrationele gedachten ik oefen veel met g schema en positieve affirmaties dat kan helpen. en je bent goed zoals je bent we zijn niet gek. maar ik herken het gevoel of je met alles alleen voelt dat er niemand naar je omkijkt of hoe jij je voelt, ik voel me al me hele leven onzichtbaar en wil juist zo graag wat leuke contacten zeker als moeder van kids. maar hier vind ik dat niet op de schoolplein of je er weer alleen staat en niemand die je ziet staan vreselijk gevoel ik hoop dat je hier iets aan hebt dat iemand toch mee voelt en denkt soort herkenning gr pat uit schagen

      pat81
      > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • ik heb een zwaar leven ook voel ik alles v. andere mensen ik zit al 30 jaar in zware geestelyke stryd ik begryp het niet meer ik ben helemaal kapot vanbinnen ik ben ook nog spiritueel ik voel vanalles aan myn zus is overleden en ik wist van niets geen kaart myn dochter had het my moeten vertellen ik heb geen kontakt meer met nog 4 zusters hoe kunnen ze nog slapen waar is hun gevoel en waar hun hart en ziel ik kan dit niet begrypen help bedankt dat jullie wilden luisteren

      tiny
      11-06-2023
    • Reacties verbergen...
  • Verschillende chronische ziektes (Verhaal 103)

    Ik loop al een aantal jaar met verschillende chronische ziektes. Het lijkt alsof mijn lichaam precies doet wat hij niet moet doen.
    Ik ben ook een supergevoelig persoon en daar doet de vermoeidheid dan ook niet goed aan.
    Van buiten zien mensen dit niet dus dat maakt het nog lastiger.
    Ik ben eigenlijk op zoek naar mensen om mijn ervaringen en gevoelens mee te delen die weten hoe het is.
    Anoniem
    12-04-2023
    Anoniem 2 Laatste bericht: 29-04-2023
    • Zelf ben ik chronisch pijn patient. Altijd pijn altijd moe slecht slapen heb last van ye hoge spierspanning, ben 24 uur per dag misselijk. raak snel overprikkeld, voel me niet begrepen. Kan geen visite ontvangen, te druk. Kan niet naar buiten teveel prikkels, kan niet naar de supermarkt dus er blijft weinig leuks over.Elke keer weer uitleggen dat ik niet tegen geluid, beweging en licht kan .wordt je ook moe van.medicatie werkt bij mij niet. Krijg alleen de bij werkingen ervan.

      Nelleke
      23-04-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Er mee lerenvleven in een doorlopend avontuur van altijd in beweging, ontdekken, leren en wennen doet het nimmer.
      1 van mijn vele pagina's ontstaan door een zeer brede interesse en belangstelling. ht tps ://fb. watch/kcOmY2A8S3/

      Anoniem
      29-04-2023
    • Reacties verbergen...
  • Snel duizelig bij drukte (Verhaal 98)

    Ik denk dat ik ook hoog sensitief ben, maar daar werd ik me eigenlijk pas bewust van na een burnout. Ik wordt snel duizelig in winkels (wazig zicht) en bij veel drukte en hectiek. Feestjes sla ik maar helemaal over. Het lukt me gewoon niet, want alles komt veel te hard binnen. Als ik moe ben heb ik er meer last van dus dan maar even een break in de middag!
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 1 Laatste bericht: 23-04-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Duizeligheid/ evenwichtsstoornissen is een klacht die hoort bij overprikkeling.je brein slaat op hol omdat het de prikkels niet kan verwerken. Dus rust en stilte is dan de oplossing.

      Nelleke
      23-04-2023
    • Reacties verbergen...
  • Ik sta ver open is geconcludeerd (Verhaal 102)

    Moe

    Ik kan enorm vermoeidheid raken van sommige ontmoetingen met mensen. Vooral degenen waar ik een diepe connectie meevoel. Eerst ga ik volledig in de energie mee. Vrolijk, blij, naar mijn zin. Ik maak als het ware een energie inprent. De volgende dag heel moe. Veelal verblijf ik dan in bed. Vervolgens raak ik in een emotionele rollercoaster. Allerlei emoties van boos tot verdrietig, twijfel tot schaamte, geen eetlust tot afvallen etc etc. Dan weet ik niet meer wat van mij en wat van de ander is. Als dan eindelijk wordt bevestigd door deze en gene dat ik niet gek ben maar de dingen/signalen goed heb waargenomen en heb aangevoeld kom ik beetje bij beetje tot mezelf. Vooral als ik het contact met deze personen verbroken heb. Maar ook daarna nog houdt het mij veelal bewust en onbewust bezig en kan ik nog steeds erg moe zijn. Ik sta ver open is geconcludeerd. Maar hoe je dat dichtzet is mij nooit geleerd. Iemand een tip?
    Hsp8
    11-04-2023
    Hsp8 0 Laatste bericht: 11-04-2023
  • Ik heb last van kritische gedachten (Verhaal 97)

    Ik heb last van kritische gedachten
    1,5 jaar geleden begon ik aan mijn opleiding onderwijsassistent/pedagogisch medewerker. Het eerste half jaar ging dat wel goed. Alleen vond ik de hoeveelheid opdrachten veel. En ik moest weleens presentaties doen of een opdracht waar ik beoordeeld door moest worden en daar werd ik heel zenuwachtig door. Maar na dat half jaar moest ik stagelopen op een basisschool. Dit ging helemaal niet goed omdat ik de hele tijd het gevoel had dat ik ‘beoordeeld’ werd. Als ik pauze had met collega’s voelde ik me verplicht om iets te zeggen. Ik deed heel streng tegen mezelf en wilde alles perfect doen. Hierdoor kreeg ik heel veel stress. Daarna is het alleen maar slechter geworden. Ik heb veel kritische gedachten over mezelf. Na de stage op de basisschool heb ik ook nog stage gelopen op een speciale basisschool. Dit ging ook helemaal niet goed. Elke dag een half jaar lang was ik zenuwachtig en durfde ik me opdrachten niet uit te voeren want ik was bang voor de beoordeling. Ik had deze stage niet gehaald en ging van niveau 4 naar niveau 3. Nu ben ik 10 weken verder maar ik heb nog steeds last van kritische gedachten en weet niet hoe ik hier mee om moet gaan. Iemand tips ?
    Veerle
    > 2 jaar geleden
    Veerle 1 Laatste bericht: 04-04-2023
    • Alle reacties weergeven...
    • Kritiek op jezelf komt vanuit je gevoeligheid als zwakte te zien. Je wilt eigenlijk niet zo gevoelig zijn. Leer het accepteren want het is onderdeel van wie je bent. Leer om het als kracht te gebruiken, leer de positieven van hooggevoeligheid.

      Doet er niet toe
      04-04-2023
    • Reacties verbergen...
  • Overprikkeling voor het slapen gaan (Verhaal 56)

    Lieve mede hsp"ers,
    Heeft een van jullie tips tegen overprikkeling voor het slapen gaan? Vaak na een stage of werk dag ben ik vaak erg moe van alle emoties van iedereen. Alleen rond dit tijdstip denk ik vaak ook over veel dingen na. Dit zorgt er al met al voor dat ik niet goed kan slapen.

    Liefs
    --
    > 2 jaar geleden
    -- 5 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
    • Rustig blijven. Nadenken. Je hebt zelf alle kennis. Intuitie.

      Bert
      > 2 jaar geleden
    • Wat mij helpt is via YouTube of spotify oid met koptelefoon en geleide meditatie of yin yoga voor slapen te volgen. Je kunt dan ook specifiek zoeken naar ontprikkelen, ontladen. Yoga nidra is ook een aanrader en savonds douchen, even letterlijk de dag van je af douchen. 🙏🤗

      Shanty
      > 2 jaar geleden
    • Wat mij helpt is een paar rustige, simpele spelletjes op mijn telefoon doen zonder wifi zodat je geen reclames krijgt. Of stukje in een onspannend boek lezen.

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Hoi,
      Wat mij enorm helpt is iedere dag s avonds even schrijven.
      Niks hoogdravends ofzo, gewoon in een agenda ff kalken wat ik heb gevoeld die dag. Ik vind t fijn om er gedichten bij te plakken.
      Zo word mijn hoofd een stukje rustiger.
      Succes!

      Mirandje
      > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • Een aantal uren voor je gaat slapen: niet meer op je mobiel zitten. Vergeet ook even die Instagram-feed, de posts van je vrienden op FB, even geen TikTok-filmpjes. Ik schrijf alles van mij af in een afgesloten blog (ik heb geen dagboek meer). Of ik neem een warm bad/warme douche voor het slapen. Ik heb in mijn slaapkamer ook een humidifier waar ik wat geurolie in doe (denk aan rozen, lavendel) en dan word ik ook wat rustiger van de heerlijke geuren.

      Rinwell
      > 2 jaar geleden
    • Reacties verbergen...
  • Geen idee wat ik heb, maar het lijkt wel op HSP (Verhaal 95)

    Via google kwam ik op deze website terecht. Ik heb geen idee wat ik heb, maar het lijkt wel op HSP. Even mijn situatie beschrijven:

    Wanneer ik een hele dag gewerkt heb, dan kom ik thuis en krijg ik mijn klop. Dan wordt het zéér donker in mijn bovenkamer, enerveer ik mij aan alles, zeg ik geen woord tegen mijn vriendin, sfeer onder het vriespunt, enz...

    Ik ga dan meestal al gaan slapen om 19u30 omdat het niet meer uit te houden is. De dag nadien is het beter, maar dan werk ik meestal maar 4u. Ik ben namelijk zelfstandige.

    Ik vind dit enorm erg voor mijn vriendin en in de tweede plaats ook enorm erg voor mijn eigen bedrijf. Als ik 8u werk dan bekoop ik dat 's avonds enorm. Als ik maar 4u werk heb ik dit niet, maar dat is uiteraard geen optie als zelfstandige.

    Na het lezen van HSP heb ik geleerd dat ik moet pauzeren, iets wat ik nooit doe. Ik werk non stop zonder pauze (mentale job - geen fysieke job) ook eten doe ik achter mijn computer.

    Hopelijk werkt het door bv ieder uur 10 minuten te gaan wandelen. Maar fulltime werken non stop dan is het iedere avond WO2 in mijn hoofd. Zeer donker, zeer somber en 0,0 ontspanning :'(
    Dimi
    > 2 jaar geleden
    Dimi 1 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • Ik ben nog vergeten te zeggen dat ik tientallen geluiden niet kan verdragen (mijn hond die lekt, zilverpapier, lepel tegen plastiek, ...)

      wat me dan ook bij HSP deed komen via google...

      Dimi
      > 2 jaar geleden
    • Reacties verbergen...
  • Inclusie & diversiteitsbeleid (Verhaal 94)

    Wat te doen als je werkgever zich niet houdt aan het inclusie & diversiteitsbeleid? Een open kantoortuin is funest voor iemand die hoogsensitief is. Daarnaast ben ik ook slechthorend en draag ik pas sinds kort een hoortoestel, wat ontzettend wennen is voor mij. Ook horen er andere "problemen" bij, zoals luistervermoeidheid, angst voor telefoneren etc. Een makkelijke oplossing is: zoek ander werk. Maar, als de mogelijkheid er wel is om in een focuswerkruimte/stiltewerkplek te gaan zitten, maar jouw werkgever dat vertikt omdat je je aan de regels van de organisatie hebt te houden, welke acties zijn er dan eventueel te ondernemen?
    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 0 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
  • HSP heeft ook voordelen (Verhaal 86)

    Het leven als HSP-er valt echt niet altijd mee, maarrrr het heeft ook voordelen., je ziet nl veel al van mijlen ver aankomen. 😁
    Ik probeer positief in het leven te staan en te kijken naar wat er wel is, dat betekend wel dat ik veel alleen ben.
    Daarom ben ik op zoek naar een soort gelijk gestemde in Almere met humor die ook houd van bewegen en diepgang in gesprekken om aansluiting bij te vinden.
    Louise
    > 2 jaar geleden
    Louise 2 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
    • Whaa zoek precies wat jij zoekt. Woon alleen niet in Almere, maar in het noorden des lands. Jammer! Ik heb soms enorme last van mijn hypergevoeligheid, maar er zitten ook zoveel mooie kanten aan! Waar ik momenteel vooral moeite mee heb is het gemis van een goede vriendschap. Ik zou graag een vriendschap hebben met iemand die mij snapt en respecteert ipv iemand die over mij heenwalst of misbruik maakt van mijn goedheid.

      Dida
      > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • Dag Dida,

      Ik woon ook in het Noorden en mis ook enorm een hechte vriendschap met een gelijkgestemde 🙂.
      Mijn 'profiel': hooggevoelig + strong-willed.
      Alleen...hoe kunnen we in contact komen?
      Zet liever niet mijn gegevens hier open en bloot op dit platform.

      Groetjes, Selena

      Selena
      > 2 jaar geleden
    • Reacties verbergen...
  • Ik heb HSP, ik dacht altijd dat ik anders was (Verhaal 9)

    Voordat ik erachter kwam dat ik hsp ben, dacht ik altijd dat ik anders was.

    Waarom heb ik minder energie dan anderen, waarom stopt mijn denken bijna nooit, ben ik nu de enige die de spanning altijd voelt, de diepte van mijn emoties vinden anderen zorgelijk. Twijfel, onzekerheid, knagende gevoel.

    Toen mijn systeemtherapeut begon over hsp en ik mij later in las, was ik even helemaal van slag.
    Dit gaat over mij! Ik ben niet gek, raar of problematisch. Ik heb juist een speciale gave, alleen nooit geleerd om hiermee om te gaan.

    Dit aanleren is nog steeds een grote uitdaging, maar ik accepteer mijzelf steeds meer. En door meer balans in drukte en rust ben ik steeds minder overvraagd.

    Anoniem
    > 2 jaar geleden
    Anoniem 10 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
    • Ik ben mij er al 20 jaar bewust van en nog blijft het iedere dag een uitdaging om met Hsp om te gaan.

      Kurt
      > 2 jaar geleden
    • Ik zoek ook lotgenoten die net als ik Hsp'er zijn. Ik ben een jongen van 24jaar.

      Nasim
      > 2 jaar geleden
    • Zo herkenbaar! Ik ben er pas sinds 3 jaar achter dat ik HSP ben en moet nog met veel dingen om leren gaan. Ook relaties vind ik erg moeilijk, ik voel me niet begrepen.

      jo
      > 2 jaar geleden
    • Ik ben net 20 en ik ben er ook net achter dat ik hooggevoelig ben. Voor mij was het eigenlijk wel een opluchting omdat ik me ook heel vaak anders voelde.

      Anoniem
      > 2 jaar geleden
    • Herkenbaar, ik ben 50 jaar HSP heb dyslexie en ben hoogbegaafd.
      Sinds een paar jaar weet ik dat ik HSP heb, maar nu pas heb ik inzicht en vragen kunnen beantwoorden. Zou graag ook met iemand met HSP in contact komen

      Martijn
      > 2 jaar geleden
    • Waar kom je vandaan? Ik heb ook erg behoefte om te ondernemen met mede-HSP'ers, lief lol en leed, met als basis veiligheid en vertrouwen. Ik kom uit Zuid Oost Brabant.

      Astaire
      > 2 jaar geleden
    • Zijn er ook specifieke therapieën om te leren omgaan met HSP?
      Ik zit zo vaak in de rats, vooral sociaal .

      Annelies
      > 2 jaar geleden
    • Allemaal heel erg herkenbaar, maar ik ben dan ook HSP.
      Zou heel graag in contact komen met andere HSP'ers, maar heb geen idee hoe.

      Via deze site gaat het zeker niet lukken, daar er geen enkele contactmogelijkheid is helaas.
      Dus als iemand een idee heeft ?

      L
      > 2 jaar geleden
    • herkenbaar is het zeker wat ik lees. als mensen geen hsp zijn begrijpen ze niets van je, en ben je maar drama enzo ..jezelf accepteren is het beste en jezelf zijn.ik ben 41 en overal gevoelig voor stemming van anderen energie huil snel gevoelig voor kritiek. en heel meelevend. geluiden en licht drukte en zelfs labeltjes in kleding wat stoort.
      ik zoek ook naar mensen die zo zijn om te samen te delen en begrip te krijgen.

      anoniem81
      > 2 jaar geleden
    • Alle reacties weergeven...
    • Hallo allemaal

      Bedankt voor jullie verhalen… fijn om te lezen dat er meerderen zijn :))) zoooo blij! 🙃
      Ben er pas achter hsp, moest een test doen via maatschappelijk werk. 99%. Ook het ik ben niet gek gevoel.

      Ik zou ook anderen willen ontmoeten. Gelijkgestemden. Wie gaat dar organiseren?

      Groet
      Daantje

      Db
      > 2 jaar geleden
    • Reacties verbergen...
  • ik weet al langere tijd dat ik HSP ben (Verhaal 93)

    Hallo allemaal,
    ik weet al langere tijd dat ik HSP ben en de afgelopen jaren heb ik hier goed mee kunnen omgaan en het zelfs als kracht kunnen inzetten. De laatste tijd echter merk ik aan mezelf dat ik toch weer ergens tegenaan loop en dat is als mensen zich bot/onaardig en/of negatief gedragen. Ik heb er teveel last van; het komt te hard binnen. Heeft iemand tips voor me?
    Alvast bedankt!!!
    Vlindertje
    > 2 jaar geleden
    Vlindertje 0 Laatste bericht: > 2 jaar geleden
< vorige 1 2